تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در ژاپن


تحصیل-پزشکی-در-ژاپن
۱۳۹۷/فروردین/۱۸ تعداد بازدید: 533

ژاپن یکی از کشورهای تکنولوژیک جهان است که از مجموعه ای بیش از سه هزار جزیره در شرق چین در اقیانوس آرام به وجود آمده است. در حقیقت این کشور شرقی ترین کشور جهان محسوب میشود از همین رو به آن خاستگاه خورشید نیز گفته میشود. کشور ژاپن با کشوهایی نظیر چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه از طریق اقیانوس آرام همسایه است. هرچند این کشور از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است اما بزرگترین جزایر آن «هونشو»، «هوکائیدو» و «شیکوکو» در مجموع ۹۷ درصد از خشکی‌های آن را تشکیل می‌دهند.

اگر بخواهیم در رابطه با آب و هوای صحبت کنیم باید بگویم که آب و هوای ژاپن در فصول مختلف سال متفاوت است. در واقع زمستان های ژاپن سرد و تابستان های آن معتدل گرم و شرجی است. در بهار و تابستان برخی مناطق آن آب و هوای بسیار مناسبی دارد. در زمستان میانگین درجه حرارت این کشور در نقاط مختلف متفاوت است اما به طور متوسط بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در نوسان است. از ماه مارس که همزمان با عید نوروز است آب و هوای این کشور با فرار رسیدن بهار گرم تر می شود و در تابستان به میانگین ۲۰ درجه سانتیگراد میرسد.

شرایط تحصیل در ژاپن

تحصیل در کشورهای پیشرفته دنیا در ذهن همه ی افراد جویای علم و دانش وجود دارد و همیشه در تلاش برای پیدا کردن راهی برای سفر و تحصیل در آن کشورها هستند. در حال حاضر کشور ژاپن با توجه به پیشرفت هایی گسترده ای که در زمینه سیستم آموزشی اعمال کرده است به یکی از کشورهای پرطرفدار در بین دانشجویان تبدیل شده است و چیزی در حدود ۱۳۰۰۰۰ دانشجوی خارجی سالانه در این کشور به تحصیل مشغول میشوند و یکی از اهداف این کشور تا سال ۲۰۲۰ این است که تعداد دانشجویان خارجی خود را دو برابر کند.تحصیل پزشکی در ژاپن

برای تحصیل در کشور ژاپن نیاز است که ویزای این کشور را از طریق کنسولگری ژاپن در ایران تهیه کرده و پس از سفر به آن در امتحانات ورودی که دانشگاه های ژاپن برگزار میکنند شرکت کنید. البته باید به این نکته آگاه باشید که شرکت در این آزمون ها برای ورود به دانشگاه الزامییست. همچنین از دیگر نکاتی که برای تحصیل در ژاپن باید بدانید این است که تحصیل در ژاپن در مقاطع پایین تر از لیسانس به زبان ژاپنی خواهد بود اما در سطوح بالاتر امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. بنابراین متقاضیانی که قصد تحصیل در ژاپن را داشته باشند می توانند به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند. اما بالطبع فراگیری زبان ژاپنی به مراتب مشکلتر از زبان انگلیسی است و اغلب دانشجویان برای تحصیل در ژاپن تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند.

مزایای تحصیل در ژاپن

تحصیل در ژاپن برا دانشجویان خارجی مزایای زیادی با خود به همراه دارد که اگر بخواهیم این مزایا را برای شما بازگو کنیم میتوانیم به امنیت بالای کشور ژاپن در بین منطقه اشاره کنیم که برای هر دانشجوی خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین از دیگر مزایای این کشور میتوانم به اعتبار بسیار زیاد دانشگاه های آن، امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در این کشور، اجازه کار دانشجویی با داشتن مجوز رسمی از دانشگاه و امکان بورسیه شدن در صورت داشتن معدل بالا و تحصیل رایگان اشاره کنم.

شرایط تحصیل پزشکی در ژاپن

امروزه با توجه به نرخ بیکاری بسیار بالایی که در کشور ایران به وجود آمده است تقریبا تمام کسانی که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و امکان زندگی در کشوری دیگر را دارند تحصیل پزشکی در سایر کشورهای آسیایی و اروپایی را انتخاب میکنند که تحصیل پزشکی در ژاپن به دلیل آسیایی بودن و نزدیک بودن به ایران از لحاظ مسافت و دارا بودن دانشگاه های معتبر و جهانی می تواند یکی از این انتخاب ها باشد. افراد متقاضی در رشته پزشکی در کشور ژاپن برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور لازم است ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی خود را برای بررسی به دانشگاه های این کشور ارسال کنند البته لازم به ذکر است که حداقل معدل لازم برای پذیرش دانشگاه های ژاپن ۱۶ میباشد.

پس از تایید شدن مدارک فرد متقاضی از جانب دانشگاه، باید برای آزمونی که شامل ریاضیات و اطلاعات عمومی ژاپن و جهان و مهارت های عمومی در زمینه های مختلف است به ژاپن سفر کنند. پس از قبولی در این آزمون فرد متقاضی میتواند به دانشگاه وارد شده و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کند. در ژاپن برخلاف بعضی از کشور ها دانشجو شدن به معنای اجازه کار دانشجویی داشتن در حین تحصیل نیست و دانشجو اگر متقاضی کار دانشجویی است باید برای به دست آوردن مجوز رسمی به اداره مهاجرت منطقه سکونتش مراجعه کرده و اجازه شرکت در فعالیت مجاز کاری را دریافت کند. پس از اخذ این مجوز، دانشجو اجازه ۲۸ ساعت کار دانشجویی در هفته و در ایام غیر تعطیل و ۸ ساعت کار دانشجویی در روز در ایام تعطیل را دارد.

هزینه تحصیل پزشکی در ژاپن

رشته پزشکی در کشور ژاپن یکی از گران ترین رشته هاییست که دانشجویان برای تحصیل در میان کشورهای آسیایی میتوانند انتخاب کنند. اما اگر بخواهیم تحصیل در این رشته را با کشورهای اروپایی و آمریکایی مقایسه کنیم باید بگوییم که ژاپن یکی از کم هزینه ترین کشورهاست.
برای تحصیل در رشته پزشکی از همان ابتدا و برای شرکت در آزمون باید هزینه ای پرداخت شود که توسط دانشگاه اخذ میشود و هر ساله این هزینه متفاوت و مبلغی بین ۷۰۰۰ ین تا ۱۳۰۰۰ ین ژاپن می باشد. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ژاپن معمولا بین ۵۰۰ هزار ین تا ۱ میلیون ین در سال است. البته این اعداد مربوط به دانشگاه هایی با سطح متوسط است و در دانشگاه های با سطح علمی بالاتر و دانشگاه های خصوصی این مبلغ بیشتر می شود.

۱. Tokyo Medical and Dental University (TMDU)

۲. Osaka University

۳. The University of Tokyo

۴. Kyoto University

۵. Keio University

۶. Kyushu University

۷. Tohoku University

۸. Hokkaido University

۹. Nagoya University

۱۰. Kanazawa University

۱۱. Kobe University

۱۲. Kumamoto University

۱۳. Okayama University

۱۴. University of Tsukuba

۱۵. Chiba University

۱۶. Hiroshima University

۱۷. Nagasaki University

۱۸. Niigata University

۱۹. Showa University

۲۰. Waseda University

۲۱. Ehime University

۲۲. Jikei University School of Medicine

۲۳. Kindai University

۲۴. Shinshu University

۲۵. Tokushima University

۲۶. Yuniversity of Yamanashi

۲۷. Yokohama University

۲۸. Gunma University

۲۹. Mie University

۳۰. Tokyo Metropolitan University

۳۱. Nagoya City University

۳۲. Osaka City University

۳۳. Tokyo University of Science

۳۴. Yokohama City University

۳۵. Nihon University

۳۶. Kitasato University

۳۷. Kagoshima University

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *