تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در نروژ


تحصیل-پزشکی-در-نروژ
۱۳۹۷/فروردین/۱۸ تعداد بازدید: 622

کشور پادشاهی نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که بالاترین استانداردهای زندگی را دارد. این کشور با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه همسایه است. پادشاهی نروژ همچنین بر جزایر اسوال‌برد و ژان ماین که در قطب قرار دارند حکومت می‌کند. این کشور همچنین در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان آرام‌ترین کشور جهان شناخته شد. نروژ با فنلاند ۷۲۹ کیلومتر، با سوئد ۱۶۱۹ کیلومتر و با روسیه ۱۹۶ کیلومتر مرز مشترک دارد. پایتخت نروژ، شهر اسلو با ۷۹۲ هزار نفر جمعیت می‌باشد.

این کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است. در کشور نروژ ۸۶ درصد نروژی‌ها پیرو کلیسای انجیلی- لوتری، سه درصد کاتولیک و پروتستان، یک درصد مسلمان و ۱۰ درصد باقیمانده تعلق دینی مشخصی ندارند. نروژ کشوری کوهستانی است. بارزترین پدیده طبیعی نروژ  آب دره‌های آن است که مناظر  زیبایی را ایجاد کرده است. جنگل‌ها قسمت اعظم آن را پوشانده و آب و هوای آن در نواحی جنوبی معتدل و مرطوب و در سایر نواحی سرد و یخبندان است. در بیشتر مناطق شمالی نروژ معمولاً شش ماه شب است و شش ماه روز است. اکثر مناطق شمالی نروژ معمولاً ۹ ماه در سال بارش برف و باران را به همراه دارد. درباره اقتصاد و سیاست کشور نروژ میتوان گفت که پس از جنگ جهانی دوم، نروژ رشد اقتصادی سریعی را تجربه کرد. رشدی که امروزه نروژ را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

شرایط تحصیل پزشکی در نروژ

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به تحصیل در کشورهای اروپایی علاقه دارید میتوان کشور نروژ را یکی از گزینه های خود بدانید زیرا تحصیل پزشکی در نروژ کمک می کند تا روش های جدید و هیجان انگیز علم روز را بیاموزید. به طور کلی، دانشگاه های دولتی نروژ و کالج دانشگاه ایالتی شهریه ای برای تحصیل از دانشجویان بومی و خارجی دریافت نمیکند و هزینه تحصیل این افراد را با مالیات دریافت میکند. مطالعه و بورس های تحصیلی چه برای دانشجویان بومی و چه دانشجویان خارجی در دسترس می باشد. بخش آموزش عالی نروژ شامل هشت دانشگاه، نهادهای دانشگاهی تخصصی، ۲۰ کالج دانشگاه ایالتی، دو دانشکده ی ملی هنر و ۱۶ کالج خصوصی می باشد. دروس در دانشگاه های پزشکی در نروژ اغلب به زبان نروژی ارائه می شوند از این رو دانشگاه های نروژ برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزشی زبان نروژی که حدود یکسال به طول می انجامد برگذار می نماید.تحصیل پزشکی در نروژ

همچنین برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور باید مدرک زبان انگلیسی آیتلس با حداقل نمره ۶، ریز نمرات آخرین سال تحصیلی، مداراک شناسایی خود را به همراه داشتید. تحصیل پزشکی در نروژ ۶ سال به طول خواهد انجامید که منجر به اخذ مدرک دکترای پزشکی می شود و یکسال و نیم جهت گذراندن دوره ی کارآموزی در بیمارستان های این کشور می باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی در نروژ تمامی مهارت های لازم را برای تبدیل شدن به یک پزشک ماهر و متخصص بدست می آوند و می توانند در هر کجای جهان مشغول کار شوند. نکته مهم در رابطه با اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی در نروژ این است که دانشجویان حتما می بایست مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی را داشته باشند.

مزایای تحصیل پزشکی در نروژ

  • امنیت بالای اجتماعی
  • اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجویان خارجی
  • کیفیت بالای آموزش و پژوهش در کشور نروژ
  • معتبر بودن دانشگاه های نروژ از نظر وزارت بهداشت ایران
  • ویزای تحصیلی در نروژ از نوع شینگن است

هزینه تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیل در این کشور است و چون تحصیل در این رشته به زبان نروژی امکان پذیر است از همین رو دانجشویان بومی در دانشگاه های دولتی هیچ گونه شهریه ای پرداخت نمیکنند و دانشجویان بین المللی مبلغ کمی تنها جهت دسترسی به خدمات بهداشتی، خدمات مشاوره، امکانات ورزشی و کارت دانشجویی رسمی پرداخت میکنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در این کشور را رایگان می نامند. اما اگر بخواهید در دانشگاه های دولتی نروژ به تحصیل پزشکی مشغول شوید باید اطلاع داشته باشید که چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ یورو در سال برای شما هزینه به همراه خواهد داشت که به نسبت گرانتر از سایر دانشگاه های کشورهای دیگر می باشد علاوه بر این شما برای زندگی در این کشور نیز باید هزینه ای جداگانه نیز در نظر بگیرید.

۱. University of Oslo

۲. University of Bergen

۳. University of Tromso the Arctic

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *