تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک


تحصیل-دندانپزشکی-در-دانمارک
۱۳۹۷/فروردین/۲۹ تعداد بازدید: 521

پادشاهی دانمارک کوچکترین کشور منطقه اسکاندیناوی در اروپا است و به عنوان پل ارتباطی کشورهای این منطقه و آلمان محسوب می‌شود. پایتخت دانمارک کپنهاک است. این کشور از شبه جزیره «ژوتلند» و بیش از ۴۰۰ جزیره که تنها ۲۵ درصد آنها قابل سکونت هستند، تشکیل می‌شود. جزیره گرینلند در اقیانوس منجمد شمالی و جزایر فارو نیز جزو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان این کشور به حساب می‌آیند. تعداد جمعیتی که در این کشور زندگی می کنند پنج میلیون و پانصد هزار نفر می باشد و به زبان رسمی دانمارکی سخن می گویند.

این کشور جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی محسوب می شود و فقط با آلمان هم مرز است. دانمارک از طریق یک پل به نام پل اورسوند به کشور سوئد متصل شده است. پرچم این کشوردارای یک صلیب سفید است که در میان آن قرار گرفته است و جزو قدیمی ترین پرچم هایی است که در دنیا وجود دارد و از سال ۱۸۲۱میلادی تا به کنون از آن استفاده می کنند. در پرچم کشورهای سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند هم این صلیب سفید به چشم می خورد.

روابط دانمارک از ابتدای عضویت در اتحادیه اروپا در سال ۱۹۷۳ میلادی روابط محکمی بود که آینده این کشور را رقم زد. این کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست. آب و هوای آن معتدل است و در نواحی دریای شمال در تمام فصل های سال، به خصوص تابستان و پائیز باران می‌بارد. در سواحل غربی، ماهیگیری از مشاغل رایج است. اقتصاد دانمارک در سال‌های اخیر به دلیل رشد خصوصی‌سازی توسعه زیادی یافته است. البته افزایش صادرات و سرمایه‌گذاری نقش مهمی در این توسعه اقتصادی ایفا کرده است. این کشور منابع زیادی ندارد. با این حال روزانه ۳۴۲ هزار بشکه نفت تولید می‌کند و ۳۲۰ هزار بشکه آن را صادر می‌کند و برای مصارف داخلی خود ۱۶۴ هزار بشکه در روز نفت وارد می‌کند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

دانمارک از کشورهای پیشرفته جهان است و کیفیت بالای سطح زندگی در دانمارک باعث شده است که بسیاری از افراد جهت مهاجرت کشور دانمارک را انتخاب نمایند. در رده بندیهایی که انجام شده است در چندین سال متوالی دانمارک بین ۵ کشوری جای دارد که از بالاترین سطح کیفیت زندگی برخوردار میباشد. بسیاری از پزشکان کشور دانمارک را برای مهاجرت انتخاب میکنند و هدف پزشکان از مهاجرت به دانمارک برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی و یا کار در کشور دانمارک میباشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک یکی از رشته های پرطرفداریست که هرساله متقاضیان زیادی را به این کشور می کشاند. مدرک دندانپزشکی در دانمارک به طور مداوم در طول دوره چهار ساله مانند مدرک کارشناسی (حداقل مدرک مورد نیاز برای پذیرش مدرسه دندانپزشکی) است. از لحاظ پذیرش، تکمیل کلاس های خاصی برای ورود به مدرسه دندان پزشکی ضروری است. با این حال برخی از مدارس یک برنامه ترکیبی را ارائه می دهند که دانش آموزان می توانند مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی خود را در حین کار همزمان با دکترای خود در علوم دندانپزشکی کسب کنند. همچنین دانشجویان باید تست پذیرش ملی دندانپزشکی را انجام دهند.تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

دانش آموزانی که در مقطع دندانپزشکی در دانمارک مشغول به تحصیل هستند، بنیاد نظری و مهارت های عملی را برای پیگیری حرفه ای در دندانپزشکی پس از فارغ التحصیلی خود دریافت می کنند. دانش آموزان تعدادی از تکنیک های پیشرفته، از جمله روش ها و راهکار های مناسب برای تشخیص و درمان انواع مختلف بیماری های دهان و برای تسلط بر روش های درمان دندان، می آموزند. برخی از موضوعات پیشرفته مرتبط با این نوع درجه شامل دندانپزشکی ترمیمی، پریودنتیکس، جراحی دهان، دندانپزشکی کودکان و بیهوشی عمومی و محلی می آموزند. برای پذیرش از دانشگاه های دانمارک، می توانید مستقیما درخواست دهید. منابع آنلاین مختلفی موجود است که به شما کمک می کند که چگونگی معادل سازی مدارک شما را در سیستم دانمارکی متوجه شوید؛ بسته به کشور سکونت شما و نمره ی معدلتان ممکن است یک سال تحصیلی تکمیلی لازم داشته باشید تا برای تحصیل در مقطع مورد آماده شوید.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

 • ارائه مدرک معتبر بین المللی
 • مجوز کار در حین تحصیل پزشکی در دانمارک
 • تحصیل پزشکی در دانمارک در بهترین دانشگاه های این کشور
 • هزینه پایین تحصیل پزشکی در دانمارک
 • ارائه خوابگاه به دانشجویان در دانمارک

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

برای تمامی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا پرداخت شهریه دانشگاه اجباری است که به طور میانگین  ۶۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو سالانه می باشد. همچنین برخی دانشگاه های دانمارک بورسیه های متنوع برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. همچنین دانشجویان خارجی در حین تحصیل در دانمارک اجازه کار هفتگی (کارشناسی ۱۰ ساعت – کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت) دارند و حقوق هر ساعت بین ۸ تا ۱۰ یورو می باشد که می تواند تا حدودی مخارج دانشجویان را پوشش دهد اگرچه پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی آسان نیست و نیاز به تسلط به زبان دانمارکی و تخصص مورد نیاز برای انجان آن شغل می باشد.

همچنین علاوه بر هزینه های تحصیل دندانپزشکی در دانمارک، هزینه زندگی یکی از اصلی ترین دغدغه دانشجویان می باشد. باید بدانید که هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور دانمارک متفاوت می باشد. ساکنین شهرهای اصلی و بزرگ مانند آرهوس و کپنهاگ ماهیانه هزینه ای حدود ۷۰۰۰ کرون جهت اقامت دانشجویی دارند و البته به ازای هر نفر همراه هزینه ای حدود ۳۵۰۰ کرون دارند اما ساکنین شهرهای کوچک هزینه دانشجو به حدود ۵۰۰۰ کرون در ماه کاهش یافته و هر نفر همراه ۲۵۰۰ کرون میباشد. البته استفاده از خوابگاه های دانشجویی هزینه زندگی را در دانمارک تا حد زیادی پایین می آورد.

۱. University of Copenhagen

۲. Aarhus University

۳. University of Southern Denmark

۴. Aalborg University

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. سید اکبر امامی گفت:

  سلام. پسرم سال اول تغذیه شهید بهشتی است زبان انگلیسی خوب است
  مایل به تحصیل در دندانپزشکی دانمارک است الان اقدام نماید یا بعد اراخذ لیسانس
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *