تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در اوکراین


تحصیل-پزشکی-در-اوکراین
۱۳۹۷/فروردین/۱۹ تعداد بازدید: 476

اوکراین که در اروپای شرقی واقع شده یکی از جمهوری‌های استقلال یافته اتحاد جماهیر شوروی سابق است که پس از فروپاشی این کشور در سال ۱۹۹۱ تشکیل شد. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی‌اف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد. دولت این کشور پس از جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۵۴ از بانیان تشکیل سازمان ملل متحد بودند.

در حال حاضر اوکراین در میان جمهوری‌های شوروی سابق از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و از لحاظ فرهنگ و سطح زندگی و درآمد ملی اروپائی‌ترین جمهوری شوروی محسوب می‌شود. اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپاست با ذخایر وسوسه انگیزی از معادن فلزی ارزشمند. آب و هوای اوکراین معتدل است اما در بخش جنوبی استان کریمه آب و هوای مدیترانه‌ای حاکم است. تنها کوه‌های این کشور در غرب آن واقع شده‌اند که بلندترین آنها ۲ هزار و ۶۱ متر ارتفاع دارد. یکی از نکاتی که در اوکراین قابل توجه است طبق قانونی اساسی اوکراین، تمام شهروندان اوکراینی از تحصیل رایگان برخوردار هستند، دانشگاههای اوکراین دارای امکانات کامل و با تکنولوژی روسی و به سبک روسی کلیه رشته ها تدریس میشود.

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین

هنگامی که صحبت از مطالعه پزشکی در خارج می شود دانشگاه های پزشکی اوکراین میتواند یکی از گزینه ها برای انتخاب شما باشد. تحصیل پزشکی در اوکراین طرفداران زیادی دارد. هزاران نفر از دانشجویان بین المللی از بیش از ۱۱۰ کشور مختلف، امروزه در اوکراین تحصیلات عالی پزشکی و غیر پزشکی خود را می گذرانند و بخش قابل توجهی از آنها توسط مطالعات پزشکی در اکراین جذب می شوند. یکی دیگر از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین که باعث جذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان می شود امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.تحصیل پزشکی در اوکراین

موسسات و دانشگاه های پزشکی اوکراین همکاری نزدیکی با دانشگاه های معتبر آلمان، فرانسه، ایتالیا، لهستان، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اتریش دارند که این همکاری این امکان را به دانشجویان می دهد تا در کنفرانس های بین المللی، برنامه های مبادله ای و پروژه های علمی مختلفی شرکت نمایند. طول دوره تحصیل پزشکی در اوکراین ۶ سال است که در پایان به فارغ التحصیلان مدرک دکترای پزشکی اعطا می شود. البته در ابتدا باید در نظر داشته باشید باید جهت تحصیل پزشکی در اوکراین دوره ی پیش دانشگاهی پزشکی را در این کشور بگذرانید و پس از آن وارد دوره های دانشگاهی شوید. دوره ی پیش دانشگاهی در اوکراین یک ساله است و در این دوره زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی، زبان انگلیسی و زبان روسی تدریس خواهد شد و هزینه ی دوره بستگی به زبان تدریس دوره متفاوت است. پس از این دوره ی پیش دانشگاهی با توجه به نمرات دروس دانش آموزان امکان انتخاب دانشگاهی مطرح پزشکی در این کشور امکان پذیر است.

همچنین، برای تحصیل پزشکی در اوکراین، اکثر دانشجویان خارجی، پس از تکمیل یک دوره آمادگی زبان مربوطه در اوکراین، به زبان روسی یا اوکراینی تحصیل می کنند یا می توانند به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کنند، دوره آموزشی زبان در اکراین مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. با تحصیل پزشکی در اوکراین، دانشجویان از کیفیت بالای تحصیلات برخی از دانشگاه ها با هزینه تحصیل و هزینه های زندگی کم بهره می برند.

مزایای تحصیل پزشکی در اوکراین

  • فرایند درخواست ساده و اخذ پذیرش راحت از دانشگاه های پزشکی اوکراین
  • شهریه و هزینه زندگی دانشجویی پایین در اوکراین
  • وجود فرهنگ غنی، پیشرفت زندگی دانشجویی و حس شیرین زندگی
  • اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی
  • امکان اشتغال در اوکراین و اروپا
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین

کشور اوکراین یکی از کشورهاییست که با توجه به امکانات بالای آموزشی دانشجویان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. اما یکی از مهمترین نکاتی که این دانشجویان را به سمت اوکراین کشانده کیفیت و صد البته هزینه پایین تحصیل پزشکی در این کشور می باشد. اگر میخواهید به صورت خیلی دقیق از هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین اطلاع پیدا کنید باید بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین و دانشگاه های علوم پزشکی، دانشکده های پزشکی بالاتر از دانشگاه فنی است، اما تنها ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین دانشگاه های اروپا را در اوکراین می توانید ببینید، اوکراین ارائه کننده هزینه و کیفیت بالا می باشد. حداقل هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین در محیط های انگلیسی زبان در دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین تقریبا ۲۵۰۰ دلار و حداکثر ۴۲۰۰ دلار می باشد. این هزینه ها کمتر از دانشگاه های علوم پزشکی دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی است.

دانشگاه های کشور اوکراین در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *