تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در آلمان


تحصیل-دندانپزشکی-در-آلمان
۱۳۹۷/اردیبهشت/۳۰ تعداد بازدید: 7,540

جذاب اما نامیسر؛ تحصیل دندانپزشکی در آلمان را برای متقاضیان آن می‌توان اینگونه توصیف کرد. انتخاب آلمان با دانشگاههایی معتبر که کیفیت و استانداردهای آموزش در آنها بالا و هزینه تحصیل در آنها پایین است کار آسانیست اما اخذ پذیرش از این دانشگاهها برای بسیاری از متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در آلمان اصلا آسان نیست. در این مطلب به کم‌وکیف تحصیل دندانپزشکی در آلمان می‌پردازیم.

آلمان کشوری پیشرفته و توسعه‌یافته است؛ توسعه‌ای همه‌جانبه که به اقتصاد و صنعت این کشور محدود نمانده و در زمینه‌هایی مثل آموزش عالی هم قابل مشاهده است. به گواه رنکینگ‌های معتبر دانشگاهی دنیا تعداد زیادی از دانشگاههای آلمان در میان برترین‌های دنیا جای دارند و آلمان در کنار فرانسه جذاب‌ترین مقصد غیرانگلیسی‌زبان برای دانشجویان بین‌المللی بشمار می آید.

با توجه به اعتبار دانشگاههای آلمان  و سطح کیفی آموزش علوم پزشکی در این دانشگاهها جای هیچ شکی نیست که وزارت بهداشت ایران نگاه مثبتی به تحصیل در آلمان دارد و دانش‌آموختگان ایرانی دندانپزشکی در آلمان در صورت بازگشت به ایران مشکلی برای تأیید مدرک خود و کسب جواز فعالیت دندانپزشکی نخواهند داشت. طبق لیست وزارت بهداشت، ایرانیان متقاضی تحصیل علوم پزشکی در آلمان در سال تحصیلی ۱۸-۲۰۱۷  می توانند از میان ۳۴دانشگاه آلمانی محل تحصیل خود را انتخاب کنند.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان با توجه به شرایطی که دانشگاههای آلمان برای پذیرش دانشجویان این رشته دارند، ظرفیت محدود این دانشگاهها و رقابت سخت داوطلبان پرشمار، عملا برای بسیاری از متقاضیان ایرانی ممکن نیست اما اگر کسی شرایط و توانایی لازم برای شرکت در آزمون‌های ورودی این دانشگاهها را دارد، بویژه اگر قصد مهاجرت داشته باشد، می‌تواند بصورت جدی به تحصیل دندانپزشکی در آلمان فکر کند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

آلمان تنها کشور مورد تأیید وزارت بهداشت ایران برای تحصیل دندانپزشکی نیست اما تحصیل دندانپزشکی در آلمان علاوه بر اعتبار یک مزیت بزرگ دارد و آن هزینه پایین تحصیل دندانپزشکی در دانشگاههای دولتی این کشور است. در اغلب نقاط دنیا دانشجویان دندانپزشکی شهریه‌های سنگینی به دانشگاهها می‌پردازند اما آلمان یکی از کشورهایی است که امکان تحصیل ارزان دندانپزشکی را در دانشگاههای دولتی خود فراهم کرده است بی آنکه این موضوع از کیفیت آموزش دندانپزشکی در این دانشگاهها بکاهد.

اصولا تحصیل در آلمان اگر دانشگاه محل تحصیل، دولتی باشد ارزان یا در مواردی حتی رایگان است و دانشجو تنها مبلغی در حدود ۳۰۰یورو را بعنوان هزینه خدمات اداری و دانشگاهی می‌پردازد. به همان اندازه که تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان ارزان است تحصیل در دانشگاههای خصوصی این کشور هزینه بالایی دارد که می‌تواند بسته به دانشگاه انتخابی به بیش از ۱۰هزار یورو در سال هم برسد.تحصیل دندانپزشکی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان هم به شهر حل سکونت دانشجو و سبک زندگی و توانایی مالی او بستگی دارد. این هزینه که شامل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد، پوشاک و مخارج جانبی می‌شود بین ۵۰۰ تا ۸۰۰یورو در ماه متغیر است. ۲۰ساعت کار هفتگی با ۸ تا ۱۰یورو دستمزد برای هر ساعت امکانی است که برای دانشجویان خارجی در قانون در نظر گرفته شده است و می تواند بار مالی تحصیل و زندگی در آلمان را کاهش دهد.

دوره دندانپزشکی در آلمان یک دوره ۵ساله است و بصورت کارشناسی پیوسته در ۱۰ترم ارائه می‌شود. دانشجویان پس از پایان این دوره ۵ساله می توانند با مدرک کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده و یا با انتخاب استاد راهنما و موضوع پیشنهادی، در مقطع دکترای دندانپزشکی تحصیل خود را ادامه دهند.

دوره دندانپزشکی در آلمان مانند دیگر دوره‌های پزشکی در این کشور به دو بخش تئوری و عملی تقسیم می‌شود. بخش تئوری، ۵ترم اول را شامل می‌َشود که طی آن مفاهیم علوم پایه مانند زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک تدریس می‌َشود. در ۵ترم دوم هم که بخش عملی دوره دندانپزشکی در آلمان است، دانشجویان واحدهای تخصصی را در مراکز درمانی به صورت کارآموزی می‌گذرانند.

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در آلمان باید مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی داشته باشند و این یکی از ملزومات اخذ پذیرش دندانپزشکی از دانشگاههای آلمان است. آنها همچنین به تأییدیه سازمان سنجش ایران که نشان می‌دهد آنها در کنکور سراسری ایران در رشته دندانپزشکی قبول شده‌اند نیاز دارند. با داشتن این دو مدرک متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در آلمان می‌توانند در آزمون ورودی دانشگاههای آلمان شرکت کرده و با کسب نمره‌ای بالا بعنوان دانشجوی دندانپزشکی پذیرفته شوند.

کسی که خواهان تحصیل دندانپزشکی در آلمان است و مدرکB2‌ زبان آلمان دارد اما در کنکور سراسری ایران پذیرفته نشده است هم می تواند ابتدا دوره یکساله کالج شامل مفاهیم پایه‌ای دروس اصلی زیست‌شناسی و زبان و فرهنگ آلمانی را در آلمان گذرانده و سپس در آزمون ورودی دانشگاههای پزشکی شرکت کند. دوره کالج عموما رایگان و بدون شهریه است و هزینه آن فقط شامل هزینه زندگی در آلمان می‌شود اما در مواردی هم ممکن است از متقاضی تا ۵۰۰۰یورو شهریه دریافت شود.

۱. University Heidelberg

۲. Humboldt University Zu Berlin

۳. Ludwig Maximilians University Munchen

۴. University Frankfurt am Main

۵. Eberhard Krls University Tubingen

۶. Hannover Medical School

۷. University Bonn

۸. University Munster

۹. RWTH Aachen University

۱۰. Albert Ludwigs University Freiburg

۱۱. University of Humburg

۱۲. Free University Berlin

۱۳. University of Gottingen

۱۴. Julius Maximilians University Wuerzburg

۱۵. University Erlangen Nurnberg

۱۶. University of Cologne

۱۷. Johannes Gutenberg University Mainz

۱۸, University Dusseldorf

۱۹. University Ulm.

۲۰. Christian Albrechts University Zu Kiel

۲۱. Philipps University Marburg

۲۲. University of Duisburg Essen

۲۳. University of Leipzig

۲۴. University of Regensburg

۲۵. University Giessen

۲۶. Martin Luther University Halle Wittenberg

۲۷. Ruhr University Bochum

۲۸. University des Saarlandes

۲۹. University Jena

۳۰. Bielefeld University

۳۱. University of Greifswald

۳۲. University of Munich

۳۳. Charite University Medicine Berlin

۳۴. Univerity of rostock

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

 1. حسام گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه دیپلم و پیش تجربی دارم و مدرک b2 المانی اما معدل دیپلمم ۱۴ هس ایا میتونم کالج شرکت کنم و اگ معدل کالج عالی بشه میتونم دندون پزشکی بخونم؟

  1. آقای حسام سلام
   معدلتون برای پذیرش پایینه و شانستون رو به همین نسبت کم میکنه
   اگر موفق به اخذ پذیرش بسید می تونید برای همه رشته ها اقدام کنید

 2. لاله گفت:

  سلام من در ایران دندانپزشکی خوندم و دوسال سابقه کار دارم در آلمان چه جوری میتونم کار کنم؟و امتحاناتی که باید بدم به چه شکل است؟ ممنون

  1. خانم لاله سلام
   مدرک زبان آلمانی بگیرید در سطح B2 بگیرید به موسسه مراجعه کنید راهنماییتون میکنند.

 3. بردیا گفت:

  سلام پسرم امسال دیپلم تجربی نظام جدید گرفت معدل کلش ۱۹.۱۸ و معدل کتبی دیپلمش ۱۸ شد کنکور رشته دندان دارو پزشکی قبول نشد ولی رتبش به لیسانس می رسید ولی نزد حالا با این شرایط می تونه آلمان دندان بخونه آخه میگن برای شرکت در کالج قبولی کنکور سراسری لازمه.

  1. آقای بردیا
   سلام
   مدرک زبان آلمانی بگیره میتونه اقدام کنه

 4. kasra گفت:

  سلام ببخشید من قصد مهاجرت دارم
  ولی الان زبان المانی تاB2رو کامل بلدم
  برم المان فقط نیاز دارم یه دوره کالج برم؟

  1. آقای کسری
   سلام
   بسته به دانشگاه و ایالتی که میرید داره.
   اما اکثرا فقط کالج رو باید بخونید

 5. محمود گفت:

  سلام. ببخشید من ۳۴ سالمه و کنکور پزشکی قبول شدم. زبان آلمانیم هم خوبه. شانس تحصیل در آلمان دارم؟ آخه خیلی میگن محدودیت سنی داره. ممنون

  1. سلام آقای محمود
   درسته محدودیت پذیرش و ویزا دارید شما.
   بهتره عمومی رو بخونید بعدد اقدام کنید

 6. سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  تحصیل در مقطع تخصص دندانپزشکی در کشور آلمان رایگان هست؟
  و اینکه به چه زبانی هستش؟

  1. سارا گفت:

   سلام مجدد
   میشه لطف کنید جواب سوال من رو هم بدید👆👆.ممنون میشم.

 7. سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من معدلم ۱۸.۶ متقاضی تحصیل رشته دندون در المان هستم
  البته میخوام قبلش یک سال کالج بگذرونم
  معدل پیش دانشگاهیم بهم این امکان رو میده ک بعد از کالج دندون بخونم یا نمره خروجی کالج مهمه؟!؟!

  1. سلام
   باید کالج بخونید و بعدش آزمون بدید حتما

 8. حسین گفت:

  سلام،بنده ۳۲سال سن و دانشجوی ترم دو دندانپزشکی در دانشگاه روزانه هستم رتبه کنکور ۳رقمی دارم ،ایا امکانش هست برای یکی از دانشگاههای دولتی آلمان پذیرش بگیرم و مشکل سنی بهم نمیخوره
  مدرک b2المانی هم دارم.ممنون

 9. اشکان گفت:

  سلام
  میشه در رشته ی دامپزشکی ایران ثبت نام کنم
  بعد بیام المان کالج بگذرونم ؟

  1. سلام
   ارتباطی نداره به هم

 10. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید . من معدل سال اخرم ۱۸.۵ و دیلمم ۱۷ هستش کنکور شرکت کردم ولی رتبه دلخواه برای دندون بزشکی رو کسب نکردم امکانش هست بدونه ازمون در رشته دندون ادامه تحصیل بدم؟؟مدرک b2 رو هم دارم

  1. سلام
   باید حتما دوره ی کالج رو پشت سر بزارید و ازمون بدید

 11. Sarah گفت:

  سلام
  کسی که دیپلم ریاضی و مدرک زبان b2 رو داره ، نمیتونه برای کالج(پیش پزشکی) اقدام کنه؟

 12. Amir گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
  یه سوال دارم من کارشناس پرستاری از دانشگاه تهران دارم و پایان خدمت و طرح رو هم دارم ۲۸ سال سن دارم میخوام بدونم میتونم تو آلمان ویزای تحصیلی بگیرم برای دندون با پزشکی یا امکانش نیست؟

 13. شقایق گفت:

  سلام.
  ممنون از اطلاعات مفید و صادقانه که در اختیار همه میگذارید.
  دختر من سال دهم را تموم کرده .زبال آلمانی B1 دارد و در مدارس سمپاد با معدل بالای ۱۸ درس میخونه.
  علاقه مند به دندانپزشکی هست و احتمال قبولی در کنکور ایران را زیاد دارد.اما مشکل اینجاست که نمیدونم چقدر احتمال قبولی آزمون دانشگاههای آلمان را دارد؟
  آیا با ورود به کالج این احتمال بیشتر میشود ؟ و توصیه شما چیست ؟
  باز هم سپاسگزارم.

 14. سامان گفت:

  سلام من امسال سال یازدهم بودم دیپلم ام را سال آینده میگیرم و طی سال های دبیرستان در رشته تجربی معدل بین ۱۹تا۲۰ راداشتم / تصمیم دارم اگر بشود در رشته دندانپزشکی آلمان ادامه تحصیل دهم – شرایط طی کردن این مسیر چیست؟
  ممنون از شما

  1. سلام
   تو همین صفحه نوشتیم شرایط کلی رو
   ابتدا مدرک زبان المانی بگیرید بعد میتونید اقدام کنید

 15. شیما گفت:

  سلام
  میشه ایران دندون قبول شد مدرک زبان هم داشت اما معدل زیر ۱۷ باشه و اقدام کرد برای آزمون؟

  1. سلام
   اگر دانشگاه قبول شدید و مدرک زبان آلمانی هم داشته باشید بله میتونید اقدام کنید

 16. hasty گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۸/۸۹ و پیش دانشگاهی ۱۴/۵ هست و نفر دوم کنکور شدم (رشته تجربی) ایا میتونم برای رشته ی دندانپزشکی در المان اقدام کنم؟

 17. هلیا گفت:

  سلام.بعد از اتمام کالج در المان ازمون ورودی برای دانشگاه در رشته دندانپزشکی خیلی سخته؟و این که اگر در اون ازمون قبول نشیم چه باید بکنیم؟و این ازمون حتما برای ورود به دانشگاه هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. سلام
   بله بسیار رقابتی هستش.
   اگر در کنکور قبول نشید چه اتفاقی می افته؟ اونجام همین طوره
   برای ورود به دانشگاه ست

 18. r.d گفت:

  سلام بنده لیسانس یکی از رشته های توانبخشی دانشگاه دولتی دارم و۲۳ سالمه معدل دیپلم۱۷.۵ پذیرش میشم برا دندانپزشکی؟

  1. سلام
   بله شرایط همین صفحه رو مطالعه بفدمایید

 19. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده دوره دندان پزشکی عمومی رو در ارمنستان گرفتم و برای تخصص میخوام اقدام کنم مشکلی برای اینکار برای آلمان ندارم ؟ ممنون

 20. رها گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  من ۳۱ سالمه ترم ۴ دندون اصفهان هستم زبانم تو سطح b2 هست ولی مدرک زبان ندارم آیا میتونم برای انتقالی اقدام کنم
  آیا واحدهایی که اینجا پاس کردم قابلیت تطبیق دارند
  آیا اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل میتونم داشته باشم

  1. سلام
   شرایط انتقالی رو اطلاع نداریم اما بسیار زمان بر و دشواره.
   بهتره تمام کنید بعدش اقدام کنید

 21. سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کاردانی الکترونیک دانشگاه ازاد دارم،
  دیپلم فنی داشتم ، رفتم تغییر رشته دادم ،
  پیش دانشگاهی تجربی گرفتم معدل ۱۷،
  مدرک بی۲ المانی رو دارم میگیرم،
  میتونم پزشکی اقدام کنم؟

  1. سلام
   دیپلم و پیش تجربی هم نیاز دارید

 22. نسترن گفت:

  سلام
  من ۳۰ سالمه . دارای فوق دیپلم الکترونیک
  معدل دیپلم و غیره رو به ۱۷ نمیرسه
  اما ۶ سال تجربه کاری عملی دندانپزشکی رو دارم و سطح بالای دروس علوم پایه
  سطح زبان b2المان رو هم دارم
  میتونم اقدام کنم برای دندانپزشکی؟

  1. سلام
   دیپلم و پیش تجربی هم نیاز دارید

 23. شقایق گفت:

  سلام ازمون ورودی دانشگاه برای رشته ی دندان پزشکی سخته؟و اگر کسی یک یا دو سال دندان پزشکی رو در ایران خونده باشه میتونه بدون ازمون وارد دانشگاه بشه؟

  1. سلام
   بله آزمون دشواری هست به خاطر رقابت تو این زمینه.
   بدون ازمون خیر.

 24. a.rzvn گفت:

  سلام
  من معدلم ۱۹.۶۵ و رشته ی تجربی
  متاسفانه در کنکور رتبه ی دلخواهم رو نیاوردم برای دندانپزشکی و اقتصاد خوارزمی میخونم
  و زبانم هم تا دو سال دیگه تمام میشود و زبان آلمانی گوته هم دارم میخونم
  برای پذیرش دندانپزشکی باید چیکار کنم؟ مدرک لیسانس اقتصادم ارزشی نداره؟باید مجددا کنکور بدم ؟
  میشه راهنمایی کنید

  1. سلام
   دیپلم و پیش تجربی با معدل کتبی حداقل ۱۷ + مدرک B2 زبان المانی میتونید اقدام کنید

 25. دانیال گفت:

  سلام وقت بخیر
  ایا با دیپلم ریاضی میشه پذیرش کالج دندان گرفت؟

 26. مریم گفت:

  باسلام فوق لیسانس مهندسی نانوتکنولوژی زیرمجموعه مهندسی شیمی از موسسه غیرانتفاعی هستم.باداشتن مدرکb2 وسن ۳۱ سال امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی رادارم یا خیر؟

  1. سلام
   معدل دیپلم و پیش تجربی با معدل کتبی حداقل ۱۷ _ مدرک B2 داشته باشید برای کالج میتونید اقدام کنید

 27. آرمین گفت:

  سلام .
  ببخشید من معدل کل ۱۸/۳۰ و نهایی ۱۹به بالا دارم .
  آیا میتوانم با گرفتن مدرک زبان b2 به کالج دندانپزشکی برم؟

  1. سلام
   بله برای کالج (پیش پزشکی) میتونید

 28. محمدرضا گفت:

  سلام میبخشید من الان در المان دانشجوی مهندسی کامپیوترم میخواستم بدنم برای اینکه بتونم دندون پزشکی بخونم چه محدودیتی های باید داشته باشم؟

 29. fereshteh گفت:

  سلام من آلمان زندگی میکنم پاس آلمانی هم دارم ۳۱ سالم هست مدرک b1 گرفتم و دارم b2 میخوانم در ایران فوق دیپلم کامپیوتر داشتم الان میخوام اینجا دندان پزشکی بخوانم معدل دیپلم و فوق دیپلمم پایین ۱۷ است آیا میتونم برم دانشگاه و در این رشته تحصیل کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام
   شما که المان هستید بهتره از این امتیاز استفاده کنید.
   شرایط برای متقاضی ایرانی همونی هست که در بالا ذکر شده.

 30. محمد گفت:

  سلام – روز به خیر – برای پذیرش از آلمان معدل کل ملاکه یا کتبی – فکر کنم یکی از آشناها با معدل کل اقدام کرد – لطفا اطلاعات دقیق را بفرمایید. شما فرموده بودید معدل کتبی – یعنی معدل کتبی سال سوم و پیش دانشگاهی یا هر سه سال ؟ تشکر

  1. سلام
   معدل کتبی سال سوم و چهارم دبیرستان .
   اگر احساس میکنید اطلاعات سایت بروز نیست میتونید برای کسب اطلاعات دقیق تر به سایت های المانی مراجعه بفرمایید

 31. نیلوفر گفت:

  ببخشید من معدل کل دیپلم ۱۸ هست ولی معدل کتبی سوم دبیرستان ۱۳ هیچ امکانی واسم وجود نداره ؟

 32. زهرا گفت:

  سلام وقت ب خیر من دانشجوی رشته پرستاری ترم ۱ هستم و قصد دارم برای دندانپزشکی آلمان اقدام کنم ماه سپتامبر نوبت زدم معدل دیپلم ۱۹.۳۷ و پیش ۱۷ ب بالاست در حال خوندن زبان آلمانی هم هستم وقصد رفتن کالج ندارم راه دیگه ای شما برای پذیرش پیشنهاد میکنید

  1. سلام
   اگر میخواهید کالج نرید بایستی قبولی دانشگاه سراسری در همون رشته که میخواهید در آلمان بخهونید رو داشته باشید

 33. Sh7777 گفت:

  سلام من مدرک دندانپزشکی ام رو از یکی از کشور های اروپایی (شینگن) گرفتم میخوام واسه تخصص برای آلمان اقدام کنیم چطوری میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام
   در مورد تخصص با دانشگاه های المان ارتباط بگیرید
   متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه نداریم

 34. Sh گفت:

  این که یه جوریه معدل کتبی پیش فقط ۴ درسه یعنی این ۴ تا مهمه فقط بعد معدل کل که توش کلی درس تخصصی هست مهم نیست احمقانست

 35. sorour گفت:

  سلام خسته نباشید,من دانشجوی ترم ۳ دندانپزشکی در گرجستان هستم
  امکانش هست بتونم انتقالی بگیرم از الان؟ یا بهتره صبر کنم و برای تخصص اقدام کنم؟
  و اینکه ایا دروسی که گذروندم معادل سازی میشه؟
  همچنین چه مدرک زبانی نیاز هست؟

  با تشکر

  1. سلام
   برای انتقالی باید با دانشگاه مقصد هماهنگ کنید.
   مدرک زبان المانی الزامی است برای تحصیل در آلمان

 36. فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من معدل دیپلمم ١٩ و پیش ١٨ شده
  و ٢٧ سالمه
  و لیسانس رشته زیست شناسی از دانشگاه دولتی دارم
  ایا ممکن در صورت ارائه زبان در سطح b2 پذیرفته بشم؟و به کالج برم؟

 37. رسا گفت:

  سلام- من ۳۶ ساله ام و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی فیزیک بنده بالای ۱۷ هست – آیا اگر در کنکور ایران دندانپزشکی قبول بشوم ، با توجه به شرایط ینی ام ، شانس اخذ پذیرش برای رشته دندانپزشکی برای بنده وجود داره یا خیر ؟
  و اگر نتوانم در کنکور ایران قبول بشوم آیا میتوانم برای کالج اقدام کنم ؟
  آیا در ثورت اخذ پذیرش ، شرایط سنی برای اخذ ویزا مشکل زا نخواهر بود ؟
  با سپاس فراوان

  1. سلام
   با شرایط سنی شما قبولی سراسری و مدرک زبان آلمانی برای رشته پزشکی الزامی است..

 38. Vahid گفت:

  سلام معدل کل (نه کتبی ) پیش من ۱۶ و کل دیپلم ۱۹ هستش آیا امکان پذیرش در کالج هست ؟؟؟ شانس قبولی اش چطوره ؟؟؟

  1. سلام
   معدل زیر ۱۷ خیلی دشواره
   اما اگر مدرک زبان المانی داشته باشید میتونید شانستون رو امتحان کنید

 39. سویل گفت:

  ،من و همسرم سال اول دندانپزشکی در شهر کیف کشور اوکراین در حال تحصیل هستیم،به فکر ادامه ی تحصیل و ترانسفر در رشته ی خودمون در المان هستیم،در ضمن بنده فارغ التحصیل رشته شبمی کاربردی از دانشگاه تبریز هستم‌،و همسرم مهندسی مکانیک خوندن ولی به علت مشکل نظام وظیفش برای خروج از کشور،فارغ التحصیل نشدن،میشه راجع به مراحل اخذ پذیرش برای ادامه در رشته دندانپزشکی راهنماییمون کنین؟
  ممنون
  هردو درابتدای سطح A2 هستیم.

 40. میلاد گفت:

  سلام،
  من امسال دندانپزشکی را تموم میکنم،
  آیا میتونم برای تخصص آلمان بخونم؟
  مدرک دوره عمومی من رو قبول میکنند؟
  اجازه فعالیتهای درمانی دندانپزشکی را در آلمان دارم؟

  1. سلام
   بله میتونید. مدرک زبان آلمانی در سطح C1 باید بگیرید.

 41. محمد گفت:

  سلام من مقیم ایتالیا هستم شهروند نیستم مدرک لیسانس کشاورزی دارم ترجمه شده ایتالیایی لیسانس دانشگاه آزاد ایر ان معدل پایین ۳۶ ساله میتونم پزشکی یا دندانپزشکی آلمان تحصیل کنم

  1. سلام
   شرایط پزشکی در آلمان بسیار رقابتی هست. معدل کتبی دیپلم و پیشتون باید حداقل ۱۷ باشه و مدرک زبان B2 آلمانی داشته باشید.
   پذیرش دانشجوهای غیر آلمانی حدود ۶۰۰ نفر در سال است، ببینید با این شرایط براتون شدنی است یا نه ؟

 42. محمد گفت:

  سلام من مدرک لیسانس کشاورزی زراعت دارم باتوجه به اینکه معدل لیسانس من پایین هست حدود ۱۲.۵ بعد سن من ۳۶سال هست حدود دو تا سه ماه زبان آلمانی خوندم زبان انگلیسی تا پنجاه درصد میفهمم و صحبت میکنم ضمنا من اقامت ایتالیا دارم آیاامکانش هست بتونم تو آلمان باتوجه به شرایط سنی و معدلم دندانپزشکی بخونم مدرک لیسانسم از ایران هست

 43. Glareh گفت:

  سلام ببخشید برای ورود به کالج رتبه کنکور مهم هست ؟

  1. سلام
   اگر شرایط دیگه رو داشته باشید خیر

  2. Albert گفت:

   اصلا نیازی به قبول کنکور سراسری نیست برای کالج شما سایت uni assist رو چک کنید اونجا بر اساس شرایط خودتون پیش نیازها رو مطالعه کنید

 44. ويدا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  امکانش هست در ارتباط با شرایط پذیرش در دوره های تخصص دندانپزشکی در المان بفرمایید؟
  به جز مدرک زبان شرط معدل دوره عمومی یا چیزی شبیه این وجود دارد؟

 45. نگین گفت:

  سلام.ببخشید با معدل کل ۱۶/۵۶ و کتبی ۱۱/۳۶ امکان تحصیل دندان پزشکی در المان هست؟و اینکه ازمون ورودی داره دانشگاه؟اگه هست به چه صورت؟

  1. سلام
   حداقل معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی هر کدام باید ۱۷ باشد

  2. نگین گفت:

   یعنی امکان پذیر نیس با این شرایطی ک گفتم؟؟؟

 46. سیما گفت:

  آیا می تونمویزای کار برای دندون بگیرم

 47. سیما گفت:

  سلام من دندون پزشکی از دانشگاه ترکیه تموم کردم و الان مشغول زبان آدمانی هستم ایا می تونم در تخصص برای دندون در المان اقدام کنم

  1. سلام
   بله قطعا میتونید

   1. هادی گفت:

    باید در آلمان امتحان فاخ و اپروباتسیون بدید

 48. bmd گفت:

  سلام.خسته نباشید.یه سوال داشتم.زمانی که فردی دوره کالج رو به اتمام میرسونه منظورتون از شرکت در ازمون ورردی دانشگاه همون ازمونی هستش که پایان کالج میگیرن و بر اساس نمره اون قضاوت میکنن یا نه یه ازمون دیگه علاوه بر اون باید بدیم؟

 49. bmd گفت:

  کسانی که کالج رو میگذرونن هم باید در ازمون ورودی دانشگاه شرکت کنند؟این ازمون شامل چه چیز هایی هست؟ایا مثل کنکور ایران سخت و دشواره؟

  1. سلام
   بله ازمون برای همه است.
   در سال در کل آلمان حدودا ۵۰۰ تا ۶۰۰ دانشجوی غیر المانی در رشته های پزشکی پذیرفته میشوند.

 50. مژگان گفت:

  سلام.وقتتون بخیر. من کنکوری هستم از اونجا ک نتایج کنکور مرداد اعلام‌میشه من میتونم از قبل عید درخواست بدم یا باید یکسال دندانپزشکی ایران بخونم بعد درخواست ادامه تحصیل به المان بدم؟

  1. سلام
   اگر در ایران قبول شدید با همون قبولی بهمراه مدرک زبان المانی میتونید اقدام کنید.

 51. علی گفت:

  سلام
  ایا شما اطلاعی در مورد ترجمه آلمانی کوریکولوم دندانپزشکی در ایران دارید؟

 52. فرزانه گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم ۶ دندانپزشکی هستم و قصد ادامه تحصیل در آلمان رو دارم ، آزمونی باید بدم؟ و اینکه دروسی که خوندم معادل سازی میشه یا خیر؟
  منابع آزمون رو از کجا باید بیارم؟
  اگر بخوام واسه تخصص برم چنتا آزمون باید بدم؟

  1. سلام
   در ابتدا باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید
   بعد عمومی رو حتما تمام کنید، میتونید برای تخصص اقدام کنید

 53. مريم گفت:

  سلام ببخشید من مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم!
  معدل دیپلمم ١٩/٢٢
  اما معدل پیش دانشگاهیم ١۶/۴٢ است
  من میتونم وارد کالج بشم؟!
  چون معدل پیش دانشگاهیم از حداقل حدود نیم نمره پایین تر

  1. سلام
   اگر مدرک زبان المانی بگیرید، اماکن پذیرش کالج در برخی شهر ها رو دارید

 54. رها گفت:

  سلام ، من‌دانشجوی سال دوم رشته زیست سلولی مولکولی دانشگاه تهران هستم و از نظر داشتن معدل قوی و مقاله مشکلی ندارم، میخواستم بدونم که آیا پس از گرفتن مدرک لیسانسم با داشتن ایلتس می‌توانم در رشته دندانپزشکی المان تحصیل کنم. و چقدر طول میکشد؟ و همچنین امکان بورس شدن از این رشته و کار دانشجویی وجود دارد؟
  درضمن با توجه به اینکه من لیسانس رشته علوم پایه را دارم و پنج سال اول دندانپزشکی در المان به علوم پایه میپردازد، آیا امکان تطابقی دروس وجود دارد؟

  1. بهزاد عیان پور گفت:

   سلام
   ۱. قبولی سراسری در رشته پزشکی
   ۲. مدرک زبان آلمانی
   ۳. معدل کتبی دیپلم + پیش دانشگاهای حداقل ۱۷

   از شرایط اصلی ورود به رشته های پزشکی در آلمان هستند

   1. زهرا گفت:

    ببخشید یعنی اینکه معدل دیپلم و پیش باهم ۱۷ باشه؟یا ب طور جداگانه هر کدام حداقل ۱۷

    1. سلام
     معدل کتبی هر سال تحصیلی می بایستی حداقل ۱۷ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *