تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در مالزی


تحصیل-دندانپزشکی-در-مالزی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۱ تعداد بازدید: 511

کشور مالزی در جنوب شرق آسیا واقع شده و شامل دو بخش مالزی غربی (peninsular) مشتمل بر ۱۱ ایالت به انضمام کوالالامپور و بخش شرقی که شامل ایالات صباح و ساراواک و یک جزیره کوچک به نام لابوان در خارج از جزیره صباح می باشد. پایتخت آن کوالالامپور است اما وزارتخانه‌ها و مراکز اداری آن در شهر تازه تاسیس پوتراجایا مستقر هستند. مالزی یکی از توسعه یافته‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی از نظر اقتصادی است که در عین حال از تنوع فرهنگی زیادی برخوردار است.

این کشور با کشورهای تایلند، اندونزی، سنگاپور، برونئی و فیلیپین همسایه است. این کشور در نزدیکی خط استوا واقع شده است به همین دلیل آب و هوای استوایی بر آن حاکم است و پوشیده از جنگل‌های انبوه است. مالزی در سال‌های اخیر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است که سبب شده این کشور در زمره کشورهای صنعتی جهان دسته‌بندی شود. دین رسمی مالزی اسلام می باشد. البته در قانون اساسی مالزی بر آزادی مذاهب تأکید شده است. نام نژاد ملایو با دین اسلام، چینی با بودیسم و کنفوسیوئیسم و هندی با هندوئیسم همراه می باشد.

نام مالزی برای این کشور زمانی انتخاب شد که حکومت فدراتیوی از مجموعه کشورهای آن منطقه شامل سنگاپور، برونئی شمالی و ساراواک در سال ۱۹۶۳ تشکیل شد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آ.سه.آن) است. این کشور همچنین عضو سازمان ملل متحد نیز هست. جمعیت مالزی در حدود ۳۲ میلیون نفر است و امید به زندگی در این کشور ۷۶.۷۲ سال است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی

امروزه با پیشرفت سیستم آموزشی کشور مالزی میتوان گفت که تحصیل دندانپزشکی در مالزی یکی از اهدافی است که دانشجویان در سر دارند. زیرا با تحصیل در مالزی و کسب مدرک بین المللی به راحتی میتوانید آینده ای درخشان برای خود رقم بزنید. مالزی دارای دانشگاه های بسیار پیشرفته و بزرگی می باشد که مدارک آن ها در سراسر جهان شناخته شده و دارای اعتبار می باشد. تحصیل دندانپزشکی در مالزی حدود ۵ سال به طول می انجامد که منجر به اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی می شود.تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی تفاوت چندانی با تحصیل پزشکی در مالزی ندارد. در دو سال اول تحصیل دندانپزشکی در مالزی دانشجویان مشغول یادگیری علم دندانپزشکی می باشند که در رشته های زیست شناسی، پزشکی و دندانپزشکی یکسان است و در سه سال تحصیلی بعد دانشجویان فرصت تمرین مهارت های خود در خصوص دندانپزشکی را دارند. کلیه دروس در دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی ارائه می شوند اما به دلیل وجود دانشجویان از سراسر دنیا، دانشجویان فرصت یادگیری زبان های دیگر را نیز دارند.

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی حتما میبایست تسلط کامل به زبان انگلیسی و حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶.۵ را داشته باشند البته برای آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند جای نگرانی نیست زیرا دانشگاه های مالزی برای آن ها دوره های آموزشی زبان انگلیسی برگذار می کند. اخذ پذیرش برای دانشجویان بین المللی دانشگاه های مالزی متفاوت تر از سایر کشورهای جهان می باشد. به گونه ای که دانشگاه های دولتی مالزی دانشجویانی را که از دبیرستان های مالزی فارغ التحصیل نشده باشند جهت تحصیل دندانپزشکی عمومی نمی پذیرند و دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در مالزی باید در دانشگاه های خصوصی وارد شوند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در مالزی

  • اعطای مدارک معتبر در سطح بین المللی
  • دانشگاه های بسیار پیشرفته
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • هزینه های تحصیل و زندگی بسیار پایین
  • امکان اشتغال به کار پس از اتمام تحصیل پزشکی در مالزی
  • امکان همراه بردن همسر و فرزندان دانشجوی شاغل به تحصیل پزشکی در مالزی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی مالزی برای دانشجویان هزینه هایی نسبتاً به همراه دارد زیرا همانطور که میدانید تحصیل علوم پزشکی در مالزی تنها در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است و به عبارتی هزینه تحصیل دندانپزشکی در مالزی چیزی در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار به ازای هر سال تحصیلی می باشد. البته این ملبغ با توجه به دانشگاه های خصوصی و دولتی متفاوت است. هزینه زندگی برای یک دانشجو در مالزی ماهانه ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار تخمین زده میشود.

۱. (University Malaysia(UM

۲. (University Sains Malaysia(USM

۳. University Kebangsaan Malaysia (UKM)

۴. (University Putra Malaysia (UPM

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *