تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در اسلواکی


تحصیل-پزشکی-در-اسلواکی
۱۳۹۷/اردیبهشت/۰۲ تعداد بازدید: 1,401

جمهوری اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که تا دهه ۹۰ در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می‌داد. اسلواکی با جمهوری چک، اوکراین، لهستان، مجارستان و اتریش همسایه است. این کشور قبل از سال ۱۹۹۳ به صورت مستقل نبود و با ادغام در کشور چک به نام چکسلواکی شناخته میشد ؛ بعد از آنکه رهبران اسلواکی احساس کردند چک و اسلواکی برای استقلال کافی نیست و برای رشد اقتصادی فرهنگی و اقتصادی مردم نیاز به جدایی این دو کشور می باشند اقدامات برای «انقلاب مخملی» دراین کشور صورت گرفت ولیکن پس از سقوط مسالمت آمیز کمونسیم در چکسلواکی «انقلاب مخملی» جای خود را به «طلاق مخملی» داد و کشور اسلواکی بعد از صلح ۱ ژانویه ۱۹۹۳ به کشوری مستقل تبدیل گردید.

اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است. کوه‌های آن در شرق و شمال و قسمتی از غرب کشور واقع شده‌اند. آب و هوای آن معتدل و مرطوب است. قوم اسلواک در قرن پنج و شش میلادی در این منطقه ساکن شدند. اقوام حاضر در این کشور شامل اسلواک ها و مجارها ، رمی ها، چک ها ، روسی ، اوکراینی، آلمانی ،لهستانی و موراویها میباشد که البته بیشترین تعداد جمعیت مربوط به اسلواک ها می باشد  با آمار ۸۶ درصدی، چرا که اسلاوها از مدتها قبل وارد اسلواکی شده و نقش بسیار مهمی در چرخه دولتی اسلواکی داشتند؛ از همین رو زبان این کشور هم اسلواکی می باشد و درصد زیادی از مردم کشور اسلواکی کاتولیک هستند.

اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است. بیشتر سطح اسلواکی با کوهستان‌ها پوشیده شده‌ است و این کوه‌ها همگی جزئی از رشته‌ کوه‌های بسکید و کارپات هستند. آب و هوای اسلواکی معتدل و مرطوب است. میانگین دمای سالیانه کمتر از ۵ درجه سانتیگراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه کمتر از ۱۵ درجه و میانگین دمای سردترین ماه کمتر از ۵- است. پرچم اسلواکی از سه رنگ سفید، آبی و قرمز به صورت افقی تشکیل شده که نشان ملی آن‌ها در گوشه‌ی سمت چپ قرار دارد. رنگ‌بندی این پرچم با دیگر کشورها اسلاو یکسان است.

شرایط تحصیل پزشکی در اسلواکی

امروزه ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و مدرن متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد. یکی از کشورهایی که متقاضیان زیادی دارد اسلواکی می باشد. آموزش در مدارس و دانشگاه های اسلواکی طبق استانداردهای جهانی است و مدارک تحصیلی آن ها از اعتبار جهانی برخوردار می باشند. دانشگاه های اسلواکی ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی با کیفیتی بسیار بالا می باشند.تحصیل پزشکی در اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و به یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار تبدیل شده است. در واقع دانشگاه های پزشکی اسلواکی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شرایط پذیرش راحت تری دارند. تحصیل پزشکی در اسلواکی سال به طول می انجامد و برای تحصیل پزشکی در اسلواکی نیاز است که به زبان اسلواکی تسلط داشته باشید زیرا زبان تحصیل در دوره کارشناسی اسلواکی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان تدریس علاوه بر اسلواکی به زبان انگلیسی نیز می باشد که برای تحصیل در این مقاطع دانشجویان حتما باید مدرک آیتلس  ۵.۵ خود را به همراه داشته باشند تا تسلط کافی برای سپری کردن دوره آکادمیک خود را داشته باشند.

دانشجویان علاقمند به تحصیل پزشکی در اسلواکی باید بدانند که برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور نیاز است که در آزمون جامع دانشگاه مورد نظر خود شرکت کنند، بعد از شرکت در آزمونی که به صورت تستی و به زبان انگلیسی در اسلواکی برگزار می شود و شامل دروس شیمی و زیست شناسی می باشد، در صورت قبول شدن داوطلب، فرد برای شرکت در رشته های پزشکی حاضر می شود. اگر داوطلب در آزمون موفق نشود، باید در دوره های پیش دانشگاهی شرکت کند.

مزایای تحصیل پزشکی در اسلواکی

  • پذیرش با مدرک دیپلم برای تحصیل پزشکی در اسلواکی
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان با تحصیل پزشکی در اسلواکی
  • سفر به کشور های عضو شینگن بدون محدودیت
  • تحصیل پزشکی در اسلواکی به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی

دانستن هزینه زندگی در اسلواکی برای کسانی که قصد تحصیل پزشکی در اسلواکی را دارند ، ضروری است. هزینه زندگی در اسلواکی به نسبت مقرون به صرفه تر از سایر کشور های اروپایی است.  هزینه ای که برای زندگی دانشجویی تخمین زده می شود حدودا ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است که این هزینه شامل هزینه اسکان ، خوراک ، حمل و نقل و … است . اگر فرد متقاضی اسکان در خوابگاه باشد باید هزینه ای معادل ۱۵۰ یورو تا ۲۰۰ یورو در ماه بپردازد. در واقع استفاده از خوابگاه دانشگاه هزینه های فرد را تا مقدار زیادی کاهش می دهد. علاوه بر هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل پزشکی در اسلواکی از اهمیت زیادی برخوردار است از همین رو باید بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی با توجه به دانشگاه ها متفاوت است اما به طور تقریبی می توان گفت که هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی حدودا ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال است.

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *