تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در استونی


تحصیل-دندانپزشکی-در-استونی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۲ تعداد بازدید: 742

جمهوری استونی کوچک‌ترین و شمالی‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. این کشور از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه مرز زمینی دارد و از طریق مرز آبی با کشورهای فنلاند و سوئد همسایه است. استونی از سال ۲۰۰۴ میلادی عضو اتحادیه اروپا است و از همین سال به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد.

زمانی که کمونیست‌ها در سال ۱۹۱۷ قدرت را در روسیه به دست گرفتند استونی از این کشور جدا شد اما آلمان آن را اشغال کرد. در پیمان عدم تعرض که در سال ۱۹۳۹ بین هیتلر و استالین امضا شد استونی به شوروی واگذار شد. در سپتامبر ۱۹۹۱ شوروی استقلال استونی را به رسمیت شناخت. ۲۲ درصد از خاک این کشور را جنگل پوشانده که از چوب آن برای کاغذ و کبریت‌سازی استفاده می‌شود. استونی از نظر آب و هوایی در محدوده سردی واقع شده اما بادهای گرم گرم خلیجی آب و هوای آن را نسبت به همسایگان شمالیش معتدل‌تر کرده است.

جمعیت این کشور در حدود ۲ میلیون نفر است و رشد جمعیت آن منفی است. امید به زندگی برای زنان ۷۸.۰۷ سال و برای مردان ۶۶.۸۷ سال است. زبان رسمی این کشور استونیایی است که هفتاد درصد مردم به ان سخن می‌گویند. زبان روسی نیز در این کشور در بین نزدیک به ۳۰ درصد مردم رایج است. ۶۸۸ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در آن ۲/۵ درصد است. پنج درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم استونی ۳/۶ درصد است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استونی

امروزه یکی از گزینه های تحصیل خارج از کشور تحصیل در استونی است. باید پذیرفت در کشور های اروپایی شرایط خاصی برای ورود دانشجویان به این کشور را دارند که تحصیل در استونی از این قاعده مستثنی نیست. تحصیل دندانپزشکی در استونی با توجه به پیشرفت های این کشور در زمینه های مختلف از جمله سیستم آموزشی خود میتواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.تحصیل دندانپزشکی در استونی

با در نظر گرفتن اعتبار جهانی دانشگاه تارتو در استونی که جزو ۱ درصد دانشگاههای برتر در زمینه علوم پزشکی است آن دسته از دانشجویانی که فارغ التحصیل این دانشگاه هستند به راحتی می توانند در سراسر جهان شغل مناسبی را پیدا کنند. دانشجویان بین المللی در اسلوانی در صورتیکه تحصیلات تمام وقت داشته باشند و از درجه علمی مناسبی برخوردار باشند می توانند مجوز لازم را جهت اشتغال به کار مورد نظر در اسلوانی را دریافت نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در استونی ۵ سال به طول خواهد انجامید و برای تحصیل دندانپزشکی در استونی دانش آموزان بایستی صلاحیتهای اصلی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک پزشک ماهر را داشته باشد. برای تحصیل دندانپزشکی در استونی متقاضیان دو روش پیش رو دارند. به این صورت که می توانند در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند، موارد آزمون از درس های شیمی و زیست شناسی برگزار می شود  و یا اینکه در آزمون بین المللی SAT حداقل ۶۴۰ امتیاز در درس زیست شناسی بدست آورند.

دانشجویان تحصیل در استونی می توانند با مدرک زبان مورد نظر دانشگاه می توانند برای ورود به دانشگاه اقدام نماییند ولی بعضی از دانشگاه ها برای ورود به دانشگاه خود دانشگاه آزمون خواهد گرفت و با موفقیت در این آزمون های زبان دیگر نیاز به دوره یا مدرک زبان بین المللی نیست. لازم به ذکر است که زبان تحصیلی اکثر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور به زبان انگلیسی خواهد بود.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در استونی

  • هزینه پایین تحصیل دندانپزشکی در استونی
  • مجوز کار در حین تحصیل دندانپزشکی در استونی
  • ارائه مدرک معتبر بین المللی
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر و پیشرفته
  • ارائه خوابگاه دانشجویی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استونی

شهریه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در استونی ۶۰۰۰ یورو برای هر ترم می باشد. هزینه زندگی یک دانشجو در استونی به صورت میانگین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. همچنین طبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا ، دانشجویان می توانند در حین تحصیل به کار نیمه وقت تا ۲۰ ساعت در هفته نیز بپردازند و تقریباً به ازای هر ساعت ۸ تا ۱۲ یورو درآمد خواهند داشت که البته پیدا کردن کار مناسب نیازمند تسلط کامل به زبان این کشور می باشد.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *