تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه


تحصیل-دندانپزشکی-در-فرانسه
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 1,290

فرانسه بزرگترین کشور منطقه اروپای غربی است و با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد و کانال مانش آن را به انگلیس وصل می‌کند. جمهوری فرانسه یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. همچنین عضو گروه G۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است.

وسیع ترین کشور اروپای باختری است ( نزدیک یک پنجم مساحت اتحادیه اروپا) و منطقه دریایی وسیعی را در اختیار دارد ( منطقه اقتصادی که در ١١ میلیون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبیه به یک شش ضلعی است. این کشور چهار منطقه تحت حاکمیت در گوشه و کنار دنیا دارد. این چهار منطقه بازمانده‌هایی از مناطقی است که فرانسه پیش از جنگ‌های جهانی تحت سلطه داشت. در هر دو جنگ جهانی اول و دوم فرانسه بخش زیادی از ثروت و قدرتش را از دست داد. با این حال امروز فرانسه ششمین کشور صنعتی دنیاست و سالانه ۷۹ میلیون گردشگر خارجی به آن وارد می‌شوند که البته این آمار شامل تجاری که بیش از یک شبانه‌روز در فرانسه می‌مانند هم می‌شود. فرهنگ فرانسه، قرن‌های متمادی را در بر می‌گیرد.

آنچه که ما امروز در فرانسه می‌بینیم ترکیبی از تمدن‌های کهن و گوناگون است؛ تمدن‌هایی نظیر تمدن یونان، روم و سلت‌ها. به علاوه، فرهنگ این کشور از سایر کشورهای همسایه و همچنین رویداد‌های تاریخی متعدد که در طول تاریخ این کشور روی داده‌اند، تاثیر پذیرفته است. فرانسه زبان رسمی این کشور است و فرانسوی‌ها زبان خود را به عنوان مهم‌ترین بخش از فرهنگ و هویت خود در نظر می‌گیرند. به علاوه، این زبان در کشورهای دیگر دنیا نیز رواج پیدا کرده است. اهالی این کشور به ۷۵ زبان محلی مختلف از جمله زبان فلامان، ایتالیایی، باسکی، برتون، کاتالان و زبان‌های مختلف اکسیتان صحبت می‌کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی ، بزرگترین کشور اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در اروپا است. اگر چه فرانسه یکی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور است، ورود به دانشگاه های برای دانشجویان خارجی بسیار رقابتی و محدود است. تعداد پذیرفته شدگان به دانشگاه های پزشکی فرانسه محدود است. تنها چند درصد از کل دانشجویان دانشگاه های پزشکی فرانسه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانش آموزانی که موفق به تحصیل دندانپزشکی در فرانسه می شوند علاوه بر تحصیل در یک رشته عالی در یک دانشگاه فوق العاده می توانند در این سالها از کشور فرانسه لذت ببرند، در حال حاضر فرصت های تحصیلاتی زیادی در خارج از کشور فرانسه برای تحصیلات دندانپزشکی وابسته به دانشگاه های فرانسه وجود دارد. در واقع کمبود دندان پزشک تا سال ۲۰۱۵ پیش بینی شده بود که منجر به افزایش ثبت نام و اقامت فرانسه دانشجویان در سال ۲۰۰۸ شد. تنها یک تخصص در دندان پزشکی در فرانسه است که نیاز به تحصیلات بیشتر دارد و آن ارتودنسی است .

پذیرش در دانشکده دندان پزشکی پس از اتمام دوازده سال تحصیلات ابتدایی انجام میشود. بخش کاراموزی دندان پزشکی باید شامل علوم پایه مانند شیمی و فیزیک و زیست شناسی باشد. و پس از ان دانشجویان دوره هایی را در رشته پزشکی عمومی  مانند اناتومی و فیزیولوژی و بهداشت و رادیولوژی و بیهوشی میگزرانند. همان طور که انها پیشرفت میکنند دوره ها دقیق تر میشود که تمام جنبه های دندان پزشکی را در بر میگیرد. تمام کردن ان حدود شش سال در یکی از شانزده دانشکده دندان پزشکی فرانسه طول میکشد. که بر  اساس اداره اطلاعات فرانسه حداکثر تعداد دانش جویان در سال اول تثبیت میشود. . از آنجایی که دانشجویان بین المللی بسیاری متقاضی تحصیل در کالج ها و دانشگاه های فرانسه هستند، دروس این دانشگاه ها و یا دانشکده ها به دو زبان فرانسه و انگلیسی ارائه می شوند . شما به راحتی می توانید انتخاب کنید که در مقاطع تحصیلات تکمیلی به انگلیسی یا فرانسه در این کشور تحصیل کنید.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در فرانسهتحصیل دندانپزشکی در فرانسه

 • شهریه بسیار پایین تحصیل دندانپزشکی در فرانسه
 • مجوز کر در حین تحصیل دندانپزشکی در فرانسه
 • تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در دانشگاه های معتبر
 • ارائه مدرک بین المللی
 • امکان کار در تمام کشورهای مطرح دنیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

یکی از مزایای مهم که دانشجویان محصل در فرانسه از آن بهره مند خواهند شد، تحصیل تقریبا رایگان در این کشور است. هزینه تحصیل دندانپزشکی درفرانسه در دانشگاه های دولتی حدود ۴۵۰ یورو برای یک سال است اما این هزینه در دانشگاه های غیر انتفاعی حدود ۱۵۰۰ یورو است. البته بعضی از دانشگاه های فرانسه به دانشجویان بین المللی ۱۰۰۰۰ یورو برای هر سال کمک هزینه تحصیلی می دهد با این شرط که دانشجو هنگام پذیرش دانشگاه حداکثر سی سال داشته و معیار های عالی تحصیلی را برآورده سازد .همچنین علاوه بر هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه، هزینه زندگی در این کشور است که ذهن دانشجویان علاقمند را به خود مشغول کرده است. از همین رو باید بدانید که هزینه زندگی در فرانسه حداقل ماهانه ۱۲۰۰ یورو است که این حداقل هزینه ایست که باید برای زندگی در فرانسه در نظر بگیرید.

یکی دیگر از مزایایی که کشور فرانسه برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در این کشور قرار داده است این است که همه دانشجویان بین المللی حق کار ضمن تحصیل در فرانسه را دارند . به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیلی در فرانسه ، مجاز به ۹۶۴ ساعت کار ضمن تحصیل در طول یک سال  و دریافت ۷۶/۹ یورو برای هر ساعت هستید. همچنین دانشجویان می توانند با دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی به مدت یک سال قرار داد ببندند.

۱. University Pierre et Marie Curie (UPMC)

۲. University Claude Bernard Lyon

۳. University Paris Descartes

۴. University of Strasbourg

۵. Aix-Marseille University

۶. University of Montpellier

۷. University Paris Didort-Paris

۸. University Paris-Sud

۹. University of Nantes

۱۰. University of Rennesl

۱۱. University of Lille 2 Droit et Sante

۱۲. University Nice Sophia Antipolis

۱۳. University Paris-Est Creteil Val de Marne

۱۴. University Paul Sabatier Toulouse

۱۵. Central Supelec University

۱۶. University of Bordeaux

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. محمد حسینی خواه گفت:

  سلام
  ضمن تشکر از مطالب بسیار مفیدتون

  آیا شرط معدل برای ورود به آزمونهای ورود به دندانپزشکی فرانسه وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *