تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در فرانسه


تحصیل-پزشکی-در-فرانسه
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 1,398

فرانسه بزرگترین کشور منطقه اروپای غربی است و با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد و کانال مانش آن را به انگلیس وصل می‌کند. جمهوری فرانسه یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. همچنین عضو گروه G۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است.

وسیع ترین کشور اروپای باختری است ( نزدیک یک پنجم مساحت اتحادیه اروپا) و منطقه دریایی وسیعی را در اختیار دارد ( منطقه اقتصادی که در ١١ میلیون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبیه به یک شش ضلعی است. این کشور چهار منطقه تحت حاکمیت در گوشه و کنار دنیا دارد. این چهار منطقه بازمانده‌هایی از مناطقی است که فرانسه پیش از جنگ‌های جهانی تحت سلطه داشت. در هر دو جنگ جهانی اول و دوم فرانسه بخش زیادی از ثروت و قدرتش را از دست داد. با این حال امروز فرانسه ششمین کشور صنعتی دنیاست و سالانه ۷۹ میلیون گردشگر خارجی به آن وارد می‌شوند که البته این آمار شامل تجاری که بیش از یک شبانه‌روز در فرانسه می‌مانند هم می‌شود. فرهنگ فرانسه، قرن‌های متمادی را در بر می‌گیرد.

آنچه که ما امروز در فرانسه می‌بینیم ترکیبی از تمدن‌های کهن و گوناگون است؛ تمدن‌هایی نظیر تمدن یونان، روم و سلت‌ها. به علاوه، فرهنگ این کشور از سایر کشورهای همسایه و همچنین رویداد‌های تاریخی متعدد که در طول تاریخ این کشور روی داده‌اند، تاثیر پذیرفته است. فرانسه زبان رسمی این کشور است و فرانسوی‌ها زبان خود را به عنوان مهم‌ترین بخش از فرهنگ و هویت خود در نظر می‌گیرند. به علاوه، این زبان در کشورهای دیگر دنیا نیز رواج پیدا کرده است. اهالی این کشور به ۷۵ زبان محلی مختلف از جمله زبان فلامان، ایتالیایی، باسکی، برتون، کاتالان و زبان‌های مختلف اکسیتان صحبت می‌کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

در بین کشورهای اروپایی کشور فرانسه یکی از باکیفیت ترین سیستم های تحصیلی در جهان را داراست. دانشجویان محصل در فرانسه میتواند خیالشان راحت و آسوده باشد  که در سیستمی تحصیل می کنند که مدارک تحصیلی آن، بلا استثنا مورد قبول تمام کشورهای جهان است و بعد از اتمام تحصیل نگران این نیستند که آیا فلان کشور یا فلان موسسه مدارک تحصیلی من را قبول خواهند کرد یا خیر.

میتوان گفت تحصیل پزشکی در فرانسه یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیل می باشد. متقاضیان پزشکی توجه داشته باشند که دوره های پزشکی در فرانسه ۹ ساله می باشد. ورود به رشته ی پزشکی برای عموم آزاد است. سال اول پزشکی همراه با دیگر رشته های مرتبط به پزشکی از جمله داروسازی، ادونتولوژی، پرستاری و فیزیو-کینتوتراپی مشترک می باشد. است. در پایان سال اول پزشکی، امتحانی گرفته می شود که اگر دانشجو، نمره ی مورد نظر را کسب کند، میتواند سال دوم را ادامه دهد. اگر دانشجو نتوانست نمره ی مورد نظر را کسب کند، این امکان به دانشجو داده می شود که سال اول را دوباره تکرار کند. هر دانشجو حق دارد دو بار سال اول را تکرار کند. کسی که بار دوم نتوانست در امتحان قبول شود، باید تغییر رشته دهد و رشته ای دیگر را انتخاب کند.  امتحانی که در پایان سال اول گرفته می شود، فقط از دورسی است که در همان سال تدریس می شود و نه خارج از آن.

تعداد ماکزیمم دانشجویان از خارج از اتحادیه اروپا که هر ساله در دپارتمان های پزشکی فرانسه قبول میشوند، ۸ درصد از کل پذیرش ها میباشد با این شرط که رنک اخرین دانشجوی خارجی، مساوی یا بالاتر از سطح اخرین دانشجوی فرانسوی که اقدام کرده است باشد. از آنجایی که دانشجویان بین المللی بسیاری متقاضی تحصیل در کالج ها و دانشگاه های فرانسه هستند، دروس این دانشگاه ها و یا دانشکده ها به دو زبان فرانسه و انگلیسی ارائه می شوند . شما به راحتی می توانید انتخاب کنید که در مقاطع تحصیلات تکمیلی به انگلیسی یا فرانسه در این کشور تحصیل کنید.

مزایای تحصیل پزشکی در فرانسهتحصیل پزشکی در فرانسه

 • شهریه بسیار پایین تحصیل پزشکی در فرانسه
 • مجوز کر در حین تحصیل پزشکی در فرانسه
 • تحصیل پزشکی در فرانسه در دانشگاه های معتبر
 • ارائه مدرک بین المللی
 • امکان کار در تمام کشورهای مطرح دنیا

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

طبق قانون فرانسه ، هر دانشجویی که قصد تحصیل در این کشور را دارد باید از تمکن مالی برخوردار باشد و ارائه گواهی تمکن مالی و پرینت حساب ضرروری است. او باید ثابت کند که قادر به پرداخت ماهانه ۶۱۵ یورو بدون کار برای هزینه های شخصی خود  است. برنامه ها و دوره های تحصیل پزشکی در فرانسه هزینه های تحصیلی و شهریه متفاوتی دارد.

هزینه ها تا حد زیادی بستگی به این دارد که آیا در دانشگاه دولتی تحصیل می کنید و یا در دانشگاه های خصوصی تحصیل می کنید. به عنوان یک راهنما به شما می گویم تا اطلاع داشته باشید که دانشگاه های خصوصی سالانه حدود ۴۵۰ یورو در سال می باشند و موسسات خصوصی که بسیار گران تر میباشند هزینه های تحصیلی در آن حتی به حدود سالانه ۷۰۰۰ یورو می رسد. همچنین علاوه بر هزینه های تحصیل پزشکی در فرانسه، هزینه زندگی در این کشور است که ذهن دانشجویان علاقمند را به خود مشغول کرده است.

از همین رو باید بدانید که هزینه زندگی در فرانسه حداقل ماهانه ۱۲۰۰ یورو است که این حداقل دستمزد است. اما برای دانشجویان مزایایی قائل هستند مثل رستوران , خوابگاه که این باعث کاهش هزینه تا میزان ۸۰۰ یورو می شود. یکی دیگر از مزایایی که کشور فرانسه برای متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور قرار داده است این است که همه دانشجویان بین المللی حق کار ضمن تحصیل در فرانسه را دارند . به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیلی در فرانسه ، مجاز به ۹۶۴ ساعت کار ضمن تحصیل در طول یک سال  و دریافت ۷۶/۹ یورو برای هر ساعت هستید. همچنین دانشجویان می توانند با دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی به مدت یک سال قرار داد ببندند.

۱. University Pierre et Marie Curie (UPMC)

۲. University Claude Bernard Lyon

۳. University Paris Descartes

۴. University of Strasbourg

۵. Aix-Marseille University

۶. University of Montpellier

۷. University Paris Didort-Paris

۸. University Paris-Sud

۹. University of Nantes

۱۰. University of Rennesl

۱۱. University of Lille 2 Droit et Sante

۱۲. University Nice Sophia Antipolis

۱۳. University Paris-Est Creteil Val de Marne

۱۴. University Paul Sabatier Toulouse

۱۵. Central Supelec University

۱۶. University of Bordeaux

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. علی عطایی گفت:

  سلام خسته نباشید
  می خواستم ببینم اینکه نوشته شده برای هر ساعت کار می توان ۷۶/۹ یورو بدست اورد صحت داره یا خیر ؟

  1. بهزاد عیان پور گفت:

   سلام
   کار کردن در اروپا، بخصوص کار دانشجویی بسته به نوع کارش درامد متفاوتی میتوه داشته باشه.
   از ساعتی ۵ یورو تا ۱۰۰ یورو .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *