تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا


تحصیل-دندانپزشکی-در-استرالیا
۱۳۹۷/فروردین/۲۹ تعداد بازدید: 1,594

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در آن سابقه‌ای حدود ۲۰۰ سال دارد اما زندگی نخستین انسان‌ها در آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پیش برمی‌گردد. این کشور در میان آب‌های اقیانوس آرام قرار دارد و نزدیک‌ترین کشورها به آن اندونزی، تیمور شرقی و پاپوآ گینه نو در شمال، جزایر سلیمان، وانواتو، و کالدونیای جدید در شمال شرق و نیوزیلند در جنوب شرقی هستند. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند.

هلند اولین کشوری بود که که این جزیره را در قرن هفدهم کشف‌کرد. در سال ۱۷۷۰ کاپیتان جیمز کوک دریانورد انگلیسی، نواحی اطراف سیدنی در شرق استرالیا را اکتشاف و ثبت کرد و به این ترتیب پای انگلیس به استرالیا باز شد. این کشور تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمان استفاده می‌شد. در سال ۱۹۰۱ این کشور به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلیس معرفی شد.

استرالیا از نظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان است. از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و به همین دلیل تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد. استرالیا سرزمینی تقریباً هموار است. ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوههای جداکننده تشکیل می‌دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه‌ است. آب و وای شمال استوایی است با تابستانهای مرطوب (ژانویه تا مارس) و زمستاندهای خشک. ساحل شمالی استرالیای غربی و سرزمین شمالی درمعرض بادهای موسمی تابستانی قرار دارند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا یکی از رشته های پرطرفداریست که هرساله متقاضیان زیادی به دانشگاه های این کشور روی می آورند. از همین رو باید بدانید که در کشور استرالیا همانند ایران دانشگاه ها به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند و پذیرش در دانشگاه های خصوصی خیلی راحت تر از دانشگاه های دولتی می باشد. در واقع پذیرش در دانشکده دندانپزشکی در استرالیا اغلب به عنوان سخت ترین پذیرش در میان کشورهای دیگر شناخته شده است. تنها ۱٪ از تمامی متقاضیان واجد شرایط سالانه می توانند پذیرش دانشکده دندانپزشکی استرالیا را دریافت کنند و به تحصیل در این دانشکده ها بپردازند. تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

افرادی که برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا اقدام می کنند، باید متناسب با نوع دانشگاه خود زمانی بین ۴ تا ۶ سال را سپری کنند. طول دوره تحصیل با توجه به هر دانشگاه متفاوت است. اخذ پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در استرالیا متفاوت از سایر کشورها می باشد در واقع برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نیاز است که فرد متقاضی دارای مدرک کارشناسی در رشته های علوم پایه یا علوم تجربی مانند زیست یا شیمی باشد و سپس باید در آزمونی به نام Umat یا Gamsat شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی باید در مصاحبه شرکت کند و سپس شروع به تحصیل در رشته دندانپزشکی کند. علاوه بر موارد گفته شده یکی از نکات مثبت تحصیل دندانپزشکی در استرالیا این است که زبان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا انگلیسی می باشد و برای افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند مناسب است. البته افراد متقاضی تحصیل در کشور استرالیا باید دارای مدرک آیلتس ۷ آکادمیک باشند و اخذ پذیرش بدون مدرک زبان غیر ممکن است.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

 • تحصیل دندانپزشکی در استرالیا به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک بین المللی به فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در استرالیا
 • امکانات بالای دانشگاه ها در استرالیا
 • مجوز کار در حین تحصیل به دانشجویان
 • امکان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا در دانشگاه های معتبر و پیشرفته جهان

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است ، در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است، لذا به همین خاطر در طول دوره ۵ تا ۷ ساله دندانپزشکی در استرالیا هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

علاوه بر این دانشجویان در ماه باید مبلغی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا برای هزینه زندگی کنار بگذارند که این مبلغ شامل خوراک و پوشاک و اینترنت و حمل و نقل و سایر هزینه های آن ها در ماه است. همچنین اگر دانشجویان بخواهند از خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود استفاده کنند هزینه آنهابه طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد کرد. بیمه دانشجویی برای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا و تمامی دانشجویان این کشور تقریباً ماهانه مبلغی بالغ بر ۵۰ دلار در ماه است.

۱. Australian National University

۲. Charles Darwin University

۳. Curtin University

۴. Edith Cowan University

۵. Flinders University

۶. James Cook University

۷. Macquarie University

۸. Monash University

۹. University of Adelaide

۱۰. University of Melbourne

۱۱. University of New South Wales

۱۲. University of Newcastle

۱۳. University of Queensland

۱۴. University of Sydney

۱۵. University of Tasmania

۱۶. University of Wollongong

۱۷. Western Sydney University

۱۸. Deakin University

۱۹. Griffith University

۲۰. La Trobe University

۲۱. University of South Australia

۲۲. Bond University

۲۳. Murdoch University

۲۴. University of Western Australia

۲۵. University of New England Australia

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. جواد محمدي گفت:

  با سلام دانش اموز سال یازدهم تجربی با معدل ١٩ هستم به چه صورت میتونم قبل از دیپلم برای دندانبزشکی به استرالیا بروم ؟ ابتدا باید یک سال دبیرستان بخونم اونجا ؟ بعدش ازمون دندانپزشکی ؟

  1. سلام
   بعد از سپری کردن دیپلم ۱۲ ساله شما باید ابتدا یه لیسانس علوم پزشکی بخونید سپس بعد از آرمون ورودی میتونید وارد دوره های پزشکی بشید .
   شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا در همین صفحه درج شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *