تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در برزیل


تحصیل-پزشکی-در-برزیل
۱۳۹۷/فروردین/۱۹ تعداد بازدید: 927

برزیل بزرگترین و پر نفوذترین کشور آمریکای جنوبی است. برزیل محدوده‌ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی را اشغال کرده‌ است و همچنین شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می‌شود و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه‌ است و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترک دارد. برزیل که آن را غول اقتصادی آمریکای لاتین نیز توصیف کرده‌اند، یکی از بزرگترین دموکراسی‌های جهان محسوب می‌شود.

بزرگترین جنگل‌های جهان نیز در منطقه آمازون این کشور قرار دارند، منطقه‌ای که طی سالیان اخیر سودجویان دست به استخراج منابع طبیعی آن زده‌اند و همین امر نگرانی بسیاری از فعالان محیط زیست را در پی آورده است. برزیل از نظر منابع طبیعی بویژه فلز و سنگ معدن گشوری غنی محسوب می‌شود. برزیل به دلیل استخراج منابع نفتی که در نزدیکی سواحل این کشور واقع شده‌اند، خود را از واردات این ماده حیاتی بی نیاز کرده است. تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای بارانی آمازون که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود آمده‌اند. با این حال برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارتند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب. آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌ است.

تحصیل پزشکی در برزیل

تحصیل در رشته های پزشکی یکی از رویاهای تقریبا همه دانش آموزان علاقه مند به این زمینه کاری است و تحصیل پزشکی در برزیل می تواند یکی از گزینه ها برای رسیدن به این هدف باشد. کشور برزیل که یکی از کشورهای در حال توسعه می باشد در چندین سال گذشته تمرکز زیادی بر روی سیستم آموزشی خود کرده است و دانشگاه های این کشور توانسته اند رتبه های جهانی بسیار شایسته ای را کسب نمایند.تحصیل پزشکی در برزیل

از همین رو دانشجویان بین المللی بسیار زیادی برای تحصیل پزشکی در برزیل به دانشگاه های این کشور تقاضا ارسال می نمایند. برای تحصیل پزشکی در برزیل نیاز است که در کنکور پزشکی این کشور که به زبان پرتغالی می باشد شرکت کنید که این موضوع یک مقدار کار را برای افرادی که به این زبان تسلط ندارند سخت میکند. همچنین بهتر است بدانید که تحصیل پزشکی در برزیل به زبان پرتغالی انجام میگیرد و تسلط به این زبان از موارد بسیار مهمی است که در هنگام اخذ پذیرش باید به آن توجه داشته باشید. کالج های متفاوتی در این کشور دوره های یادگیری زبان پرتغالی را ارائه میدهند که میتوان در آن ثبت نام کرد و سپس نسبت به تحصیل اقدام نمود. البته تعدادی از دانشگاه های برزیل به زبان انگلیسی تدریس می کنند که تعداد آنها بسیار محدود است.

برای اخذ پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه های برزیل نیاز است که مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی را همراه خود داشته باشید. اگرچه تحصیلات به زبان پرتغالی است اما داشتن مدرک زبان با نمره ۶.۵ آیلتس در برخی از دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی بالاتر برای تحصیل به زبان انگلیسی الزامی می باشد. همچنین حداکثر سن داوطلب باید زیر ۲۱ سال باشد و با سن بالاتر نمیتوان برای ورود به این رشته تقاضا نمود. از دیگر نکاتی که در هنگام تحصیل پزشکی در برزیل باید به آن توجه داشته باشید این است که باید به مدت یک سال یک دوره به عنوان پیش نیاز که دروس اولیه و پایه پزشکی در آن تدریس میشود را بگذرانید و پس از شرکت کردن در آزمون ورودی و قبولی در آن وارد دانشکده پزشکی برزیل شوید.

مزایای تحصیل پزشکی در برزیل

  • تحصیل پزشکی در بهترین دانشگاه های برزیل
  • ارائه مدرک بین المللی معتبر
  • مجوز کار در حین تحصیل
  • هزینه پایین تحصیل پزشکی در برزیل
  • تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل پزشکی در برزیل

تحصیل پزشکی در برزیل یکی از موضوعاتی است که مورد توجه بسیاری ازعلاقمندان به کشور برزیل قرار گرفته است و موضوع مهم تری که ذهن آن ها را به خود معطوف کرده هزینه تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در برزیل سالیانه ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار است که بسته به دانشگاه می تواند متغیر باشد. 

باید بدانید که هزینه زندگی در برزیل بسیار پایین است و چیزی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه مسکن، رفت و آمد، خوراک، بیمه و هزینه های تحصیل میشود. در واقع شما میتوانید با کمترین هزینه زندگی بسیار عالی در کشور برزیل داشته باشید. البته سطح زندگی هر فرد در کشور های مختلف و یا حتی در شهر های دیگر متفاوت خواهد بود. هزینه اصلی فرد مربوط به خوابگاه و یا مسکن می باشد که با اجاره آپارتمان و استفاده نکردن از خوابگاه دانشگاه میتواند افزایش یابد. همچنین دانشجویان میتوانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار مشول شوند و از این طریق بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند.

۱. Universidade de Sao Paulo

۲. Universidade Estadual de Campinas(unicamp)

۳. UNESP

۴. Universidade Federal de Sao Paulo

۵. Universidade Federal do Rio de Janeiro

۶. Universidade Federal de Minas Gerais

۷. Universidade Federal do Rio Grande do Sul (UFRGS)

۸. Pontificial Universidade Catolica do Rio Grande do Sul(PUCRS)

۹. Universidade do Estado do Rio de Janeiro (UERJ).

۱۰. Universidade Federal do Parana-(UFPR)

۱۱. Universidade Federal de Santa Catarina

۱۲. Federal University of Bahia

۱۳. Federal University of Ceare(UFC)

۱۴. University Federal de Pernambuco (UFPE)

۱۵. University Brasilia

۱۶. Federal University of Sao Carlos

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *