تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی


تحصیل-دندانپزشکی-در-اسلواکی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۲ تعداد بازدید: 766

جمهوری اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که تا دهه ۹۰ در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می‌داد. اسلواکی با جمهوری چک، اوکراین، لهستان، مجارستان و اتریش همسایه است. این کشور قبل از سال ۱۹۹۳ به صورت مستقل نبود و با ادغام در کشور چک به نام چکسلواکی شناخته میشد ؛ بعد از آنکه رهبران اسلواکی احساس کردند چک و اسلواکی برای استقلال کافی نیست و برای رشد اقتصادی فرهنگی و اقتصادی مردم نیاز به جدایی این دو کشور می باشند اقدامات برای «انقلاب مخملی» دراین کشور صورت گرفت ولیکن پس از سقوط مسالمت آمیز کمونسیم در چکسلواکی «انقلاب مخملی» جای خود را به «طلاق مخملی» داد و کشور اسلواکی بعد از صلح ۱ ژانویه ۱۹۹۳ به کشوری مستقل تبدیل گردید.

اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است. کوه‌های آن در شرق و شمال و قسمتی از غرب کشور واقع شده‌اند. آب و هوای آن معتدل و مرطوب است. قوم اسلواک در قرن پنج و شش میلادی در این منطقه ساکن شدند. اقوام حاضر در این کشور شامل اسلواک ها و مجارها ، رمی ها، چک ها ، روسی ، اوکراینی، آلمانی ،لهستانی و موراویها میباشد که البته بیشتر تعداد جمعیت مربوط به اسلواک ها می باشد  با آمار ۸۶ درصدی، چرا که اسلاوها از مدتها قبل وارد اسلواکی شده و نقش بسیار مهمی در چرخه دولتی اسلواکی داشتند؛ ازهمین رو زبان این کشور هم اسلواکی می باشد و درصد زیادی از مردم کشور اسلواکی کاتولیک هستند.

اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است. بیشتر سطح اسلواکی با کوهستان‌ها پوشیده شده‌ است و این کوه‌ها همگی جزئی از رشته‌کوه‌های بسکید و کارپات هستند. آب و هوای اسلواک معتدل و مرطوب است. میانگین دمای سالیانه کمتر از ۵ درجه سانتیگراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه کمتر از ۱۵ درجه و میانگین دمای سردترین ماه کمتر از ۵- است. پرچم اسلواکی از سه رنگ سفید، آبی و قرمز به صورت افقی تشکیل شده که نشان ملی آن‌ها در گوشه‌ی سمت چپ قرار دارد. رنگ‌بندی این پرچم با دیگر کشورها اسلاو یکسان است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

امروزه ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و مدرن متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد. یکی از کشورهایی که متقاضیان بسیار زیادی دارد اسلواکی می باشد. آموزش در مدارس و دانشگاه های اسلواکی طبق استانداردهای جهانی است و مدارک تحصیلی آن ها از اعتبار جهانی برخوردار می باشند. دانشگاه های اسلواکی ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی با کیفیتی بسیار بالا می باشند. تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و به یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار تبدیل شده است.تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

برای تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی باید بدانید که داشتن دیپلم دوازده ساله با معدل خوب، و تسلط به زبان انگلیسی از نیاز های اولیه می باشد. البته برای آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند، جای نگرانی نیست چون دانشگاه های اسلواکی دوره هایی برای آموزش زبان انگلیسی برگزار می کنند تا داوطلبان بتوانند به راحتی در آنها به آموزش زبان انگلیسی بپردازند. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی بعد از ارسال مدارک دیپلم و زبان انگلیسی و تائید شدن اعتبار آنها توسط دانشگاه  اسلواکی ، باید برای شرکت در آزمون دانشگاه شرکت کنند.

پس از شرکت در آزمونی که شامل دروس شیمی و زیست شناسی می باشد، در صورت قبول شدن داوطلب، فرد برای شرکت در رشته دندانپزشکی حاضر می شود. اگر داوطلب در آزمون موفق نشود ، باید در دوره های پیش دانشگاهی کامینیوس شرکت کنند. دانشگاه های پزشکی اسلواکی دارای اعتبار خوبی هستند که دوره های تخصصی یادگیری زبان انگلیسی در آن برگزار شده و دانشجو بعد از اتمام این دوره ها به راحتی می تواند به صورت هزینه ی کم به تحصیل خود در دانشگاه های دندانپزشکی اسلواکی یا سایر کشورهای اروپایی ادامه دهد. از دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی اسلواکی میتوان به اساتید برتر اشاره کرد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

  • پذیرش با مدرک دیپلم برای تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان با تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی
  • سفر به کشور های عضو شینگن بدون محدودیت
  • تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

دانستن هزینه زندگی در اسلواکی برای کسانی که قصد تحصیل پزشکی در اسلواکی را دارند ، ضروری است. هزینه زندگی در اسلواکی به نسبت مقرون به صرفه تر از سایر کشور های اروپایی است.  هزینه ای که برای زندگی دانشجویی تخمین زده می شود حدودا ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است که این هزینه شامل هزینه اسکان ، خوراک ، حمل و نقل و … است . اگر فرد متقاضی اسکان در خوابگاه باشد باید هزینه ای معادل ۱۵۰ یورو تا ۲۰۰ یورو در ماه بپردازد. در واقع استفاده از خوابگاه دانشگاه هزینه های فرد را تا مقدار زیادی کاهش می دهد. علاوه بر هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل پزشکی در اسلواکی از اهمیت زیادی برخوردار است از همین رو باید بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی با توجه به دانشگاه ها متفاوت است اما به طور تقریبی می توان گفت که هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی حدودا ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال است.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

  1. مارتا گفت:

    سلام وقتتون بخیر مدارک مورد نیاز برای پذیرش دندانپزشکی دانشگاه کامنیوس چه چیزهایی هست ؟وایا مدرک زبان رومابعدا می تونیم ارایه بدیم ودردورهی زبان شرکت نکنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *