تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در انگلستان


تحصیل-پزشکی-در-انگلستان
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۲ تعداد بازدید: 1,320

بریتانیا و ایرلند شمالی به مجموعه‌ای متشکل از انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی اطلاق می‌شود. این کشور در منابع فارسی اغلب به طور خلاصه انگلیس خوانده می‌شود. انگلیس در سواحل شمال‌غربی اروپا قرار دارد و شامل دو جزیره اصلی است. یکی که اسکاتلند، ویلز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی را. این کشور با کانال مانش از فرانسه که در غرب آن قرار دارد جدا می‌شود.

آب و هوای انگلستان نسبتا سرد دارد و پایتخت آن، لندن، لقب مه‌آلود را با خود یدک می‌کشد. این کشور با آنکه عضو اتحادیه اروپا است اما هنوز به پول واحد آن یعنی یورو نپیوسته است و همچنان از پوند استفاده می‌کند. مقیاس‌های وزن و طول آن سیستم غیرمتریک است. دولتمردان آن می‌گویند پیش از آنکه پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا به رفراندوم گذاشته شود باید مجموعه‌ای از اتفاقات اقتصادی در این کشور روی دهد. تصویر عمومی از آب و هوای انگلستان بیشتر با باران و مه و رطوبت همراه است. در تمامی بخش های این کشور نه چندان پهناور، آب و هوای متنوعی وجود دارد، از زمستان های سرد گرفته تا تابستان های گرم و مرطوب. میزان بارندگی در این کشور بسیار بالا است. شهر لندن، پایتخت انگلستان، از نظر بارندگی سطح بالاتری از شهرهایی مانند پاریس و یا حتی نیویورک دارد.

بریتانیا از دو جزیره اصلی تشکیل شده است؛ جزیره اصلی و بزرگ تر، بریتانیای کبیر نامیده می‌شود و شامل اسکاتلند، ولز و انگلستان (انگلند) است. جزیره ی دیگر ایرلند است که توسط دریای ایرلند از بریتانیای کبیر جدا می‌شود و شامل ایرلند شمالی (در شمال) و جمهوری ایرلند (در جنوب) می‌باشد. جمهوری ایرلند (ایرلند جنوبی) یک کشور مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا است و بخشی از کشور بریتانیا محسوب نمی شود. هزینه زندگی در بریتانیا بالاست، به ویژه هزینه غذا و کالاهای مصرفی سبب گردیده است که این کشور در زمره یکی ازپرهزینه ترین کشورهای جهان محسوب گردد. بین جنوب انگلستان که ثروتمند و پر هزینه است و شمال آن، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که کم هزینه تر و ارزان تر است.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل در رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در ایران و سایر کشورهای جهان از جمله انگلستان می باشد. انتخاب دانشگاه و کشور مناسب بطور قطع ارتباط مستقیمی با ساختن آینده کاری، در آمد بالا، داشتن زندگی ایده آل و خوب، کیفیت زندگی و مواجه شدن با فرصت های عالی در زندگی دارد. هرساله هزاران دانش آموز بین المللی در مدارس و دانشگاه های پزشکی انگلستان پذیرفته می شوند. اگر شما هم نمرات تحصیلی بالایی دارید و اگر می توانید تمام وجودتان را برای تحصیل صرف نمایید، در این صورت تحصیل پزشکی در انگلستان قطعا برای شما مناسب خواهد بود.

کشور انگلستان بدلیل ارایه تجهیزات پیشرفته پزشکی، استانداردهای کیفی اموزشی و استفاده از نوین ترین متدهای آموزشی روز دنیا کاملا شما را متقاعد میکند که وقت و هزینه خود را صرف کشور با ارزشی کرده اید. تحصیل پزشکی در انگلستان ۵ سال به طول می انجامد. و برای تحصیل پزشکی در انگلستان نیاز است که دروس پیش نیاز دوره های پزشکی در انگلستان در کالج را بگذارنید زیرا دانشگاه ها این دروس را ارائه نمی دهند.تحصیل پزشکی در انگلستان

کسانی که می خواهند به تحصیل پزشکی در انگلستان بپردازند ابتدا می بایست دوره ی A-level و یا Foundation را بگذرانند. در این دوره ها دانش آموزان دروس زیست شناسی، شیمی و غیره مرتبط با پزشکی را می خوانند. دوره های A-level به صورت استاندارد ۶ ترمی می باشد که در طول ۲ سال به اتمام می رسد. حداقل سن برای ورود به دوره های A-level به طور معمول ۱۵٫۵ سال به بالا می باشد.

همچنین بسیاری از دانشجویان برای ورود به دوره های پزشکی، ابتدا در کالج دوره ی Foundation را می گذرانند تا برای پیش نیازهای پزشکی آماده شوند. این دوره نیز معمولا حداکثر ۳ ترم بوده برای دانش آموزان بالای ۱۶٫۵ ساله می باشد. در سال اول تحصیل پزشکی در انگلستان معمولا دانشجویان به مطالعه در دانش پزشکی عمومی و بالینی اولیه در زمینه های آناتومی، فیزیولوژی، زیست شناسی دهان و بیوشیمی می پردازند. این مطالعات دانشگاهی در سراسر دوره ادامه خواهد داشت، اما کار عملی تحت نظارت از پایان سال اول آغاز خواهد شد.

مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان

  • مجوز انجام کار در حین تحصیل پزشکی در انگلستان
  • تحصیل پزشکی در زمان کمتری نسبت به سایر کشورها
  • بعد از ۶ ما تحصیل در انگلیس، دولت خدمات بیمه ای و بهداشتی رایگان را در اختیار محصل قرار می دهد
  • داشتن نمرات بالا طی دو سال اول تحصیل می تواند این امید را به شما بدهد که در سال سوم دولت انگلیس شما را بورسیه تحصیلی کند.
  • چون انگلیس نسبت به کشور هایی دیگر مسافت کمتری تا ایران دارد، پس هزینه نهایی برای دانشجو کمتر خواهد شد.

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان

هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان تقریبا در هر سال ۱۸ تا ۲۰ پوند تخمین زده شده است.  کشور انگلیس نسبت به سایر کشور ها از هزینه های بالایی برای تحصیل برخوردار است و متقاضیان باید کاملا از لحاظ مالی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه های انگلیس باشند. همچنین علاوه بر هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان، هزینه های دیگری وجود دارد که دانشجو در حین تحصیل باید به آن توجه کند و آن هزینه زندگی در انگلستان می باشد.

در واقع هر شخصی می داند که برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید از بنیه مالی خوبی برخوردار باشد چون متناسب با هر منطقه ای قیمت برای خوراک و اقامت متفاوت است که با در نظر گرفتن هزینه تحصیلی بسیار بالاتر از سایر کشور هاست. از همین رو باید بدانید که هزینه زندگی در انگلیس متغیر بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰پوند متغیر می باشد.

۱. King’s College Landon

۲. UCL(University College London)

۳. University of Birmingham

۴. The University of Manchester

۵. Newcastle University

۶. University of Bristol

۷. University of Oxford

۸. University of Cambridge

۹. Imperial College London

۱۰. University of Edinburgh

۱۱. London School of Hygiene and Tropical Medicine

۱۲. University of Nottingham

۱۳. University of Glasgow

۱۴. University of Liverpool

۱۵. University of Southampton

۱۶. Cardiffer University

۱۷. The University of Sheffield

۱۸. University of Dundee |

۱۹. University of Leeds

۲۰. Queen’s University Belfast

۲۱. The University of Warwick

۲۲. University of Aberdeen

۲۳. University of Leicester

۲۴. St. George’s, University of London

۲۵. University of East Anglia(UEA)

۲۶. University of York

۲۷. Durham University

۲۸. The University of Exeter

۲۹. Keele University

۳۰. University of Bath

۳۱. University of Andrews

۳۲. University of Sussex

۳۳. Ulster University

۳۴. University of Surrey

۳۵. University of Strathclyde

۳۶. Robert Gordon University

۳۷. University of Bradford

۳۸. Queen Mary University of London

۳۹. Bangor University

۴۰. Plymouth University

۴۱. University of Hull

۴۲. University of Stirling

۴۳. Swansea University

۴۴. Aston University

۴۵. City. University of London

۴۶. Oxford Brookes University

۴۷. University of Hertfordshire

۴۸. Liverpool John Moores University

۴۹. Middlesex University

۵۰. University of Bedfordshire

۵۱. University of Brighton

۵۲. University Reading

۵۳. Lancaster University

۵۴. University Kent

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *