تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در شیلی


تحصیل-پزشکی-در-شیلی
۱۳۹۷/فروردین/۲۶ تعداد بازدید: 1,754

جمهوری شیلی کشوری در آمریکای لاتین است که جزو کشورهای باثبات سیاسی در منطقه محسوب می‌شود. شیلی از شمال با پرو، از شمال شرق با بولیوی و از شرق با آرژانتین همسایه است. در حدود ۱۰ هزار سال پیش مهاجران بومی ساکن قاره آمریکا در دره‌های حاصلخیز و سواحل کشوری که امروزه شیلی نام گرفته سکنی گزیدند. اینکاها نیز زمانی امپراطوری خود را تا نقاطی در شیلی امروزی توسعه دادند. در غرب این کشور اقیانوس آرام قرار دارد.

زبان رسمی شیلی اسپانیایی است. شیلی حدود هشتصد هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و در سرشماری سال ۲۰۱۲ جمعیت آن بیش از ۱۶ میلیون نفر عنوان شده است شیلی یک کشور نسبتاً یکدست از لحاظ جمعیت می‌باشد و بیشتر جمعیت آن غالباً اسپانیایی‌تبار هستند. نزدیک به ۷۰ درصد مردم شیلی وابسته به کلیسای کاتولیک روم هستند اما بسیاری از آن پیروی نمی کنند. شیلی دارای شرایط اقلیمی متنوعی است، در شمال آن یکی از خشک ترین کویرهای جهان به نام آتاکاما قرار دارد، در مرکز آن آب و هوای مدیترانه ای و جنوب آن دارای و هوای بارانی و معتدل می باشد. در این کشور و در کویر شمال آن منابع معدنی زیادی از جمله طلا، مس، آرسنیک، ذخایر فلز لیتیوم موجود است.

شرایط تحصیل پزشکی در شیلی

تحصیل پزشکی یکی از رشته هایست که نه فقط در ایران بلکه در سراسر جهان از پرطرفدارترین رشته ها محسوب میشود و هر ساله متقاضیان زیادی دارد. افراد زیادی هستند که تحصیل در کشورهای خارج را به تحصیل در کشور خودشان ترجیح میدهند و تمایل را برای کسب تجربه و دانش بیشتر به  تحصیل پزشکی در کشورهای دیگر بپردازند. یکی از این کشورها، کشور شیلی می باشد. برای تحصیل در شیلی بهتر است بدانید که ساختار آموزشی این کشور از آمریکا و اروپا پیروی می کند.

برای تحصیل پزشکی در شیلی نیاز است که در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کرده و در صورت کسب نمره خوب و قبولی در آن آزمون وارد دانشکده پزشکی شیلی شوید. شرایط شرکت در این آزمون با توجه به دانشگاهی که برای تحصیل مد نظر دارید متفاوت است از همین رو توصیه میشود قبل از انتخاب دانشگاه، به اندازه کافی در ارتباط با آن تحقیق کنید. تحصیل پزشکی در شیلی به زبان شیلی و اسپانیایی می باشد از همین رو تسلط به زبان اسپانیایی برای تحصیل و زندگی در این کشور امری حیاتی محسوب میشود.

مزایای تحصیل پزشکی در شیلیتحصیل پزشکی در شیلی

  • ارائه مدرک بین المللی معتبر
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا
  • هزینه پایین زندگی و تحصیل
  • ارائه مجوز کار به دانشجویان در حین تحصیل

هزینه تحصیل پزشکی در شیلی

هزینه تحصیل در کشورهای آمریکای لاتین پایین نمی باشد اما کشور شیلی یکی از کشورهاییست که هزینه های زندگی و تحصیل در آن با استانداردهای جهانی هماهنگ شده است. هزینه های زندگی استاندارد که مواردی نظیر : خوراک، حمل و نقل و اقامت را در بر می گیرد بر اساس بودجه ای استاندارد حدود ۷۰۰ دلار خواهد بود. با توجه به اینکه در سال های اخیر شهریه دانشگاه های خصوصی و دولتی شیلی با نرخ افزایشی داشته است ولی همچنان با استانداردهای جهانی تفاوتی نداشته و چیزی در حدود ۶۳۰۰ دلار در سال می باشند در این حالی که این شهریه برای دانشگاه های دولتی مقداری کمتر است. همچنین با توجه به اینکه شما کدام دانشگاه و شهر را برای تحصیل انتخاب می کنید این هزینه ها متفاوت خواهد بود.

۱. University of Bern

۲. University of Zurich

۳. University of Geneva

۴. University of Basel

۵. University of Lausanne

۶. University of Fribourg

۷. Ecole Polytechnic Federal Lausanne

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *