تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در یونان


تحصیل-دندانپزشکی-در-یونان
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 1,652

یونان نام فارسی کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است که تمدنی طولانی دارد و آن را خاستگاه دموکراسی نامیده‌اند. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای ایونی محدود است. یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است.

دوهزار جزیره ای که این کشور را فراگرفته اند هریک دنیایی هستند در قالب یک جزیره. در طول تاریخ ،جغرافیا و اقلیم تاثیری عمیق هم بر توسعه سیاسی و هم بر زندگی روزمره مردم داشته است. در یونان هیچ نقطه ای نیست که فاصله اش از دریا بیش از صد کیلومتر باشد.کوه های نا هموار با شیب تند ۷۰% خاک این کشور را فرا گرفته است و تنها در ۲۰% از سطح کشور زمین مناسب کشاورزی وجود دارد. در سرزمین های حاصلخیز واقع در دره های کوهستانی، چند جلگه کم ارتفاع به چشم می خورند. ۱۰ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۲۹۰ نفر در یونان زندگی می‌کنند که ۹۸ درصد از آنها مسیحی ارتودوکس هستند و ۳/۱درصد از آنها مسلمان. هفت درصد از جمعیت این کشور را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند که برای کار یا زندگی به آن رفته‌اند.

میانگین سنی مردم آن ۲/۴۱سال است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان ۰۶/۸۲سال و برای مردان ۸۵/۷۶سال است. زبان رسمی این کشور یونانی است و ۹۹ درصد از مردم به آن سخن می‌گویند. زبان‌های انگلیسی و فرانسه نیز به دلیل توریستی بودن این کشور کم و بیش صحبت می‌شود. دین اصلی در یونان مسیحیت ارتدوکس است و بالغ بر ۹۵% از جمعیت این کشور پیرو کلیسای ارتدوکس یونان می باشند.کلیسا و دین تاثیری عمیق و گسترده در زندگی مردم یونان دارد ونظام آموزشی، فرهنگ، تعطیلات رسمی و زندگی خانوادگی حتی امروز هم تحت تاثیر تعلیمات دینی شکل می گیرد ودر یونان این تاثیر به مراتب بیش از هر کشوراروپایی ملموس و مشهود است. یونانی ها مردمی خونگرم، مهمان نواز وخانواده دوستند.نهاد خانواده هسته اصلی جامعه یونان را شکل می دهدوهمبستگی عمیقی اعضای خانواده را به یکدیگر پیوند می دهد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در یونان

تحصیل دندانپزشکی در یونان از معتبرترین و پرطرفداران رشته ها در سطح جهان است و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی میتوانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند و یا تحصیل دندان پزشکی را به صورت تخصصی تکمیل نمایند. در کشور یونان ۲۲ دانشگاه وجود دارد و رشته هایی همچون علوم انسانی، دندانپزشکی، داروسازی،وکالت، معماری، فیزیک، شیمی و … را ارائه می دهند.

تحصیل دندانپزشکی در یونان ۶ سال به طول خواهد انجامید و باید بدانید که زبان تحصیل در یونان به انگلیسی و یونانی می باشد، در صورتی که متقاضی تحصیل در یونان به زبان یونانی تسلط ندارد، دانشگاه قبل از تحصیل دوره های یک ساله آموزشی را برای وی برگزار می کند . این دوره یک ساله به صورت ۳ دروه ۳ ماهه است. البته دانشگاه هزینه جدا از شهریه تحصیل را از دانشجو دریافت می کند. همچنین سیستم نمره دهی افرادی که به تحصیل دندانپزشکی در یونان مشغول هستند بدین گونه است که تمامی کلاس ها در خاک یونان برگزار می شود و نمرات هر امتحان در رنج ۱ تا ۱۰ به دانشجو داده می شود . نمره ۱۰ نشان دهنده قبولی با رتبه عالی و نمره ۱ معنی مردود شدن در آن درس را می دهد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در یونانتحصیل دندانپزشکی در یونان

 • تحصیل دندانپزشکی در یونان به زبان انگلیسی
 • تحصیل دندانپزشکی در یونان در دانشگاه های معتبر
 • ارائه مدرک معتبر بین المللی
 •  امکان کار دانشجویی در حین تحصیل دندانپزشکی در یونان
 • برخی دانشگاه ها به دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه غذا را ندارند، غذای رایگان میدهند
 • امکان استفاده از وام برای دانشجویان در هر حین تحصیل دندانپزشکی در یونان

هزینه تحصیل دندانپزشکی در یونان

هزینه تحصیل دندانپزشکی در یونان در مقاطع مختلف متفاوت است. هزینه تحصیل در یونان برای افراد متقاضی اروپایی و به زبان یونانی در دانشگاه های دولتی رایگان است اما افرادی که اروپایی نیستند باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. این شهریه برای رشته های مختلف و دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. دانشجو باید به طور تقریبی مبلغی معادل ۶۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال را صرف پرداخت شهریه کند.

هزینه زندگی در یونان برای افرادی که قصد تحصیل در یونان دارند بسیار مهم است. واحد پول کشور یونان یورو است چون این کشور جزیی از اتحادیه اروپا میباشد. به طور کلی هزینه های زندگی در یونان به طور تقریبی هزینه زندگی در یونان نسبت به دیگر منلطق اروپا بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ کمی گران تر خواهد بود،  ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه میباشد.

۱. National and Kapodistrian University of Athens

۲. Aristotle University of Thessaloniki

۳. University of Crete

۴. University of Patras

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. mahsa گفت:

  برای پذیرش دندانپزشکی یونان چجوری میتونم اقدام کنم ،معدل دیپلمم ۱۸.۵ و معدل پیش دانشگاهیم تقریبا۱۴.۵ هست و خواهان تحصیل به زبان انگلیسی یونان هستم

 2. وحیده گفت:

  سلام و عرض ادب
  آیا امکان انتقال از رشته دندانپزشکی دانشگاه نیریست به زبان انگلیسی به رشته دندانپزشکی دانشگاه های خوب یونان هست ممنون میشم شرایط رو بفرمایید و یا کشورهای دیگر متشکرم

  1. بهزاد عیان پور گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه در زمینه انتقال به سایر کشور ها اطلاعاتی در دست نیست.
   عمده ایین نامه ها در مورد انتقال به داخل است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *