تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان


تحصیل-دندانپزشکی-در-انگلستان
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۲ تعداد بازدید: 771

بریتانیا و ایرلند شمالی به مجموعه‌ای متشکل از انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی اطلاق می‌شود. این کشور در منابع فارسی اغلب به طور خلاصه انگلیس خوانده می‌شود. انگلیس در سواحل شمال‌غربی اروپا قرار دارد و شامل دو جزیره اصلی است. یکی که اسکاتلند، ویلز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی را. این کشور با کانال مانش از فرانسه که در غرب آن قرار دارد جدا می‌شود.

آب و هوای انگلستان نسبتا سرد دارد و پایتخت آن، لندن، لقب مه‌آلود را با خود یدک می‌کشد. این کشور با آنکه عضو اتحادیه اروپا است اما هنوز به پول واحد آن یعنی یورو نپیوسته است و همچنان از پوند استفاده می‌کند. مقیاس‌های وزن و طول آن سیستم غیرمتریک است. دولتمردان آن می‌گویند پیش از آنکه پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا به رفراندوم گذاشته شود باید مجموعه‌ای از اتفاقات اقتصادی در این کشور روی دهد. تصویر عمومی از آب و هوای انگلستان بیشتر با باران و مه و رطوبت همراه است. در تمامی بخش های این کشور نه چندان پهناور، آب و هوای متنوعی وجود دارد، از زمستان های سرد گرفته تا تابستان های گرم و مرطوب. میزان بارندگی در این کشور بسیار بالا است. شهر لندن، پایتخت انگلستان، از نظر بارندگی سطح بالاتری از شهرهایی مانند پاریس و یا حتی نیویورک دارد.

بریتانیا از دو جزیره اصلی تشکیل شده است؛ جزیره اصلی و بزرگ تر، بریتانیای کبیر نامیده می‌شود و شامل اسکاتلند، ولز و انگلستان (انگلند) است. جزیره ی دیگر ایرلند است که توسط دریای ایرلند از بریتانیای کبیر جدا می‌شود و شامل ایرلند شمالی (در شمال) و جمهوری ایرلند (در جنوب) می‌باشد. جمهوری ایرلند (ایرلند جنوبی) یک کشور مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا است و بخشی از کشور بریتانیا محسوب نمی شود. هزینه زندگی در بریتانیا بالاست، به ویژه هزینه غذا و کالاهای مصرفی سبب گردیده است که این کشور در زمره یکی ازپرهزینه ترین کشورهای جهان محسوب گردد. بین جنوب انگلستان که ثروتمند و پر هزینه است و شمال آن، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که کم هزینه تر و ارزان تر است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

دندانپزشکی یکی از رقابتی ترین رشته ها در انگلستان می باشد و هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در مدارس دندانپزشکی پذیرفته می شوند.اگر نمرات شما در بالاترین سطوح باشد و بتوانید ثابت کنید که علاقه قلبی به تحصیل و کار در این زمینه دارید، درخواست برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان مختص شما می باشد. دوره های دندانپزشکی در انگلستان به طور کلی به صورت دوره ی پنج ساله ارائه می شوند و معمولا این دوره ها در دو سطح علمی و فنی آموزش داده می شوند.

دانشجویان دندانپزشکی در طول دوره ها علت، پیشگیری، درمان و کنترل بیماری دهان و دندان را مطالعه کنند. رشته ی دندانپزشکی در دسته ی پر رقابت ترین رشته ها در انگلستان قرار می گیرد و تعداد زیادی دانشجو هر ساله برای ورود به دانشگاه های برتر باهم رقابت دارند. ورود به این رشته در انگلستان مستلزم پیشینه آکادمیک بسیار قوی می باشد. برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان نیاز است که دروس پیش نیاز دوره های دندانپزشکی در انگلستان در کالج را بگذارنید زیرا دانشگاه ها این دروس را ارائه نمی دهند.تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

کسانی که می خواهند به تحصیل دندانپزشکی در انگلستان بپردازند ابتدا می بایست دوره ی A-level و یا Foundation را بگذرانند. در این دوره ها دانش آموزان دروس زیست شناسی، شیمی و غیره مرتبط با دندانپزشکی را می خوانند. دوره های A-level به صورت استاندارد ۶ ترمه می باشد که در طول ۲ سال به اتمام می رسد. حداقل سن برای ورود به دوره های A-level به طور معمول ۱۵٫۵ سال به بالا می باشد. همچنین بسیاری از دانشجویان برای ورود به دوره های دندانپزشکی، ابتدا در کالج دوره ی Foundation را می گذرانند تا برای پیش نیازهای دندانپزشکی آماده شوند. این دوره نیز معمولا حداکثر ۳ ترم بوده برای دانش آموزان بالای ۱۶٫۵ ساله می باشد.

همچنین برای تحصیل در مقطع تکمیلی رشته دندانپزشکی، مدرک کارشناسی دندانپزشکی با نمرات عالی و پیشینه شغلی موفق و همچنین تجربه کاری به میزان یک روز در هفته برای دوره ۶ ماهه در یک بیمارستان، آسایشگاه یا سایر محیط های مراقبتی نشان دهنده قصد و نیت فرد برای مدرسه دندانپزشکی مورد انتظار می باشد. آشنایی با سیستم خدمات درمانی انگلستان (NHS) و نحوه کارکرد آن برای متقاضیان بین المللی حیاتی می باشد.

مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان
  • مجوز انجام کار در حین تحصیل پزشکی در انگلستان
  • تحصیل پزشکی در زمان کمتری نسبت به سایر کشورها
  • بعد از ۶ ما تحصیل در انگلیس، دولت خدمات بیمه ای و بهداشتی رایگان را در اختیار محصل قرار می دهد
  • داشتن نمرات بالا طی دو سال اول تحصیل می تواند این امید را به شما بدهد که در سال سوم دولت انگلیس شما را بورسیه تحصیلی کند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

از مهم ترین مسائلی که ذهن دانشجویان محصل در سایر کشورها را به خود جلب می کند هزینه تحصیل دندانپزشکی و هزینه های زندگی در آن کشور می باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان با توجه به اینکه این کشور از سطح کیفی بالایی در نظام آموزشی خود برخوردار است به طور سالیانه مبلغی در حدود ۱۸ تا ۲۰ پوند می باشد. همینطور باید بدانید که کشور انگلیس نسبت به سایر کشور ها از هزینه های بالایی برای تحصیل برخوردار است و متقاضیان باید کاملا از لحاظ مالی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه های انگلیس باشند.

همچنین علاوه بر هزینه های تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، هزینه های دیگری وجود دارد که دانشجو در حین تحصیل باید به آن توجه کند و آن هزینه زندگی در انگلستان می باشد. در واقع هر شخصی می داند که برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان باید از بنیه مالی خوبی برخوردار باشد چون متناسب با هر منطقه ای قیمت برای خوراک و اقامت متفاوت است که با در نظر گرفتن هزینه تحصیلی بسیار بالاتر از سایر کشور هاست. از همین رو باید بدانید که هزینه زندگی در انگلیس متغیر بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰پوند متغیر می باشد.

۱. King’s College Landon

۲. UCL(University College London)

۳. University of Birmingham

۴. The University of Manchester

۵. Newcastle University

۶. University of Bristol

۷. University of Oxford

۸. University of Cambridge

۹. Imperial College London

۱۰. University of Edinburgh

۱۱. London School of Hygiene and Tropical Medicine

۱۲. University of Nottingham

۱۳. University of Glasgow

۱۴. University of Liverpool

۱۵. University of Southampton

۱۶. Cardiffer University

۱۷. The University of Sheffield

۱۸. University of Dundee |

۱۹. University of Leeds

۲۰. Queen’s University Belfast

۲۱. The University of Warwick

۲۲. University of Aberdeen

۲۳. University of Leicester

۲۴. St. George’s, University of London

۲۵. University of East Anglia(UEA)

۲۶. University of York

۲۷. Durham University

۲۸. The University of Exeter

۲۹. Keele University

۳۰. University of Bath

۳۱. University of Andrews

۳۲. University of Sussex

۳۳. Ulster University

۳۴. University of Surrey

۳۵. University of Strathclyde

۳۶. Robert Gordon University

۳۷. University of Bradford

۳۸. Queen Mary University of London

۳۹. Bangor University

۴۰. Plymouth University

۴۱. University of Hull

۴۲. University of Stirling

۴۳. Swansea University

۴۴. Aston University

۴۵. City. University of London

۴۶. Oxford Brookes University

۴۷. University of Hertfordshire

۴۸. Liverpool John Moores University

۴۹. Middlesex University

۵۰. University of Bedfordshire

۵۱. University of Brighton

۵۲. University Reading

۵۳. Lancaster University

۵۴. University Kent

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

  1. محمود گفت:

    درود، در انگلیس دانشگاه تایید وزارت بهداشت ایران که دندانپزشکی بورسیه کند را لطفا معرفی فرمایید
    تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *