تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در استرالیا


تحصیل-پزشکی-در-استرالیا
۱۳۹۷/فروردین/۲۹ تعداد بازدید: 341

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در آن سابقه‌ای حدود ۲۰۰ سال دارد اما زندگی نخستین انسان‌ها در آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پیش برمی‌گردد. این کشور در میان آب‌های اقیانوس آرام قرار دارد و نزدیک‌ترین کشورها به آن اندونزی، تیمور شرقی و پاپوآ گینه نو در شمال، جزایر سلیمان، وانواتو، و کالدونیای جدید در شمال شرق و نیوزیلند در جنوب شرقی هستند. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند.

هلند اولین کشوری بود که که این جزیره را در قرن هفدهم کشف‌ کرد. در سال ۱۷۷۰ کاپیتان جیمز کوک دریانورد انگلیسی، نواحی اطراف سیدنی در شرق استرالیا را اکتشاف و ثبت کرد و به این ترتیب پای انگلیس به استرالیا باز شد. این کشور تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمان استفاده می‌شد. در سال ۱۹۰۱ این کشور به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلیس معرفی شد. استرالیا از نظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان است. از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و به همین دلیل تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد. استرالیا سرزمینی تقریباً هموار است. ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوههای جداکننده تشکیل می‌دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه‌ است. آب و وای شمال استوایی است با تابستانهای مرطوب (ژانویه تا مارس) و زمستاندهای خشک. ساحل شمالی استرالیای غربی و سرزمین شمالی درمعرض بادهای موسمی تابستانی قرار دارند.

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

کشور استرالیا را همواره میتوان جزء آن دسته از کشورهایی دانست که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی از آن عقب نمانده و همیشه در تلاش بوده تا در راستای آن حرکت کند. از همین رو میتوان گفت که استرالیا یکی از بهترین انتخاب هاییست که برای تحصیل و زندگی میتوانید داشته باشید. همانطور که گفته شد استرالیا یکی از مقاصد دانشجویان برای تحصیل می باشد و یکی از رشته های پرطرفدار آن رشته پزشکی می باشد. تحصیل در رشته های پزشکی در استرالیا مانند ایران نیست. چنانچه با مدرک دیپلم خود با قصد تحصیل پزشکی در استرالیا به استرالیا می روید، ابتدا باید وارد یک دوره کارشناسی عمومی رشته های پایه سلامت شوید . دوره کارشناسی ۳ ساله یا ۴ ساله است.تحصیل پزشکی در استرالیا

پس از آن وارد دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پزشکی در استرالیا می شوید. برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در استرالیا است که مدرک پیش دانشگاهی و دبیرستان و مدرک آیتلس خود را به همراه داشته باشید. مسلما هرچه معدل درسی شما بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه های بهتر نیز بیشتر خواهد بود. برای ورود به دانشگاه های گروه هشت دوره پیش دانشگاهی را باید در مراکز پیش دانشگاهی این دانشگاه بگذرانید. برای تحصیل پزشکی در استرالیا باید بدانید که در ابتدا باید در یک دوره آزمون ورودی پزشکی و بهداشت و درمان و همچنین مصاحبه ارزیابی شرکت کرده و در صورت قبولی میتوانید وارد دانشکده پزشکی این کشور شوید. تحصیل پزشکی در استرالیا معمولا ۴ سال به طول خواهد انجامید. همچنین فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت موفقیت آمیز باید حداقل یک سال طبابت تحت نظارت را با موفقیت بگذرانند که به این دوره به طور کلی دوره کارورزی اطلاق میشود. به همین منظور کارورزان مدتی را دربخش های مختلف بیمارستان های آموزشی میگذرانند.

مزایای تحصیل پزشکی در استرالیا

  • تحصیل پزشکی در استرالیا به زبان انگلیسی
  • ارائه مدرک بین المللی به فارغ التحصیلان رشته پزشکی در استرالیا
  • امکانات بالای دانشگاه ها در استرالیا
  • مجوز کار در حین تحصیل به دانشجویان
  • امکان تحصیل پزشکی در استرالیا در دانشگاه های معتبر و پیشرفته جهان

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

یکی از دغدغه های دانشجویان برای تحصیل پزشکی در استرالیا هزینه تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. از همین رو باید بدانید که تحصیل پزشکی در استرالیا چیزی در حدود ۳۰۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ دلار استرالیا به صورت سالانه برای دانشجویان هزینه به همراه دارد. در واقع هنگامی که از هنگامی که از ویزای دانشجویی برای ورود به کشور استرالیا استفاده می کنید باید تضمین کنید که می توانید مبلغ  ۱۹۸۳۰ دلار آمریکا را در سال برای پوشش هزینه های زندگی خود تقبل کنید. همچنین اگر بخواهید از خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود استفاده کنید هزینه شما به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این باید بدانید که هزینه زندگی در استرالیا با توجه به سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود اما به طور متوسط دانشجویان باید مبلغی در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا کنار بگذارند که این مبلغ شامل محل خوراک و پوشاک و اینترنت و حمل و نقل و سایر هزینه های آن ها در ماه است. بیمه دانشجویی برای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا و تمامی دانشجویان این کشور تقریباً ماهانه مبلغی بالغ بر ۵۰ دلار در ماه است، این مبلغ برای هر نفر دانشجو می باشد که اگر دانشجویان متاهل باشند و یا فرزند داشته باشند به تبع بالا تر خواهد بود و نکته حائز اهمیت این جا است که دانشجویان باید قبل از ورود به خاک استرالیا این مبالغ بیمه را پرداخت نمایند.

۱. Australian National University

۲. Charles Darwin University

۳. Curtin University

۴. Edith Cowan University

۵. Flinders University

۶. James Cook University

۷. Macquarie University

۸. Monash University

۹. University of Adelaide

۱۰. University of Melbourne

۱۱. University of New South Wales

۱۲. University of Newcastle

۱۳. University of Queensland

۱۴. University of Sydney

۱۵. University of Tasmania

۱۶. University of Wollongong

۱۷. Western Sydney University

۱۸. Deakin University

۱۹. Griffith University

۲۰. La Trobe University

۲۱. University of South Australia

۲۲. Bond University

۲۳. Murdoch University

۲۴. University of Western Australia

۲۵. University of New England Australia

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *