تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در دانمارک


تحصیل-پزشکی-در-دانمارک
۱۳۹۷/فروردین/۲۹ تعداد بازدید: 1,650

پادشاهی دانمارک کوچکترین کشور منطقه اسکاندیناوی در اروپا است و به عنوان پل ارتباطی کشورهای این منطقه و آلمان محسوب می‌شود. پایتخت دانمارک کپنهاک است. این کشور از شبه جزیره «ژوتلند» و بیش از ۴۰۰ جزیره که تنها ۲۵ درصد آنها قابل سکونت هستند، تشکیل می‌شود. جزیره گرینلند در اقیانوس منجمد شمالی و جزایر فارو نیز جزو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان این کشور به حساب می‌آیند. تعداد جمعیتی که در این کشور زندگی می کنند پنج میلیون و پانصد هزار نفر می باشد و به زبان رسمی دانمارکی سخن می گویند.

این کشور جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی محسوب می شود و فقط با آلمان هم مرز است. دانمارک از طریق یک پل به نام پل اورسوند به کشور سوئد متصل شده است. پرچم این کشوردارای یک صلیب سفید است که در میان آن قرار گرفته است و جزو قدیمی ترین پرچم هایی است که در دنیا وجود دارد و از سال ۱۸۲۱میلادی تا به کنون از آن استفاده می کنند. در پرچم کشورهای سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند هم این صلیب سفید به چشم می خورد.

روابط دانمارک از ابتدای عضویت در اتحادیه اروپا در سال ۱۹۷۳ میلادی روابط محکمی بود که آینده این کشور را رقم زد. این کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست. آب و هوای آن معتدل است و در نواحی دریای شمال در تمام فصل های سال، به خصوص تابستان و پائیز باران می‌بارد. در سواحل غربی، ماهیگیری از مشاغل رایج است. اقتصاد دانمارک در سال‌های اخیر به دلیل رشد خصوصی‌سازی توسعه زیادی یافته است. البته افزایش صادرات و سرمایه‌گذاری نقش مهمی در این توسعه اقتصادی ایفا کرده است. این کشور منابع زیادی ندارد. با این حال روزانه ۳۴۲ هزار بشکه نفت تولید می‌کند و ۳۲۰ هزار بشکه آن را صادر می‌کند و برای مصارف داخلی خود ۱۶۴ هزار بشکه در روز نفت وارد می‌کند.

شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک

امروزه در سراسر دنیا جوانان خواهان ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های معتبر و البته با هزینه های کم و یا رایگان در کشورهایی پیشرفته و آرام را دارند. دانمارک یکی از کشورهای بسیار با امنیت شناخته شده است. که از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی می باشد. دانشگاه های دانمارک جهت تحصیل در این کشور در رتبه پنجم قرار دارند و جزء بهترین دانشگاه ها از نظر تسهیلات آموزش عالی می باشند و مدرک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار هستند.تحصیل پزشکی در دانمارک

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است. همچنین آموزش پزشکی عمومی در دانمارک بعد از اتمام آموزش متوسطه شروع می شود. دانشکده بهداشت و علوم پزشکی دانشگاه کپنهاگ در دانمارک چندین برنامه برای اعطای مدرک لیسانس پزشکی را ارائه می دهد. به عبارتی تحصیل پزشکی در دانمارک حدود ۶ سال به طول می انجامد و دروس به دو زبان دانمارکی و انگلیسی ارائه می شوند از این رو متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی میبایست مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ را داشته باشند البته برای تمامی دانشجویان تسلط کامل به زبان دانمارکی الزامی می باشد زیرا در هر صورت جهت شرکت در دوره های کار آموزی و حتی برای اشتغال به کار تسلط به زبان دانمارکی از الزامات می باشد البته دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزشی زبان دانمارکی نیز برگذار می نمایند.

مزایای تحصیل پزشکی در دانمارک

  • ارائه مدرک معتبر بین المللی
  • مجوز کار در حین تحصیل پزشکی در دانمارک
  • تحصیل پزشکی در دانمارک در بهترین دانشگاه های این کشور
  • هزینه پایین تحصیل پزشکی در دانمارک
  • ارائه خوابگاه به دانشجویان در دانمارک

هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور دانمارک متفاوت می باشد. ساکنین شهرهای اصلی و بزرگ مانند آرهوس و کپنهاگ ماهیانه هزینه ای حدود ۷۰۰۰ کرون جهت اقامت دانشجویی دارند و البته به ازای هر نفر همراه هزینه ای حدود ۳۵۰۰ کرون دارند اما ساکنین شهرهای کوچک هزینه دانشجو به حدود ۵۰۰۰ کرون در ماه کاهش یافته و هر نفر همراه ۲۵۰۰ کرون میباشد. البته استفاده از خوابگاه های دانشجویی هزینه زندگی را در دانمارک تا حد زیادی پایین می آورد.

یکی از بهترین و مجهزترین خوابگاه های دانشجویی در دانمارک، خوابگاه تایتجین می باشد که علاوه بر طراحی شیک و درن بهترین فضا را برای دانشجویان به وجود آورده است. در این خوابگاه تمامی اتاق ها دارای سرویس بهداشتی مجزا و سیستم تهویه می باشند و علاوه بر این ها دارای محلی برای مهمانی ها، اتاق موسیقی و فضای سبز مخصوص نیز هستند. اما هزینه ی تحصیل تحصیل پزشکی در دانمارک چیزی حدود ۱۲.۰۰۰ یورو در سال می باشد اما با توجه به شرایط اقتصادی مناسب این کشور دانشجویانی که معدل آنها بالاتر از ۱۷ باشد و مدرک زبان ایلتس ۶.۵ را داشته باشند. می توانند به صورت رایگان ادامه تحصیل بدهند حتی میتوانند از مزیت دریافت حقوق دانشجویی و کمک هزینه زندگی نیز استفاده کنند.

۱. University of Copenhagen

۲. Aarhus University

۳. University of Southern Denmark

۴. Aalborg University

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *