تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در یونان


تحصیل-پزشکی-در-یونان
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 1,805

یونان نام فارسی کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است که تمدنی طولانی دارد و آن را خاستگاه دموکراسی نامیده‌اند. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای ایونی محدود است. یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است.

دوهزار جزیره ای که این کشور را فراگرفته اند هریک دنیایی هستند در قالب یک جزیره. در طول تاریخ ،جغرافیا و اقلیم تاثیری عمیق هم بر توسعه سیاسی و هم بر زندگی روزمره مردم داشته است. در یونان هیچ نقطه ای نیست که فاصله اش از دریا بیش از صد کیلومتر باشد.کوه های نا هموار با شیب تند ۷۰% خاک این کشور را فرا گرفته است و تنها در ۲۰% از سطح کشور زمین مناسب کشاورزی وجود دارد. در سرزمین های حاصلخیز واقع در دره های کوهستانی، چند جلگه کم ارتفاع به چشم می خورند. ۱۰ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۲۹۰ نفر در یونان زندگی می‌کنند که ۹۸ درصد از آنها مسیحی ارتودوکس هستند و ۳/۱درصد از آنها مسلمان. هفت درصد از جمعیت این کشور را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند که برای کار یا زندگی به آن رفته‌اند.

میانگین سنی مردم آن ۲/۴۱سال است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان ۰۶/۸۲سال و برای مردان ۸۵/۷۶سال است. زبان رسمی این کشور یونانی است و ۹۹ درصد از مردم به آن سخن می‌گویند. زبان‌های انگلیسی و فرانسه نیز به دلیل توریستی بودن این کشور کم و بیش صحبت می‌شود. دین اصلی در یونان مسیحیت ارتدوکس است و بالغ بر ۹۵% از جمعیت این کشور پیرو کلیسای ارتدوکس یونان می باشند.کلیسا و دین تاثیری عمیق و گسترده در زندگی مردم یونان دارد ونظام آموزشی، فرهنگ، تعطیلات رسمی و زندگی خانوادگی حتی امروز هم تحت تاثیر تعلیمات دینی شکل می گیرد ودر یونان این تاثیر به مراتب بیش از هر کشوراروپایی ملموس و مشهود است. یونانی ها مردمی خونگرم، مهمان نواز وخانواده دوستند.نهاد خانواده هسته اصلی جامعه یونان را شکل می دهدوهمبستگی عمیقی اعضای خانواده را به یکدیگر پیوند می دهد.

شرایط تحصیل پزشکی در یونان

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارید باید گفت که یونان یکی از بهترین انتخاب هایی است که میتوانید داشته باشید. تحصیل در یونان در اغلب رشته ها و مقاطع به صورت رایگان است و دروس به دو زبان یونانی و انگلیسی ارائه می شود. بنابراین زبان تحصیل در یونان به انگلیسی و یونانی می باشد، در صورتی که متقاضی تحصیل در یونان به زبان یونانی تسلط ندارد، دانشگاه قبل از تحصیل دوره های یک ساله آموزشی را برای وی برگزار می کند .

این دوره یک ساله به صورت ۳ دروه ۳ ماهه است. البته دانشگاه هزینه جدا از شهریه تحصیل را از دانشجو دریافت می کند. از این رو می توان گفت که کشور یونان مقصد بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته می باشد. تحصیل پزشکی در یونان ۶ سال به طول خواهد انجامید و متقاضیان برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور نیاز است که ریز نمرات تحصیلی و آخرین مدرک تحصیلی، گواهی سلامت، اثبات پشتنوانه مالی و مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشند. سال تحصیلی در یونان از اوایل ماه سپتامبر تا اواخر آگوست میباشد.تحصیل پزشکی در یونان

هر سال تحصیلی از ۲ ترم تحصیلی تشکیل شده و هر ترم شامل۱۳ هفته شرکت در کلاس میشود و ۳ هفته جهت برگزاری امتحانات  تخصیص داده شده است. پزشکی در یونان باستان تحت تأثیر اصول پزشکی بابلی ها و مصری ها ایجاد شده است. چهره بزرگ در طب یونان باستان سقراط بود که او را پدر طب مدرن میدانند. دانشجویان مقیم اتحادیه اروپا از پرداخت شهریه به دانشگاه های دولتی و کالج های یونان معاف هستند و حتی کتابهای درسی آنها نیز رایگان میباشد.

مزایای تحصیل پزشکی در یونان

 • تحصیل پزشکی در یونان به زبان انگلیسی
 • تحصیل پزشکی در یونان در دانشگاه های معتبر
 • ارائه مدرک معتبر بین المللی
 • امکان کار دانشجویی در حین تحصیل پزشکی در یونان
 • برخی دانشگاه ها به دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه غذا را ندارند، غذای رایگان میدهند
 • امکان استفاده از وام برای دانشجویان در هر حین تحصیل پزشکی در یونان

هزینه تحصیل پزشکی در یونان

هزینه تحصیل پزشکی در یونان در مقاطع مختلف متفاوت است. هزینه تحصیل در یونان برای افراد متقاضی اروپایی و به زبان یونانی در دانشگاه های دولتی رایگان است اما افرادی که اروپایی نیستند باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. این شهریه برای رشته های مختلف و دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. دانشجو باید به طور تقریبی مبلغی معادل ۶۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال را صرف پرداخت شهریه کند. هزینه زندگی در یونان برای افرادی که قصد تحصیل در یونان دارند بسیار مهم است. واحد پول کشور یونان یورو است چون این کشور جزیی از اتحادیه اروپا میباشد. به طور کلی هزینه های زندگی در یونان به طور تقریبی هزینه زندگی در یونان نسبت به دیگر منلطق اروپا بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ کمی گران تر خواهد بود،  ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه میباشد.

۱. National and Kapodistrian University of Athens

۲. Aristotle University of Thessaloniki

۳. University of Crete

۴. University of Patras

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. ابراهیم گفت:

  سلام
  با تشکر از مطالب مفیدی که ارایه فرموده اید.
  آیا با داشتن شهریه کامل و زندگی برای مدت یکسال، میتوان بعد از آن با کار کردن در کشور مقصد هزینه دانشگاه و زندگی را تامین کرد؟

 2. سیفی گفت:

  سلام
  دختر من ۱۹ ساله است و معدل دیپلم ۱۹.۸۰ و ایلس ۵.۵ را دارد می خواهیم در کشور یونان به تحصیل ادامه دهند . راهنمایی می فرمایید لطفا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *