تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک


تحصیل-دندانپزشکی-در-بلژیک
۱۳۹۷/فروردین/۱۵ تعداد بازدید: 287

بلژیک کشوری واقع در غرب اروپا است و پایتخت آن بروکسل است. این کشور سلطنتی یکی از کشورهای اروپای شمالی است که از بنیانگذاران اتحادیه اروپا به شمار می‌رود که از ۵۰ سال پیش از میلاد مسیح قوم سلت در آن زندگی می‌کردند. بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی‌زبانان از  میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد.

در ۶۰٪ از مناطق بلژیک، زبان هلندی (گویش فلاندری) صحبت می‌شود و فرانسوی در ۴۰٪ مناطق جنوبی مثل والونی صحبت می‌شود و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است. جمعیت این کشور در حدود ۱۲ میلیون نفر است که میانگین سنی آنها ۴۱.۱ سال است. دین حدودا ۴۷ درصد از مردمان بلژیک کاتولیک و ۱۰ درصد آنها مسلمان است. بلژیک آب و هوای معتدل و مرطوب و پربارانی دارد و سرزمینی کم ارتفاع است که جلگه‌ها بیش از نیمی از آن را پوشانده‌اند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

همه ی ما میدانیم که دندان درد یکی از بدترین دردهاییست که میتوانیم تجربه کنیم زیرا در صورت درد گرفتن دندان تمام سیستم عصبی ما بهم خورده و باعث پرخاشگری میشود. از همین رو این رشته دندانپزشکی را میتوان یکی از مهم ترین رشته های خدماتی-درمانی عنوان کرد که هر ساله متقاضیان زیادی را برای اخذ پذیرش دانشگاه ها به سمت خود جذب میکند. تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به دلیل سیستم آموزشی بسیار خوب و حضور اساتید مجرب جهت تدریس یکی از پرطرفدارترین رشته های موجود است.

برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک نیاز است که در ابتدا دانشگاه و شهر مورد علاقه خود برای تحصیل را انتخاب کنید و این وابسته به زبان انتخابی شما برای تحصیل می باشد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی بلژیک بسیار بالاتر است. از دیگر نکاتی که حین اخذ پذیرش دانشگاه های بلژیک باید بدانید این است که برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک همچون رشته های مهندسی میبایست در آزمون ورودی شرکت کنید.

برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک لازم است که به زبان این کشور مسلط باشید. در صورتی که از این مزیت برخوردار نیستید باید بدانید که برخی از دانشگاه ها دوره زبان اسپانیایی و فرانسوی را برای تحصیل در بلژیک ارائه میکنند. اگر شما از یک کشور اسپانیایی و فرانسوی نیستید، باید مدرک یکی از این دو زبان را بسته به دوره انتخابی خود به دست آورید حداقل نمره مورد نیاز برای شرکت در برنامه های دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی، نمره ۶ آزمون آیلتس است که مورد قبول دانشگاه های بلژیک نیز می باشد.

دانشگاه های بلژیک

برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک نیاز است که در ابتدا از شرایط و امکانات دانشگاه های آن نیز اطلاع پیدا کنید. از همین رو تعدادی از مزایا را برای شما بازگو میکنیم. همانطور که در ابتدا گفته شد نظام آموزشی کشور بلژیک در سطح بسیار بالایی قرار دارد بطوریکه هر کدام از دانشگاه های کشور بلژیک دارای یک کتابخانه تخصصی می باشند که همگی بسیار مجهز هستند و حتی امکان ارائه خدمات به صورت آنلاین را دارند به این صورت دانشجویان میتوانند به صورت آنلاین کتاب، مقاله، پایان نامه و… مورد نظر خود را در کتابخانه دانشگاه خود یا دیگر دانشگاه ها پیدا کرده و با مراجعه به کتابخانه به راحتی قفسه مربوطه را پیدا کند حتی اگر کتاب یا مقاله درخواستی دانشجو پیش دانشجویان دیگر امانت باشد میتواند از تاریخ برگشت آنها اطلاع پیدا کند و سپس به کتابخانه مربوطه مراجعه کنند.تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

همچنین دانشگاه ها به دانشجویان اجازه می دهند تا رشته تحصیلی خود را تغییر دهند یا در دوره های آموزشی در رشته های دیگر شرکت کنند. این انعطاف پذیری موجب آمادگی بیشتر برای مسیر حرفه ای آنها در آینده است. از دیگر نکاتی که در این زمینه میتوان به آن اشاره کرد این است که در دانشگاه های بلژیک علاوه بر اینکه دروس توسط اساتید مجرب تدریس میشود امکانات بسیار زیاد و با کیفیتی جهت پیشرفت تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. تمامی دانشجویان به راحتی به کامپوتر دسترسی دارند حتی دانشجویان در مقاطع تکمیلی تحصیل به کامپوتر با تمامی تجهیزات از جمله پرینتر و اسکنر به صورت شخصی دسترسی دارند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

آگاهی از هزینه زندگی در بلژیک برای اقراد متقاضی اعزام می تواند در انتخاب و تصمیم گیری آن ها بسیار مفید باشد. دانشجویان بین المللی در بلژیک باید هزینه ثبت نام را ابتدای هر سال پرداخت کنند. هزینه آموزش عالی برای دانشجویان بلژیکی و دانشجویان اتحادیه اروپا، به میزان زیادی توسط مقامات دولتی تامین می شود. هزینه های زندگی دانشجویی بستگی به نوع رشته تحصیلی، نوع اقامت و شیوه زندگی دارد. باید گفت که دانشجویان حداقل ۷۰۰ یورو در ماه بدون در نظر گرفتن هزینه ثبت نام نیاز دارند. حداقل قیمت محل اقامت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در هر ماه برآورد می شود. اما باید عنوان کرد که شهریه دانشگاههای فرانسوی برای دانشجویان کشور های اتحادیه اروپایی از ۳۷۴ یورو تا ۸۴۰ یورو در سال متغیر است، شهریه دانشگاه های بلژیک در دانشگاههای جامعه آلمانی برای دانشجویان و دانش آموزان به طور کلی بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال است.

  • KU Leuven
  • University Cathalique de Louvain (UCL)
  • Ghent University
  • University Libre de Bruxelles
  • University of Antwerp
  • University de Liege
  • Vrije Universiteit Brussel (VUB)

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *