تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در هلند


تحصیل-پزشکی-در-هلند
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۱ تعداد بازدید: 928

هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله مشهور است. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکز زدایی بسیاری از وزارتخانه ها و سفارتخانه ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده اند. هلند از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا همسایه است.

هلند عضو اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است. هلند کشور هنرمندان هم هست. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند. تقریبا ۲۰ درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید.

اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود. جمعیت هلند ۱۷ میلیون نفر است و امید به زندگی در این کشور ۷۹.۱۱ سال است. زبان رسمی هلند، هلندی است که شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب است و به آلمانی شباهت‌هایی دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در هلند

کشور هلند که همواره به یکی از کشورهای پیشرفته و مطرح دنیا برای ادامه تحصیل شناخته شده است. پیشرفت چشم گیر و سطح کیفی بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مراجعه کنند. یکی از رشته هایی که طرفداران زیادی در دانشگاه های هلند دارد رشته پزشکی می باشد. تحصیل پزشکی در هلند همانند کشور انگلستان از یک رویکرد و یک جدول زمانی استفاده میشود.تحصیل پزشکی در هلند

برای تحصیل پزشکی در هلند باید بدانید که زبان تدریس در دانشگاه ها در سه دوران کارشناسی انگلیسی می باشد اما وقتی به دوره کارشناسی ارشد و تخصص وارد میشود یادگیری زبان هلندی از واجباتی است که باید انجام دهید. همچنین دانشگاه های هلند بر دو نوع هستند به عنوان مثال دانشگاه گرونینگن دو نوع مدرک کارشناسی پزشکی را ارائه می دهد، یکی منطبق بر بهداشت جهانی، و دیگری منطبق بر پزشکی مولکولی می باشد. دانشگاه ماستریخت دارای یک برنامه مشابه به زبان انگلیسی می باشد. همه این مدارک، اولین گام برای تبدیل شدن به یک دکتر را تشکیل می دهند.

برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در هلند نیاز است که متقاضیان مدرک دیپلم خود همراه با معدل بسیار عالی ارائه دهند همچنین داشتن مدرک B1 هلندی و یا مدرک آیتلس با نمره ۶ از دیگر الزاماتی است که باید رعایت کنید. تحصیل پزشکی در هلند ۶ سال به طور خواهد انجامید که ۳ سال اول دروس عمومی و مشترک با سایر رشته ها و در ۳ سال آخر دروس تخصصی تدریس میشود. سال آخر این دوره که دوره کارآموزی است فقط به صورت کار در بیمارستان های هلند است که قطعا دانشجویان باید تسلط کافی به زبان هلندی برای برقراری ارتباط با بیمار داشته باشند.

مزایای تحصیل پزشکی در هلند

  • تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی
  • ارائه مدرک معتبر بین المللی
  • مجوز کار در حین تحصیل پزشکی
  • ارائه امکانات و شرایط خوب زندگی
  • شهریه بسیار پایین تحصیل پزشکی در هلند

هزینه تحصیل پزشکی در هلند

هزینه تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی سالانه ۸۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰ یورو می باشد. از دیگر مواردی که برای تحصیل در هر کشوری مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد هزینه های زندگی است که هزینه ها مانند سایر کشور های اروپایی برای متقاضی متغیر می باشد و از میزان هزینه ها می توان به مبلغ ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو ماهیانه اشاره کرد که از این میزان به مقدار ۲۵۰ الی ۶۰۰ یوور ماهیانه هزینه های محل اقامت فرد متقاضی می باشد. دانشجویان در  مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند همچون اکثر کشورهای اروپایی اجازه کار پاره وقت به شکل قانونی در حدود  ۱۰ و ۲۰ ساعته  در هفته را دارند. میانگین حقوق دانشجویان در هلند برای این کار پاره وقت  تقریبا بین ۸ تا۱۰  یورو برای  هر ساعت است.

۱. Radboud University

۲. Erasmus University Rotterdam

۳. University of Amsterdam

۴. Lieden University

۵. Maastricht University

۶. Utrecht University

۷. University of Groningen

۸. Vrije University Amsterdam

۹. VU University Amsterdam

۱۰. University of Twente

۱۱. Academic Center for Dentistry Amesterdam

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *