تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در چک


تحصیل-دندانپزشکی-در-چک
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 1,059

جمهوری چک (Czech Republic) کشوری در اروپای مرکزی است که در دهه ۱۹۹۰ از کشور بزرگ چکسلواکی جدا شد. پایتخت آن شهر پراگ است. چک با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است. پراگ، پایتخت چک، یکی از مقاصد مهم توریستی اروپا است. این کشور تا سال ۱۹۱۸ بخشی از امپراتوری اتریش بود. در این سال، پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور چکسلواکی به عنوان کشوری مستقل اعلام وجود کرد. چک در سال ۱۹۹۹ به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیوست. در سال ۲۰۰۴ میلادی هم عضوی از اتحادیه اروپا شد.

جمهوری چک تنوع آب و هوایی زیادی دارد. بلندترین نقطه این کشور از سطح دریا ۱۶۰۲ متر ارتفاع دارد. تابستان‌های چک هوا گرم است و در زمستان‌ها هوا سرد و آسمان ابری. جمهوری چک را رشته کوه های بسیاری احاطه کرده است که بیشتر مرز را تشکیل می دهد. وجود نقاط گردشگری فراوان در چنین منطقه کوچکی حتی در اروپا نیز استثنایی است. محیط شهر ها، دهکده ها و چشمه های آب معدنی چک همواره باعث جذب گردشگر از تمام نقاط دنیا بوده است. دوازده نقطه تاریخی مهم این کشور در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است. زبان رسمی این کشور چکی است ولی در این میان زبان‌های اسلواکی و دیگر اقوام ساکن در جمهوری چک هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این کشور دارای ۳۰۳۷۹ مایل مربع مساحت است و جمعیت آن ۳/۱۰ میلیون نفر برآورد شده که اکثریت آن را مسیحیان تشکیل داده اند. اگرچه به دلیل حکمرانی ۴۰ ساله کمونیست در این کشور (۱۹۴۸ تا ۱۹۸۹) اکثریت چکها خود را به عنوان عضو دین خاصی معرفی نمی کنند. شاخص امید به زندگی در این کشور ۷۶ سال است؛ کودکی که امروز در این کشور متولد می‌شود اگر دختر باشد ۷۹ سال و اگر پسر باشد ۷۳ سال عمر خواهد کرد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چک

دانشکده های پزشکی چک یک فرصت عالی برای دانش آموزان سراسر جهان برای به حقیقت پیوستن رویای تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور ارائه می دهد. امکانات تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک به عنوان یکی از بهترین برنامه های دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا شناخته می شود.

دوره تحصیل دندانپزشکی در چک در دانشگاه چارلز پراگ چک ۵ سال زمان می برد که به زبان انگلیسی برای دانشجویان اینترنشنال تدریس می شود، ۳۰۰ واحد درسی بایستی توسط دانشجویان گذرانده شود و با توجه به سخت گیری در تایید و پذیرفتن دانشجویان بین المللی در تحصیل دندانپزشکی در چک و در دانشگاه های معروف چک مانند آزمون ورودی، مصاحبه شفاهی در باب انگیزه و اهداف فرد و …. بعضی دانشگاه های مشهور و مورد تایید چک با مراکز و کالج های معتبر قرارداد منعقد می کنند یا خودشان کالج هایی را برقرار می کنند که دانش آموز این امکان را داشته باشند یک دوره پیش ورود به پزشکی به نام foundation  را در این کالج ها گذرانده و به صورت تخصصی آموزش آکادمیک ببینند و برای ورود به بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آماده شوند.

دانش آموزان بایستی در این دوره بسیار درس بخوانند و بر روی دروس تخصصی تمرکز کنند تا بتوانند برای امتحان ورود به دانشگاه خود را آماده سازند. یکی از ویژگی های منحصربه فرد تحصیل دندانپزشکی در چک و پراگ این است که برنامه درسی و کلاس درسی آنان با دانشجویان پزشکی در دروس پزشکی علوم پایه، پاتوفیزولوژی و معرفی پزشکی بالینی یکسان می باشد. همچنین محدودیت سنی بحث حائز اهمیتی است که جهت تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک شما باید دقت بفرمایید فرزندانتان سنشان بعد از اخذ مدرک دیپلم بالا تر از ۲۱ سال نباشد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های جمهوری چک معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی چک بسیار بالاتر است.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در چکتحصیل دندانپزشکی در چک

 • تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک به زبان انگلیسی
 • هزینه پایین زندگی و شهریه تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر
 • ارائه مدرک معتبر بین المللی از دانشگاه های جمهوری چک
 • مجوز کار در حین تحصیل دندانپزشکی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک

هزینه زندگی در چک دومین عامل مهم برای تصمیم گیری افرادی است که قصد تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک را دارند  هزینه زندگی در چک متناسب با شهر زندگی و نوع زندگی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است اما به طور کلی برای کسانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک را دارند می توان تخمین زد که هزینه ای معادل ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه باید بپردازند که در دانشگاه های مختلف متفاوت است، باید بدانید که از این مبلغ، چیزی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه صرف مسکن و خوابگاه می شود. هزینه های زندگی دانشجو نیز بسته به نوع خوابگاه و شرایط اقامت در خوابگاه نیز متفاوت است. علاوه بر این دولت این کشور امکان ۲۰ ساعت کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در این کشور قرار داده است. منوط به این که فرد متقاضی مجوز کار دریافت کند. البته برای افرادی که بیشتر از ۳۰ روز در سال کار نمی کنند مجوز نیاز نیست.

۱. Charles University

۲. Palaky University in Olomouc

۳. Masaryk University Brno

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. یاوری گفت:

  سلام
  پسرم با معدل۱۶و دیپلم تجربی قصد ادامه تحصیل دررشته دندانپزشکی در جمهوری چک را دارد ۱۸ساله و تازه دیپلم گرفته است.

 2. اریایی گفت:

  سلام
  پسرم با معدل۱۶و دیپلم تجربی قصد ادامه تحصیل دررشته دندانپزشکی در جمهوری چک را دارد ۱۸ساله و تازه دیپلم گرفته است.

  1. برای اطلاعات بیشتر با شماره های دفتر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *