تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در برزیل


تحصیل-دندانپزشکی-در-برزیل
۱۳۹۷/فروردین/۱۹ تعداد بازدید: 900

برزیل بزرگترین و پر نفوذترین کشور آمریکای جنوبی است. برزیل محدوده‌ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی را اشغال کرده‌است و همچنین شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می‌شود و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه‌است و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترک دارد.

برزیل که آن را غول اقتصادی آمریکای لاتین نیز توصیف کرده‌اند، یکی از بزرگترین دموکراسی‌های جهان محسوب می‌شود. بزرگترین جنگل‌های جهان نیز در منطقه آمازون این کشور قرار دارند، منطقه‌ای که طی سالیان اخیر سودجویان دست به استخراج منابع طبیعی آن زده‌اند و همین امر نگرانی بسیاری از فعالان محیط زیست را در پی آورده است. برزیل از نظر منابع طبیعی بویژه فلز و سنگ معدن گشوری غنی محسوب می‌شود. برزیل به دلیل استخراج منابع نفتی که در نزدیکی سواحل این کشور واقع شده‌اند، خود را از واردات این ماده حیاتی بی نیاز کرده است.

تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای بارانی آمازون که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود آمده‌اند. با این حال برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارتند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب. آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در برزیل

تحصیل دندانپزشکی در برزیل یکی از موضوعاتی است که مورد توجه بسیاری از علاقمندان به این رشته قرار گرفته است زیرا در حال حاضر برزیل در صدر با کیفیت ترین دانشگاههای آمریکای جنوبی قرار گرفته است. رنکینگ دانشگاه های برزیل بین ۴۰ تا ۵۰ در دنیا می باشد. برای تحصیل دندانپزشکی در برزیل نیاز است که یک سال دوره پیش دانشگاهی را در کالج های این کشور بگذرانید و پس از قبولی در آزمون نهایی وارد دانشکده دندانپزشکی شوید.تحصیل دندانپزشکی در برزیل

دانشگاه های برزیل همانند ایران به دو دسته فدرال و خصوصی تقسیم دسته بندی میشوند که دانشگاه های فدرال به صورت رایگان و برای ورود به آنها باید در آزمون ورودی جداگانه ای قبول شوید. دانشگاه های خصوصی برزیل نیز از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و بسیار دقیق توسط وزارت علوم و تکنولوژی این کشور کنترل می‌شوند و در صورت افت کیفیت در یک رشته، مجوز آن رشته در دانشگاه مورد نظر باطل می شود. ورود به دانشگاههای خصوصی در برزیل نیز نیاز به عبور از کنکور آن دانشگاه را دارد که جدیداً در راستای گسترش جذب دانشجویان خارجی، دولت این کشور در حال ایجاد تسهیلاتی برای معافیت خارجیان از این کنکورها می باشد.

برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور نیاز است که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه داشته باشید و حداکثر سن شما ۲۱ سال باشد زیرا دانشگاه های این کشور پذیرش بالاتر از این سن را قبول نمی کنند. اگر چه تحصیلات در برزیل به زبان پرتغالی است اما داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ یکی از الزاماتی است که برای تحصیل به زبان انگلیسی در حین اخذ پذیرش باید به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. همانطور که گفته شد تحصیل دندانپزشکی در برزیل به زبان پرتغالی است اما اگر به این زبان تسلط ندارید نگران نباشید زیرا کالج های متفاوتی در این کشور دوره های یادگیری زبان پرتغالی را ارائه میدهند که میتوان در آن ثبت نام کرد و سپس نسبت به تحصیل اقدام نمود. البته تعدادی از دانشگاه های برزیل به زبان انگلیسی تدریس می کنند که تعداد آنها بسیار محدود است.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در برزیل

  • تحصیل دندانپزشکی در بهترین دانشگاه های برزیل
  • ارائه مدرک بین المللی معتبر
  • مجوز کار در حین تحصیل
  • هزینه پایین تحصیل دندانپزشکی در برزیل
  • تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در برزیل

هزینه تحصیل دندانپزشکی در برزیل یکی از مهمترین موضوعات برای دانشجویان می باشد. زیرا یکی از نکاتی که آنها برزیل را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند همین موضوع است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در برزیل سالیانه ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار است که بسته به دانشگاه می تواند متغیر باشد. 

برای آنکه به طور دقیق از هزینه های زندگی و تحصیلی در برزیل آگاه شوید باید بدانید که شما با نهایت ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار به راحتی می توانید زندگی معقولی داشته باشید که این هزینه شامل هزینه مسکن، رفت و آمد، خوراک، بیمه و هزینه های تحصیل می باشد. البته سطح زندگی هر فرد در کشور های مختلف و یا حتی در شهر های دیگر متفاوت خواهد بود. البته یکی از اصلی ترین هزینه ها برای دانشجویان هزینه مسکن خواهد بود که میتوانند با اجاره آپارتمان و یا استفاده از خوابگاه دانشگاه هزینه های خود را افزایش و یا کاهش دهند. همچنین دولت این کشور به دانشجویان محصل مجوز کار در حدود ۲۰ ساعت در هفته را داده تا بتوانند به راحتی از پس هزینه های خود برآیند.

۱. Universidade de Sao Paulo

۲. Universidade Estadual de Campinas(unicamp)

۳. UNESP

۴. Universidade Federal de Sao Paulo

۵. Universidade Federal do Rio de Janeiro

۶. Universidade Federal de Minas Gerais

۷. Universidade Federal do Rio Grande do Sul (UFRGS)

۸. Pontificial Universidade Catolica do Rio Grande do Sul(PUCRS)

۹. Universidade do Estado do Rio de Janeiro (UERJ).

۱۰. Universidade Federal do Parana-(UFPR)

۱۱. Universidade Federal de Santa Catarina

۱۲. Federal University of Bahia

۱۳. Federal University of Ceare(UFC)

۱۴. University Federal de Pernambuco (UFPE)

۱۵. University Brasilia

۱۶. Federal University of Sao Carlos

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *