تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند


تحصیل-دندانپزشکی-در-فنلاند
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۱ تعداد بازدید: 413

جمهوری فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپاست. این کشور از نظر مساحت ششمین کشور اروپاست. تراکم جمعیت در آن پایین است و در هر کیلومتر مربع آن تنها ۱۶ نفر زندگی می‌کنند. فنلاند با کشورهای روسیه، نروژ و سوئد همسایه است و از طریق خلیج فنلاند به استونی وصل می‌شود. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. اعقاب ساکنین فعلی فنلاند یعنی فین‌ها در اواخر قرن اول و در اوایل قرن دوم میلادی مهاجرت خود را از ساحل جنوبی خلیج فنلاند، به سوی فنلاند آغاز کردند.دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند. ۹۰ درصد از مردم کشور فنلاندی‌زبان هستند و سوئدی در چند منطقه ساحلی در غرب، جنوب، و منطقه خودگردان اُلند صحبت می‌شود.

جمعیت این کشور پنج میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۶۰ نفر است که میانگین سنی آنها ۴۱.۶ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۲.۳۱ سال و برای مردان ۷۵.۱۵ سال است. فنلاند کشور دریاچه و جنگل است به طوری که ۱۰ درصد خاک آن را دریاچه و ۷۳ درصد آن را جنگل پوشانده است. رشته کوه‌های آن اغلب در نیمه شمالی واقع شده‌اند. قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار قطب شمالی، این کشور را پس از ایسلند، به شمالی‌ترین کشور جهان مبدل ساخته است.

در شمالی‌ترین نقطه فنلاند تابستان‌ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی‌کند و همه ۲۴ ساعت هوا روشن است. در زمستان‌ها هم ۵۱ روز خورشید طلوع نمی‌کند. با اینکه فنلاند به‌عنوان یکی از کشورهای عضو منطقه یورو به‌صورت رسمی در رکود اقتصادی به سر می‌برد، ولی وضع اقتصاد این کشور بهتر از سایر کشورهای منطقه یورو است. اقتصاد فنلاند وابستگی فراوانی به صادرات دارد و بحران اقتصادی سایر کشورهای اروپایی تأثیر زیادی روی صادرات این کشور گذاشته است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

سیستم آموزشی فنلاند در سال ۲۰۱۲ بهترین رتبه در جهان را در رتبه بندی قرار داد. این رتبه بندی قابل توجه نباید جای تعجب باشد، زیرا دانش آموزان فنلاند کار سختی دارند و انگیزه زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند دارند. بر خلاف آنچه که در اکثر کشورهای اروپایی به دست می آید، دانشجویان بین المللی تاثیرات بسیار خوبی بر کیفیت آموزش و پرورش دارند. رشته های علوم پزشکی از جمله دندان پزشکی جزء رشته هایی می باشد که بسیاری از افراد علاقه دارند که در این رشته مشغول به تحصیل شوند و به دلیل بازار کار بسیار خوب آن همچنین به دلیل قابل پیش بینی بودن آینده ایی که این رشته دارد باعث شده، بسیاری از افراد که قصد ادامه تحصیل دارند جذب این رشته شوند.تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند ۵ سال به طول خواهد انجامید و از مهترین ویژگی های این دوره می توان به این نکته اشاره نمود که دانشجویان از همان ابتدای تحصیل با بیماران ارتباط پیدا می کنند و وارد دوره های عملی نیز می شوند و میتوانند در دوره های بالینی خود به کار در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان شوند و مهارت های مورد نیاز را به دست آوردند.

برای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند شما بایستی به یکی از دو زبان رسمی (فنلاندی یا سوئدی) کامل مسلط باشید تا شرط اولیه پذیرش در این رشته را کسب کنید. این کشور مانند برخی از کشورها به منظور تحصیل دندانپزشکی در اروپا اجازه یادگیری این زبان را در کشور خود نمی دهد و متقاضیان باید در هنگام درخواست پذیرش، مدرک یکی از دو زبان را داشته باشند. دانشجویان باید ابتدا یک سال را در کالج های این کشور به تحصیل علوم پایه مشغول شوند و سپس در آزمون های ورودی دانشگاه شرکت نمایند. معمولا در رشته های دیگر امکان تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی وجود دارد اما در رشته دندانپزشکی این امکان وجود ندارد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

کشور فنلاند به دلیل امکانات و رفاه اجتماعی که برای شهروندان خود فراهم می نماید دارای هزینه های زندگی بالا می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در این کشور به طور میانگین در حدود ۸۰۰ یورو در ماه است که میتواند متناسب با شهر محل زندگی و سطح توقع فرد تغییر یابد. این هزینه شامل هزینه مسکن و یا خوابگاه، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و  بیمه  و هزینه های جانبی دیگر می باشد. البته مسکن اولویت اصلی در فنلاند است و این هزینه ۴۴ درصد کل هزینه های ماهانه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل دندانپزشکی در فنلاند را نشان می دهد.

اما باید بدانید که زمان شروع کلاس ها در فصل پاییز و در آخر تابستان، تقریبآ اواخر شهریور و اوایل مهرماه است،  امکان گرفتن خوابگاه نیز برای دانشجویان با هزینه ایی کم در حدود ۲۵۰ یورو و به بالا در فنلاند موجود میباشد. اگر میخواهید از هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند مطلع شوید باید بدانید که هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند چیزی در حدود ۱۲۰۰۰ یورو در سال می باشد.

۱. University of Helsinki

۲. University of Turku

۳. University of Oulu

۴. University of Eastern Finland

۵. University of Tempere

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *