تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس


تحصیل-دندانپزشکی-در-سوئیس
۱۳۹۷/فروردین/۲۱ تعداد بازدید: 199

سوئیس یکی از کشورهای اروپای غربی است که شهرت جهانیش را مدیون امنیت، ساعت و بانک‌های مشهورش است. سوئیس مقر بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های بین‌المللی مانند صلیب سرخ، سازمان تجارت جهانی و یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل متحد است. سوئیس با کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، اتریش و لیختن‌اشتاین همسایه است. سوئیس در واقع در مرکز اروپا با مساحت ۴۱۲۸۵ کیلومتر مربع و جمعیتی معادل ۷ میلیون نفر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد. چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی ورومانش (با زبان رومانیایی اشتباه نشود، این زبان ریشه ژرمان دارد) در این کشور مکالمه می شود.

سوئیس مقر بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های بین‌المللی مانند صلیب سرخ، سازمان تجارت جهانی و یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل متحد است. سوئیس کشور کوچکی است که نیمه جنوبی آن را کوه‌های آلپ اشغال کرده‌اند. وجود این کوه‌ها و برف فراوان در زمستان‌های آن سبب شده پیست‌های اسکی سوئیس مشهور باشد. هفت میلیون و ۵۵۴ هزار و ۶۶۱ نفر در سوئیس زندگی می‌کنند که میانگین سنی آنها ۴۰.۴ سال است. امید به زندگی در این کشور برای زنان ۸۳.۵۹ سال و برای مردان ۷۷.۸ سال است. ۶۵ درصد مردم آن از نژاد آلمانی، ۱۸ درصد فرانسوی، ۱۰ درصد ایتالیایی و باقی از دیگر نژادهای اروپایی هستند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس رویای بسیاری از دانشجویان علاقمند به رشته دندانپزشکی است. در واقع رویای تحصیل دندانپزشکی در سوئیس دست نیافتنی نیست و تنها با داشتن کمی اطلاعات از شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئیس و مراحل اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در سوئیس می توانید به این هدف نزدیک شوید. تحصیل دندانپزشکی در سوئیس مشابه بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا و ایالات متحده است. دانشکده های دندانپزشکی، که معمولاً به یک یا چند دانشگاه عمده وابسته هستند، مسئول ارائه این نوع آموزش هستند.تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس هستند ابتدا باید مدرک کارشناسی خود را بگیرند. دوره های پیش دندانپزشکی در مقطع کارشناسی موجود است و دانشجویان علاقمند اغلب در زیست شناسی و یا زمینه های مشابه تحصیل می کنند. رشته دندانپزشکی در دانشگاه های متعددی در داخل و اطراف سوئیس ارائه می شود. با با تحصیل دندانپزشکی در سوئیس علاوه بر افزایش دانش فنی دانشجویان مهارت های اجتماعی آنان نیز تقویت میشود و دانشجویان رشته دندانپزشکی پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند به طور مستقل مشغول به کار شده و در برقراری ارتباط و کار تیمی مهارت لازم را داشته باشند.

دوره های دندانپزشکی معمولا پنج سال طول می کشد؛ در سه سال اول، واحدهای دندانپزشکی و پزشکی به دانشجویان ارائه می شود و دو سال آخر به تمرین بالینی اختصاص داده شده است و روش های دندانپزشکی تحت نظارت کادر مجرب دانشکده دندانپزشکی آموزش داده می شود. دانشجویان دوره های دندانپزشکی پس فارغ التحصیلی باید درآزمون ملی صدور مجوز دندانپزشکی شرکت کنند. بعضی از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در دوره های کارآموزی یک تا دو ساله در یکی از رشته های تخصصی دندان پزشکی مانند جراحی دهان و یا ارتودنسی شرکت می کنند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

  • امنیت بالای کشور سوئیس
  • اعتبار بالای مدرک اعطا شده به دانشجویان
  • شرایط کاری بسیار خوب پس از فارغ التحصیلی
  • تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی
  • اخذ اقامت بعد از تحصیل

هزینه تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

سوئیس مانند دیگر کشور های اروپایی نیست و هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس برای دانشجویان مقیم سوئیس و دانشجویان خارجی متفاوت است. همچنین هزینه های تحصیل در کشور سوئیس بنا به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

شهریه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در سوئیس بسته به دانشگاه و رشته از سالیانه ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار متغیر می باشد. سوئیس گرچه عضو شهروندی اتحادیه اروپا نیست، اما اجازه می دهد که شهروندان اتحادیه اروپا در دانشگاه حضور یابند. علاوه بر این. از آنجا که سوئیس کشوری ثروتمند و گران است، هزینه های زندگی در آن نسبت به سایر کشور ها بالاتر است به همین دلیل برای زندگی دانشجویی در سوئیس ماهیانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار نیاز دارید.

۱. University of Bern

۲. University of Zurich

۳. University of Geneva

۴. University of Basel

۵. University of Lausanne

۶. University of Fribourg

۷. Ecole Polytechnic Federal Lausanne

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *