تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در امارات


تحصیل-دندانپزشکی-در-امارات
۱۳۹۷/فروردین/۱۵ تعداد بازدید: 916

امارات متحده عربی کشوری در کنار خلیج فارس است که از مجموعه ۷ شیخ‌نشین شامل ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین می باشند که در سال ۱۹۷۱ تشکیل شده است. این کشور که در کل ۸۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد از شرق با عمان و از جنوب با عربستان سعودی مرز زمینی دارد. امارات متحده عربی با قطر و ایران هم از طریق آب‌های خلیج فارس همسایه است. نوع حکومت در این کشور فدرال است و در هر ایالت رهبری به صورت موروثی منتقل شده و سران در کنار هم بزرگترین قدرت دولت فدرال یعنی کنسول عالی رهبری را تشکیل می‌دهند.

امارات متحده عربی آب و هوایی گرمسیری دارد، تابستان‌های آن داغ و مرطوب و زمستان‌های آن ملایم است. بارندگی در این کشور نادر و اغلب در ماه‌های زمستان رخ می‌دهد. در طول و پایان فصل زمستان وقوع توفان شن معمول است. بخش اعظم این سرزمین را صحرا تشکیل می‌دهد. دو رشته کوه نیز در این کشور وجود دارد. سواحل این کشور، که اکثر جمعیت کشور در آن ساکنند، عمدتا پوشیده از نمکزار است.

تحصیل دندانپزشکی در امارات

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که کشور امارات در زمینه سیستم آموزشی خود اعمال کرده است و توانسته دانشگاه هایی در سطح برترین دانشگاه های جهان در منطقه خلیجی احداث کند و میتوان گفت تحصیل دندانپزشکی در امارات به یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در منطقه تبدیل شده است. زیرا علاوه بر تحصیل در این کشور میتوانید برای اخذ اقامت نیز اقدامات لازم را انجام دهید. تحصیل دندانپزشکی در امارات به صورت مستقیم و پیوسته امکان پذیر نیست از همین رو برای تحصیل دندانپزشکی در امارات آسان ترین و مناسب ترین راه اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیل امارات در رشته های علوم پایه از قبیل زیست شناسی و یا سایر رشته های علوم پایه می باشد تا پس از اخذ لیسانس در مقاطع بعدی وارد دندانپزشکی امارات شوید.

تحصیل دندانپزشکی در امارات
برای تحصیل دندانپزشکی در امارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی راک اولین دانشگاه جامع علوم پزشکی در امارات متحده عربی است که همه برنامه های آموزشی آن توسط کمیسیون اعتبارات علمی تحت نظارت وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی به طور کامل مورد تایید قرار گرفته اند. برنامه درسی رشته دندانپزشکی در امارات بسیار کامل بوده و برای بدست آوردن تجربه به دانشجویان این رشته بسیار کمک می کند و باعث میشود دانشجویان علاوه بر کسب مهارت و دانش، توانایی های فکری و خلاقانه ای برای تقویت ذهن خود نیز به دست آورند. از همین رو سازمان آموزش و پرورش این کشور برنامه هایی را نیز جهت تشویق و حمایت از دانشجویان خلاق در نظر گرفته تا با حمایت از آنها انگیزه ای در جهت پیشرفت آنها شود.

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در امارات

با توجه به متفاوت بودن دانشگاه های کشور امارات، هزینه های مختلفی می توان تخمین زد که حدودا برای هر سال تحصیلی ۴۰ هزار دلار نیاز دارید. هزینه های زندگی در کشور امارات برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع لیسانس در کشور امارات می باشد.

اما دولت امارات مزایایی را نیز برای دانشجویان در نظر گرفته و به آنها طبق قانون در سراسر دنیا اجازه کار در حدود ۲۰ ساعت در هفته را صادر کرده که هر دانشجو به صورت میانگین بین ۱۰ تا ۱۲ دلار حقوق دریافت خواهند کرد تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را تقبل کنند. هر چند پیدا کردن کار دانشجویی در کشور امارات پارامترهای مختلفی دارد اما با داشتن توانایی های لازم و ویژگی های شخصی متفاوت فرد میتوان کاری مناسب و درخور شخصیت پیدا کرد.

دانشگاه های کشور امارات در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *