تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در فنلاند


تحصیل-پزشکی-در-فنلاند
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۱ تعداد بازدید: 445

جمهوری فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپاست. این کشور از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ اروپاست. تراکم جمعیت در آن پایین است و در هر کیلومتر مربع آن تنها ۱۶ نفر زندگی می‌کنند. فنلاند با کشورهای روسیه، نروژ و سوئد همسایه است و از طریق خلیج فنلاند به استونی وصل می‌شود. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. اجداد ساکنین فعلی فنلاند یعنی فین‌ها در اواخر قرن اول و در اوایل قرن دوم میلادی مهاجرت خود را از ساحل جنوبی خلیج فنلاند، به سوی فنلاند آغاز کردند. دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند. ۹۰ درصد از مردم کشور فنلاندی‌زبان هستند و زبان سوئدی در چند منطقه ساحلی در غرب، جنوب و منطقه خودگردان اُلند صحبت می‌شود.

جمعیت این کشور پنج میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۶۰ نفر است که میانگین سنی آنها ۴۱.۶ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۲.۳۱ سال و برای مردان ۷۵.۱۵ سال است. فنلاند کشور دریاچه و جنگل است به طوری که ۱۰ درصد خاک آن را دریاچه و ۷۳ درصد آن را جنگل پوشانده است. رشته کوه‌های آن اغلب در نیمه شمالی واقع شده‌اند. قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار قطب شمالی، این کشور را پس از ایسلند، به شمالی‌ترین کشور جهان مبدل ساخته است.

در شمالی‌ترین نقطه فنلاند تابستان‌ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی‌کند و همه ۲۴ ساعت هوا روشن است. در زمستان‌ها هم ۵۱ روز خورشید طلوع نمی‌کند. با اینکه فنلاند به‌عنوان یکی از کشورهای عضو منطقه یورو به‌صورت رسمی در رکود اقتصادی به سر می‌برد، ولی وضع اقتصاد این کشور بهتر از سایر کشورهای منطقه یورو است. اقتصاد فنلاند وابستگی فراوانی به صادرات دارد و بحران اقتصادی سایر کشورهای اروپایی تأثیر زیادی روی صادرات این کشور گذاشته است.

شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشور های پیش رفته و در حال توسعه می باشد که در حوزه اسکاندیناوی به یکی از کشور های بسیار امن و با کیفیت زندگی اجتماعی بالا معروف است نامیده میشود و این کشور یکی از گزینه های برتر جهت زندگی افراد در حوزه اسکاندیناوی و اگر فراتر برویم در حوزه اتحادیه اروپا به شمار می آید. بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های فنلاند، علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند می باشند زیرا از آینده شغلی و درآمد آن مطمئن هستند.تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند ۶ سال به طول خواهد انجامید و از مهترین ویژگی های تحصیل پزشکی در فنلاند می توان به این نکته اشاره نمود که دانشجویان از همان ابتدای تحصیل با بیماران ارتباط پیدا می کنند و وارد دوره های عملی نیز می شوند و میتوانند در دوره های بالینی خود به کار در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان شوند و مهارت های مورد نیاز را به دست آوردند. دوره های کامل تحصیل پزشکی در فنلاند در حال حاضر فقط در زبان فنلاندی و سوئدی در دسترس هستند، بنابراین شما نیاز به مدرک زبان فنلاندی و تسلط لازم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند دارید. توجه داشته باشید که دانشگاه های فنلاند هیچ گزینه ای برای “آماده سازی زبان” ارائه نمی دهد؛ شما باید در زمان شروع تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی مسلط باشید. در واقع متقاضیان تحصیل پزشکی در فنلاند باید در نظر داشته باشند که حتی با مهارت های کامل زبان فنلاندی / سوئدی، ورود به دوره های پزشکی در این کشور بسیار رقابتی و انتخابی است.

هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

فنلاند یکی از کشور اروپایی بود که تحصیلات را به صورت رایگان به دانشجویان ارائه می داد، اما از سال ۲۰۱۷ این تحصیل رایگان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برداشته شد. با این حال، هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند بستگی به سطح تحصیلات شما، ملیت شما و همچنین برنامه مورد نظر شما دارد. این به این معنی است که برخی دانشگاه ها هزینه های تحصیلات را از ۲۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال ارائه دهند. همچنین باید بدانید که کشور فنلاند به دلیل امکانات و رفاه اجتماعی که برای شهروندان خود فراهم می نماید دارای هزینه های زندگی بالا می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور به طور میانگین در حدود ۸۰۰ یورو در ماه است که میتواند متناسب با شهر محل زندگی و سطح توقع فرد تغییر یابد. این هزینه شامل هزینه مسکن و یا خوابگاه، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و بیمه و هزینه های جانبی دیگر می باشد. علاوه بر این دانشجویان در هنگام تحصیل خود میتوانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوند و درآمد حاصل از آن میتواند در تامین بخشی از هزینه های زندگی به آنها کمک خوبی نماید. این افراد به ازای هر ساعت در حدود ۱۰ یورو دریافت می کنند. تسلط به زبان فنلاندی یکی از عوامل مهم در اشتغال در این کشور است و تجربه کاری، ویژگی های شخصیتی، مدت زمان ورود به کشور و پارامترهای دیگر میتوانند بسیار در کاریابی فرد موثر باشند.

۱. University of Helsinki

۲. University of Turku

۳. University of Oulu

۴. University of Eastern Finland

۵. University of Tempere

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *