تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در ایرلند


تحصیل-دندانپزشکی-در-ایرلند
۱۳۹۷/فروردین/۲۹ تعداد بازدید: 313

جمهوری ایرلند یکی از کشورهای شمال غرب اروپا و سومین جزیره بزرگ اروپا و همچنین بیستمین جزیره بزرگ جهان است. جزیره بزرگ‌تری به نام بریتانیای کبیر در شرق ایرلند قرار دارد که دریای ایرلند این دو را از هم جدا کرده‌است. پنج‌ششم از مساحت جزیره ایرلند، به ایرلند جنوبی تعلق دارد. ایرلند جنوبی و ایرلند شمالی با یک مرز ساده از همدیگر جدا شده‌اند. همچنین در غرب ایرلند اقیانوس اطلس، در شرق دریای ایرلند و در جنوب و جنوب‌غربی دریای کلتی و کانال سن جورج قرار دارد.

جمهوری ایرلند یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که در ۱ ژانویه ۱۹۷۳ به این اتحادیه ملحق شد. ایرلند یکی از کشورهای ثروتمند دنیاست. ایرلند از نظر رشد تولید ناخالص داخلی پنجمین کشور جهان و از نظر شاخص توسعه انسانی، پنجمین کشور جهان است. جمعیت این کشور ۴ میلیون نفر است که میانگین سنی آنها ۳۴.۳ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۰.۷ سال و برای مردان ۷۵.۲۵ سال است. دو زبان ایرلندی و انگلیسی زبان‌های رسمی جمهوری ایرلند هستند اما انگلیسی از ایرلندی رایج‌تر است. پیش از گسترش انگلیسی، زبان ایرلندی بیش از دو هزار سال زبان بومی مردم این کشور بود. نماد ملی ایرلند چنگ کلتی است که بر سکه‌های یورو ایرلند نیز حک شده‌است.

پرچم ایرلند جنوبی یا جمهوری ایرلند یک نمونه‌ی مستطیلی متشکل از سه رنگ سبز، سفید و نارنجی است که به صورت عمودی قرار گرفته‌اند. دولت ایرلند اعلام کرده رنگ سبز نشان‌دهنده‌ی سنت اسکاتلندی و ایرلندی، رنگ نارنجی بیانگر حامیان شاه ویلیام و رنگ سفید نشانه‌ی صلح و آتش‌بس میان نارنجی‌ها و سبزها است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایرلند

دانشگاه های ایرلندی دارای سابقه طولانی و برجسته و ارائه آموزش و پرورش با بالاترین استاندارد هستند. یک اخلاق قوی در تحقیق پیشگامانه و تعهد به آموزش و پرورش این کشور به عنوان موتور توسعه وجود دارد. در حال حاضر، یک برنامه گسترده توسعه پژوهش دولتی در زمینه هنر وجود دارد، و مؤسسات پژوهشی در هر دانشگاه و دانشکده پزشکی در ایرلند ساخته شده است. در واقع چهار دانشگاه و دانشکده ی پزشکی و دو مدرسه دندانپزشکی هر سال حدود ۴۰۰ پزشک و ۸۰ دندانپزشک از آنها فارغ التحصیل می شوند. درصد بالا و در حال رشدی از فارغ التحصیلان از کشورهای خارج به این کشور آمده اند.تحصیل دندانپزشکی در ایرلند

تحصیل دندانپزشکی در ایرلند ۵ سال به طول خواهد انجامید و هدف از برنامه آموزشی دوره کارشناسی دندان پزشکی ارائه یک برنامه ساخت یافته است که تضمین می کند فارغ التحصیلان درست کار را با ارائه طیف گسترده ای از مراقبت های اولیه دندان به طور موثر و با خیال راحت برای حفظ روابط مراقبت با بیماران خود، همکاران خود و جامعه می باشند. در طی تحصیل دندانپزشکی در ایرلند در سال اول و دوم تاکید بر مطالعه علوم پایه و بیولوژیکی مناسب مانند، آناتومی و فیزیولوژی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، آسیب شناسی، فیزیک و شیمی تدریس خواهد شد. دوره های این سال همچنین به مهارت های عمومی از جمله مهارت های ارتباطی و فن آوری محاسبات / اطلاعات و همچنین مهارت های خاص مرکزی دندان پزشکی قابل توجه می باشد.

دروس دانشگاهی کشور ایرلند به دو صورت ایرلندی و انگلیسی تدریس میشوند. متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ را به دانشگاه ارائه دهند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در ایرلند

  • تحصیل به زبان انگلیسی
  • نرخ بالای کارآفرینی
  • استاندارد جهانی در رشته های تحقیقاتی
  • مرکز برنامه های کامپیوتر قبیل مایکروسافت، گوگل و مدترونیکس
  • ایرلند یکی از شادترین کشورهای جهان محسوب میشود

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایرلند

یکی از نکات مهم جهت تصمیم گیری برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر است و از آنجا که ایرلند یک کشور مورد توجه برای دانشجویان است با آگاهی از هزینه ها راحت تر می توان تصمیم گرفت. هزینه تحصیل پزشکی در ایرلند بسته به نوع دانشگاه متفاوت است اما به طور میانگین سالانه ۱۵۰۰۰ یورو در دو رشته پزشکی و دندانپزشکی می باشد. همچنین هزینه زندگی در این کشور به شهر محل زندگی و سطح توقع فرد بستگی دارد اما به طور میانگین هزینه زندگی یک دانشجو به صورت ماهیانه در حدود ۸۰۰ یورو می باشد که شامل هزینه مسکن و یا خوابگاه، خوراک، پوشاک، حمل و نقل، بیمه و غیره است.

البته این هزینه متناسب با زندگی در دوبلین پایتخت این کشور درنظر گرفته شده است و در شهرهای دیگر به نسبت پایین تر است. یکی از نکات مثبتی که در حین تحصیل پزشکی در ایرلند میتوان به آن اشاره کرد این است که دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایرلند مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند تا حدود زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

۱. Trinity College Dublin

۲. National University of Ireland

۳. University College Dublin

۴. University College Cork

۵. Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI)

۶. University of Limerick

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *