تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در لتونی


تحصیل-دندانپزشکی-در-لتونی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 688

لتونی کشوری است در شمال شرقی اروپا که کشوری میانی در بین سه کشور حوزه بالتیک به شمار می آید. لتونی که از شمال با کشور استونی، از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه و بلاروس همسایه است و از غرب به وسیله دریای بالتیک از سوئد جدا میشود مساحتی در حدود ۶۴٬۵۸۹ مربع دارد. در واقع کشور لتونی جزء اولین کشورهایی محسوب میشود که در سال ۱۹۹۹ استقلال خود را از شوروی اعلام کرد و توانست در سال ۲۰۰۴ میلادی عضویت اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را بدست آورد.

از شهرهای مهم کشور لتونی میتوان به ، دائو گاوپیلس، لیپایا و یلگاوا  اشاره کرد که تاثیر بسیار زیادی در اقتصاد لتونی به وجود می آورند. کشور لتونی که از کم‌جمعیت‌ترین و کم‌تراکم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود آب‌و هوایی معتدل و فصلی دارد و زبان مردم آن نیز از زبان‌های هندی و اروپایی گرفته شده که به همراه زبان لیتوانیایی شاخه بالتیک که از خانواده زبان‌ های هند و اروپایی است زبان مردم این کشور را تشکیل میدهد، به عبارت دیگر میتوان گفت که مردم این کشور به زبان‌های شاخه بالتیک و عمدتاً به زبان لتونیایی و لاتگالی تکلم می‌کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لتونی

در میان کشورهای اروپایی، لتونی را میتوان کشوری قلمداد کرد که مجموعه ای از پیشرفته ترین و متنوع ترین نظام های آموزشی را در خود جای داده است و از لحاظ امکانات در بالاترین سطح دنیا قرار دارد از همین رو میتوان لتونی را ایده آل ترین کشور اروپایی برای تحصیل معرفی کرد. دانشگاه های کشور لتونی در رشته های پزشکی و معماری و مدیریت و رشته های مختلف هنری و موسیقی در رده های بالای دانشگاههای اتحادیه اروپا قرار دارند و سالانه دانشجویان بسیاری از سایر کشورها جذب دانشگاه های لتونی می شوند.

تحصیل دندانپزشکی در لتونی

اگر علاقمند به تحصیل دندانپزشکی در لتونی هستید باید بدانید که برای گرفتن پذیرش در رشته دندانپزشکی و تحصیل در دانشگاه های لتونی لازم است که مدرک دیپلم دبیرستان خود را به همراه داشته و در آزمونی که شامل دروس زیست شناسی، شیمی و زبان میباشد شرکت کرده و موفق شوید. همچنین لازم است که در زبان انگلیسی مهارت لازم را داشته باشید.

تحصیل دندانپزشکی در لتونی ۵ سال به طول می انجامد که در ۳ سال اول تحصیل دندانپزشکی، مطالب آموزشی در دانشگاه به طور کلی در رابطه با مسائل اساسی و بالینی دندانپزشکی مربوط بوده و تدریس میگردد و دانشجو با دانش بر ساختار و عملکرد انسان سالم و بدن فرد بیمار آشنا گردیده و میتواند برای مطالعه و تحقیقات بیشتر اقدام کند. یکی از نکاتی که در رابطه با تحصیل دندانپزشکی در لتونی نیاز است که بدانید این است که در طول ۳ سال اول تمام دوره های رشته های دندانپزشکی در این کشور به زبان لتونیایی تدریس میشود و بر دانشجو لازم است که با این زبان آشنایی کامل داشته باشد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در لتونی

  • امکانات بسیار بالا
  • بهره گیری از فضای رشد اقتصادی برای مهاجرین
  • بهره گیری از دانشگاه های محلی و انگلیسی زبان که رایگان بوده یا حداقل شهریه را دارا باشند
  • بهره گیری از نظام فراگیر آموزشی و دانشگاه های مدرن با شهریه های حداقل
  • بهره گیری از فرهنگ پذیرش قشر خارجی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در لتونی

تحصیل دندانپزشکی در لتونی مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان به همراه دارد اما قبل از اقدام به تحصیل در این کشور بهتر است اطلاعاتی را در این زمینه به دست آورید. یکی از مهمترین مسائلی که باید از آن مطلع شوید هزینه زندگی و تحصیل دندانپزشکی در لتونی می باشد. در واقع برای تحصیل دندانپزشکی در لتونی نیاز است که هزینه ای معادل  ۱۰.۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی بپردازید. این هزینه برای رشته های دیگر و همچنین دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید در هر سال متفاوت میباشد. پس بهتر است قبل از تصمیم نهایی و مذاکره با دانشگاه ها و به توافق رسیدن برای تحصیل در لتونی از هزینه های آن نیز مطلع شوید.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *