تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در استونی


تحصیل-پزشکی-در-استونی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۲ تعداد بازدید: 961

جمهوری استونی کوچک‌ترین و شمالی‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. این کشور از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه مرز زمینی دارد و از طریق مرز آبی با کشورهای فنلاند و سوئد همسایه است. استونی از سال ۲۰۰۴ میلادی عضو اتحادیه اروپا است و از همین سال به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد.

زمانی که کمونیست‌ها در سال ۱۹۱۷ قدرت را در روسیه به دست گرفتند استونی از این کشور جدا شد اما آلمان آن را اشغال کرد. در پیمان عدم تعرض که در سال ۱۹۳۹ بین هیتلر و استالین امضا شد استونی به شوروی واگذار شد. در سپتامبر ۱۹۹۱ شوروی استقلال استونی را به رسمیت شناخت. ۲۲ درصد از خاک این کشور را جنگل پوشانده که از چوب آن برای کاغذ و کبریت‌سازی استفاده می‌شود. استونی از نظر آب و هوایی در محدوده سردی واقع شده اما بادهای گرم گرم خلیجی آب و هوای آن را نسبت به همسایگان شمالیش معتدل‌تر کرده است.

جمعیت این کشور در حدود ۲ میلیون نفر است و رشد جمعیت آن منفی است. امید به زندگی برای زنان ۷۸.۰۷ سال و برای مردان ۶۶.۸۷ سال است. زبان رسمی این کشور استونیایی است که هفتاد درصد مردم به ان سخن می‌گویند. زبان روسی نیز در این کشور در بین نزدیک به ۳۰ درصد مردم رایج است. ۶۸۸ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در آن ۲/۵ درصد است. پنج درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم استونی ۳/۶ درصد است.

شرایط تحصیل پزشکی در استونی

تقریبا تمام علاقمندان به رشته پزشکی به دنبال راهی هستند تا در صورت قبول نشدن در کنکور بتوانند باز هم در این رشته تحصیل کنند. یکی از راه های پیش روی آنها تحصیل در کشورهای دیگر است. از همین رو میتوان گفت که کشور استونی یکی دیگر از کشورهای پیشرفته و تکامل یافته ای است که میتوان برای تحصیل پزشکی انتخاب کرد.تحصیل پزشکی در استونی

تحصیل پزشکی در استونی ۶ سال به طول خواهد انجامید. متقاضیان ادامه تحصیل در استوانی که مدرک زبان آیلتس ۵ یا ۶ را دارند از شانس بالاتری جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر استوانی برخوردارند، تحصیل پزشکی در استونی بدون مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نمی باشد. دانشجویانی که تبعه ی کشور های اتحادیه اروپا هستند جهت تحصیل پزشکی در استونی نیازی به اخذ ویزای تحصیلی از این کشور نخواهند داشت و می توانند به راحتی وارد دانشگاه استونی شوند ولی باید حداقل ظرف ۳ ماه آدرس محل سکونت خود را داخل کشور استونی به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهد.

اما برای دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی که تبعه ی اتحادیه ی اروپا نیستند نیاز به ویزای دانشجویی TRP است. این نوع ویزا سالیانه است و باید در سال دو ماه قبل از منقضی شدن تمدید شود. دانشگاه تارتو، یکی از بهترین گزینه تحصیل پزشکی در استونی است. دانشگاه تارتو دارای اعتبار بالایی از نظر کیفیت مطالعات و پژوهش است و دارای شهرت بسیار خوبی از لحاظ مدرک تحصیلی است و در جهان یک دانشگاه شناخته شده است.

مزایای تحصیل پزشکی در استونی

  • هزینه پایین تحصیل پزشکی در استونی
  • مجوز کار در حین تحصیل پزشکی در استونی
  • ارائه مدرک معتبر بین المللی
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر و پیشرفته
  • ارائه خوابگاه دانشجویی

هزینه تحصیل پزشکی در استونی

شهریه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در استونی ۶۰۰۰ یورو برای هر ترم می باشد. هزینه زندگی یک دانشجو در استونی به صورت میانگین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. همچنین طبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا ، دانشجویان می توانند در حین تحصیل به کار نیمه وقت تا ۲۰ ساعت در هفته نیز بپردازند و تقریباً به ازای هر ساعت ۸ تا ۱۲ یورو درآمد خواهند داشت که البته پیدا کردن کار مناسب نیازمند تسلط کامل به زبان این کشور می باشد.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *