تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین


تحصیل-دندانپزشکی-در-فیلیپین
۱۳۹۷/فروردین/۱۸ تعداد بازدید: 893

فیلیپین مجمع‌الجزایری است متشکل از ۷ هزار جزیره که جمعیت روبه رشد آن تنها در ۱۱ جزیره زندگی می‌کنند. فیلیپین در جنوب شرق آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام، قرارگرفته‌ و  از قرنِ ۱۷ تا ۲۰ مستعمره اسپانیا بود و نام خود را از یکی از پادشاهان اسپانیا در قرن شانزدهم گرفته است. این پادشاه فیلیپ دوم نام داشت. این کشور از ناحیه شمال با تایوان، از جنوب با اندونزی از جنوب غربی با مالزی، تایلند و سنگاپور همسایه است.

مردم در فیلیپین به زبان تاگالوگ صحبت می‌کنند و این در حالی است که زبان انگلیسی و اسپانیایی نیز بسیار رایج است و نزدیک به نصف جمعیت این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند، با این حال بیش از ۱۰۰۰ لهجه در فیلیپین موجود است. اغلب نقاط این کشور نیز کوهستانی و زلزله خیز است.فیلیپین ۲۰ رشته کوه آتشفشانی فعال دارد و اغلب سواحل این کشور توسط توفان‌های شدید مورد تهدید قرار می‌گیرد. آب و هوای آن گرم و با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و باران‌های موسمی روبرو است لذاً ۴۰٪ این جزایر را جنگل‌های سرسبز استوایی فرا گرفته ‌است. دمای هوا بین ۲۰ تا ۴۰ درجه متغیر است و رطوبت نیز از ۳۶٪ تا ۹۰٪ می‌رسد. وقوع زمین‌لرزه در این جزایر پدیده‌ای معمولی به شمار می‌آید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین

کشور فیلیپین با داشتن نرخ ۹۰ درصدی سواد، جزء با سوادترین کشورهای دنیا محسوب میشود که یکی از دلایل آن را میتوان سیستم آموزشی عالی و بسیار کامل این کشور دانست. کشور فیلیپین یکی از بزرگترین کشور انگلیسی زبان در منطقه جنوب شرقی آسیا در این زمینه است. و یکی از بهنرین انگلیسی زبانان در جهان شناخته شده اند. از همین رو هر ساله متقاضیان زیادی را برای ادامه تحصیل به سمت دانشگاه ها و کالج های خود جلب میکند. باید بدانید که تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های این کشور می باشد که ۶ سال به طول می انجامید که تحصیل در این رشته در دو سال اول شامل دروس عمومی خواهد بود، در دو سال دوم تحصیل آموزش پیش بالینی صورت خواهد گرفت و در دو سال آخر تحصیل دندانپزشکی مختص به آموزش بالینی می باشد.تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین

برای تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین دو راه پیش روی متقاضیان قرار دارد، راه اول برای آن دسته از افرادیست که مدرک کارشناسی خود را در رشته ای غیر از پزشکی دریافت کرده اند و حال تمایل دارند تا در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل دهند از همین رو در ابتدا باید در یک دوره دو ساله تحت عنوان پیش دندانپزشکی شرکت کنند و پس از اتمام آن وارد دانشگاه های دندانپزشکی فیلیپین شوند. راه دیگر برای تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین برای آن دسته از افرادیست که مدرک کارشناسی آنها در یکی از رشته های پزشکی از جمله پرستاری، فیزیوتراپی و… بوده و حال قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارند این افراد با گذراندن دوره های تخصصی ۴ ساله دندانپزشکی میتوانند مدرک دندانپزشکی خود را از دانشگاه های فیلیپین دریافت نمایند. دانشجویان رشته دندانپزشکی در دانشگاه های فیلیپین برای اخذ مدرک خود میبایست یک پایان نامه تخصصی ارائه دهند و از آن در برابر هیئت علمی دانشگاه و کارشناسان دندان دفاع نمایند و پس از بررسی مهارت های بالینی دانشجو در دندانپزشکی ترمیمی، پروتز، دندانپزشکی کودکان و پرتو شناسی به دانشجویان مدرک دندانپزشکی معتبر اعطا می شود.

دانشگاه های دندانپزشکی در فیلیپین

در طی چندین ساله گذشته با توجه به پیشرفت های کشور فیلیپین در سیستم آموزشی و وجود چندین دانشکده مهم پزشکی که هم تراز با سیستم آموزش و پرورش آمریکا می باشد به یکی از مشهورترین کشورها برای دانشکده های پزشکی تبدیل شده است. درطول دوره پزشکی برای توسعه سطح دانش هر دانشجو نظریه های توسعه یافته، عملی، تکنولوژی، فیلمهای تحقیقاتی، سمینارها، مهارت های ارتباطی و… وجود دارد. و دوره های دندانپزشکی در این کشور به علت افزایش کیفیت آموزش، محیط رقابتی بالا، امکانات و برطرف کردن دیگر نیازهای دانشجویان افراد را به تحصیل در این کشور ترغیب کرده است.

دانشگاه های فلیپین به دانشجویان پزشکی امکانات خوابگاه ارائه می کند. این خوابگاه ها دارای نگهبانان بیست و چهار ساعته همراه با دوربین های مدار بسته برای ایمنی بیشتر دانشجویان می باشد. اگر شما می خواهید در خوابگاه بمانید، به محض ورود به این کشور برای خوابگاه اقدام کنید، تعدادی از خوابگاه های دانشگاه های فلیپین در خارج از محوطه دانشگاه قرار گرفته است، با این حال این خوابگاه ها هنوز توسط دانشگاه اداره می شود و همه ی امکانات رفاهی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل در مقطع کارشناسی دندانپزشکی دارای شهریه بالاتر در مقایسه با سایر دوره های دیگر در فلیپین می باشد و میتوان گفت که هزینه تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین در هر ترم تحصیلی چیزی در حدود ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار می باشد که طبیعتا دانشجویان متحمل شهریه بالاتر میگردند چرا که دانشجو با استفاده از ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی گران دوره های بالینی را میگذراند. یک دوره دندانپزشکی دارای هزینه های اضافی برای دوره های کارورزی بالینی می باشد. هزینه دوره های کارآموزی معمولا به بیمارستان یا کلینیک مربوطه که دانشجو دوره کارآموزی خود را در آن میگذراند بستگی دارد. 

همچنین هزینه زندگی در فیلیپین برای یک دانشجو ماهیانه در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار تخمین زده می شود.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. ‌aynaz گفت:

  ایا دندانپزشکی فیلیپین مدرک زبان یا ازمون داره؟

  1. بهزاد عیان پور گفت:

   سلام
   دانشگاههای فیلیپین که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند همگی آزمون ورودی دارند که در فیلیپین حتی برای اتباع ان کشور بسیار رقابتی و دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *