تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در کانادا


تحصیل-پزشکی-در-کانادا
۱۳۹۷/فروردین/۲۶ تعداد بازدید: 367

کنفدراسیون کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. این کشور از جنوب و شمال غرب با آمریکا همسایه است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند. کنفدراسیون کانادا به صورت سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود. پایتخت کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت.

این کشور عضو کشورهای مشترک‌المنافع است. اغلب نواحی کانادا، تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد و طولانی و منتهای درجات دما را دارد و آب و هوای مناطق شمالی قطبی است. در ساحل اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان فقط کمی بالاتر از دمای انجماد است. در بیشتر مناطق بریتیش کلمبیا ریزش باران سنگین است و در باقی کشور میزان کل بارندگی متوسط یا کم است. تقریباً‌ در تمامی کانادا برف سنگینی در زمستانها می بارد. نزدیکی جغرافیایی به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا یکی از پرطرفداران و معتبرترین رشته های دانشگاهی در این کشور است که هر ساله متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب می کند. زیرا کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا بوده و تمام استانداردهای جهانی را دارا می باشد، از همین رو فرصت های شغلی بسیاری را در سراسر جهان برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم می کند.

تحصیل پزشکی در کانادا متفاوت تر از تحصیل در سایر کشورهای دنیا می باشد، در کشور کانادا برای تحصیل در رشته پزشکی در ابتدا باید به مدت ۲ الی ۴ سال در یکی از دانشگاه های کشور در رشته های مرتبط با پزشکی از جمله علوم تجربی، زیست شناسی، روانشناسی و… تحصیل کرده و مدرک لیسانس خود را کسب نمایید. سپس در آزمون ورودی پزشکی شرکت کرده و در صورت قبولی میتوانید به یکی از دانشکده های پزشکی این کشور وارد شوید. تحصیل پزشکی در کانادا ۶ سال به طول خواهد انجامید و برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشر نیاز است که به زبان کانادایی تسلط داشته باشید همچنین مدارک دیگری از جمله مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان آیتلس با نمره حداقل ۶.۵ را نیز باید با خود به همراه داشته باشید. البته دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزشی زبان کانادایی نیز برگزار می نماید. ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور بسیار رقابتی و محدود می باشد.

مزایای تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

  • هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در کانادا
  • امکان تحصیل به انگلیسی
  • مجوز کار به دانشجویان در حین تحصیل
  • رفاه اجتماعی بالا
  • ارائه مدرک معتبر جهانی
  • تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

با توجه به اینکه دانشگاه ها و سیستم آموزشی کانادا در سطح جهانی از کیفیت بالایی برخوردار است و تحصیل پزشکی در کانادا طرفداران زیادی دارد. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا با توجه به دانشگاه و شهر متفاوت است اما حدودا ۱۰.۰۰۰ تا ۱۲.۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل تخمین زده شده است. علاوه بر هزینه تحصیلی هزینه های دیگری نیز وجود دارد که یک دانشجو در حین تحصیل متحمل میشود. همچنین دانشجویان میتوانند برای اسکان خود از خوابگاه های دانشگاه استفاده کنند، تقریبا تمام دانشگاه های کانادا دارای خوابگاه هستند. هزینه ماهانه زندگی یک دانشجو در کانادا به صورت میانگین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا است.

۱. University of British Columbia

۲. University of Toronto

۳. McGill University

۴. McMaster University

۵. University de Montreal

۶. University of Alberta

۷. University of Calgary

۸. University of Ottawa

۹. The University of Western Ontario

۱۰. Queen’s University at Kingston

۱۱. Dalhousie University

۱۲. Laval University

۱۳. University of Manitoba

۱۴. Universite de Sherbrooke

۱۵. Memorial University of Newfoundland

۱۶. University of Saskatechewan

۱۷. University of Victoria

۱۸. University Guelph

۱۹. Simon Faster University

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *