تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در لتونی


تحصیل-پزشکی-در-لتونی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۳ تعداد بازدید: 1,574

لتونی کشوری است در شمال شرقی اروپا که کشوری میانی در بین سه کشور حوزه بالتیک به شمار می آید. لتونی که از شمال با کشور استونی، از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه و بلاروس همسایه است و از غرب به وسیله دریای بالتیک از سوئد جدا میشود مساحتی در حدود ۶۴٬۵۸۹ مربع دارد. در واقع کشور لتونی جزء اولین کشورهایی محسوب میشود که در سال ۱۹۹۹ استقلال خود را از شوروی اعلام کرد و توانست در سال ۲۰۰۴ میلادی عضویت اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را بدست آورد.

از شهرهای مهم کشور لتونی میتوان به ، دائو گاوپیلس، لیپایا و یلگاوا  اشاره کرد که تاثیر بسیار زیادی در اقتصاد لتونی به وجود می آورند. کشور لتونی که از کم‌جمعیت‌ترین و کم‌تراکم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود آب‌و هوایی معتدل و فصلی دارد و زبان مردم آن نیز از زبان‌های هندی و اروپایی گرفته شده که به همراه زبان لیتوانیایی شاخه بالتیک که از خانواده زبان‌ های هند و اروپایی است زبان مردم این کشور را تشکیل میدهد، به عبارت دیگر میتوان گفت که مردم این کشور به زبان‌های شاخه بالتیک و عمدتاً به زبان لتونیایی و لاتگالی تکلم می‌کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در لتونی

 تحصیل پزشکی در لتونی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر بوده و به تمامی دانشجویان خارجی از سوی اداره مهاجرت لیتوانی هر ساله کارت اقامتی با امکان رفت و آمد در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا ارائه خواهد شد. این دانشجویان پس از اتمام تحصیل در دانشگاه، امکان ادامه زندگی و دریافت اقامت دائم را در صورت یافتن کار در اتحادیه اروپا خواهند داشت.

همانطور که گفته شد تحصیل پزشکی در لتونی مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان به همراه دارد اما قبل از اقدام به تحصیل در این کشور بهتر است اطلاعاتی را در این زمینه به دست آورید به عنوان مثال برای گرفتن پذیرش در رشته پزشکی و تحصیل در دانشگاه های لتونی لازم است که مدرک دیپلم دبیرستان خود را به همراه داشته و در آزمونی که شامل دروس زیست شناسی، شیمی و زبان میباشد شرکت کرده و موفق شوید. همچنین لازم است که در زبان انگلیسی مهارت لازم را داشته باشید.

اگر بخواهید از شرایط تدریس در این رشته مطلع شوید میتوان به شما گفت که در کشور لتونی در ۳ سال اول تحصیل در رشته پزشکی، مطالب آموزشی در دانشگاه به طور کلی در رابطه با مسائل اساسی و بالینی پزشکی مربوط بوده و تدریس میگردد و دانشجو با دانش بر ساختار و عملکرد انسان سالم و بدن فرد بیمار آشنا گردیده و میتواند برای مطالعه و تحقیقات بیشتر اقدام کند. در سال های باقی مانده از تحصیل دانشجو در رابطه با انواع علل بیماری ها، مکانیزم بدن انسان، علائم بیماری، روش های تشخیصی و اصول درمان عمومی آشنایی پیدا کرده و در نهایت با سپری کردن دوره کارآموزی بالینی در طول سال ششم به طور کامل مهارت های عملی مورد نیاز را بدست می آورد. در طول ۳ سال اول تمام دوره های رشته های پزشکی در این کشور به زبان لتونیایی تدریس میشود و بر دانشجو لازم است که با این زبان آشنایی کامل داشته باشد.

مزایای تحصیل پزشکی در لتونیتحصیل پزشکی در لتونی

  • امکانات بسیار بالا
  • بهره گیری از فضای رشد اقتصادی برای مهاجرین
  • بهره گیری از دانشگاه های محلی و انگلیسی زبان که رایگان بوده یا حداقل شهریه را دارا باشند
  • بهره گیری از نظام فراگیر آموزشی و دانشگاه های مدرن با شهریه های حداقل
  • بهره گیری از فرهنگ پذیرش قشر خارجی

شهریه دانشگاه علوم بهداشت لتونی

همانطور که میدانید کشور لتونی جزء پیشرفته ترین کشور های دنیا از لحاظ نظام آموزشی میباشد ولی همه ی افرادی که قصد تحصیل در کشور های مطرح دنیا را دارند پس از بررسی نظام آموزشی کشور مورد نظر هزینه های تحصیل در رشته مورد علاقه و زندگی در آن کشور را مورد بررسی قرار میدهند، از همین رو به طور خلاصه هزینه رشته های پر طرفدار تحصیل در لتونی را برای شما آورده ایم، به عنوان مثال شما برای تحصیل در رشته پزشکی عمومی در کشور لتونی شما نیاز دارید که هزینه ای معادل  ۱۰.۰۰۰ یورو در هر سال تحصیل انجام دهید.

این هزینه برای رشته های دیگر از جمله ۱۲.۰۰۰ یورو در هر سال، فارماکولوژی ۶.۰۰۰ در هر سال و  دامپزشکی ۶.۰۰۰ در هر سال متفاوت میباشد. پس بهتر است قبل از تصمیم نهایی و مذاکره با دانشگاه ها و به توافق رسیدن برای تحصیل در لتونی از هزینه های آن نیز مطلع شوید.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *