تماس برای تعیین وقت مشاوره: ۸۸۰۳۷۸۶۳ - ۸۸۶۱۹۳۱۰ - ۰۲۱

Medical Study

مرجع تحصیل علوم پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در تایوان


تحصیل-پزشکی-در-تایوان
۱۳۹۷/فروردین/۱۸ تعداد بازدید: 3,411

تایوان جزیره ای است واقع در شرق آسیا، جنوب شرق چین، شمال فیلیپین، بین دریای چین شرقی، دریای چین جنوبی و دریای فیلیپین. این سرزمین توسط تنگه تایوان، از کشور چین جدا می شود. تایوان عضو سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا–اقیانوسیه است و از اقتصاد صنعتی پیشرفته‌ای برخوردار است.

این کشور با در اختیار داشتن نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا و فناوری صنعتی پیشرفته، نقش مهمی را در اقتصاد جهانی بازی می‌کند و از نظر شاخص‌های آزادی بیان، مراقبت سلامتی، آموزش همگانی و آزادی اقتصادی در رده‌های بالای دنیا قرار دارد. تایوان یکی از معدود نقاط روی زمین است که هنوز مذهب باستانی و فرهنگ هایش در کنار چشم انداز بسیار مدرن این کشور پر رونق است. معجون تفاوت های فرهنگی به طور شگفت انگیزی در این جزیره که ترکیبی از غذاهای خوشمزه چینی، ژاپنی و خوراکی های بومی تایوان است نمود پیدا کرده است.

دین ۹۳% مردم تایوان، مخلوطی از بودایی، آیین کنفیسیوسی و تائویست می باشد. ۵% از تایوانی ها نیز مسیحی هستند. اگر میخواهید از آب و هوای این کشور اطلاع پیدا کنید باید بدانید که تایوان دارای آب و هوای استوایی، با میانگین بارش سالانه ۲۶۰ سانتی متر می باشد و فصل بارندگی های موسمی آن بین خرداد تا شهریور می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در تایوان

تحصیل در رشته پزشکی رویای بسیاری از افراد نه فقط در ایران بلکه در سراسر جهان می باشد. از همین رو همواره به دنبال راهی هستند تا آسان ترین راه و بهترین کشورها را برای تحصیل پزشکی پیدا کنند. کشور تایوان یکی از کشورهای آسیایی است که در طی چندین سال گذشته توانست تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را به سمت دانشگاه های خود جذب کند و میتوان این موفقیت را مدیون برنامه ریزی دقیق دولت این کشور و سطح بالای سیستم آموزشی آن دانست.

در واقع برای تحقق بخشیدن به این هدف دولت این کشور مجموعه ای از بورسیه بین المللی دانشجویی را برای دانشجویان در نظر گرفته است همچنین بسیاری از دانشگاه های برتر تایوان خودشان به تنهایی بورسیه بین المللی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. بر اساس بررسی های انجام گرفته باید بدانید که از دیگر دلایل تحصیل پزشکی در تایوان مواردی نظیر : کیفیت بالای دانشگاه های این کشور از نظر منابع آموزشی، وجود فرهنگی غنی و برآورده کردن انتظارات شغلی در آینده می باشد.

این کشور مشتاقانه از محصلان آینده استقبال می کند و بر روی ارزش ها و آرمان های سنتی خود اهمیت زیادی قائل است. از همین رو با دریافت هزینه های بسیار پایین در اکثر رشته ها علل خصوص رشته پزشکی متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب کرده است به طوری که میتوان گفت به نوعی تحصیل پزشکی در تایوان نسبت به دیگر کشورهای جهان رایگان است. تحصیل پزشکی در کشور تایوان ۶ سال به طول خواهد انجامید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اکثر باتفاق دانشگاههای علوم پزشکی در تایوان دروس مربوط به زیرگروههای پزشکی را به زبان چینی ارائه میدهند و شما باید بعد از گرفتن پذیرش حداقل ۱ الی ۱.۵ سال به تحصیل زبان چینی بپردازید و سپس پس از اخذ مدرک زبان چینی HSK سطح ۴ وارد دوره های پزشکی شوید.

 مزایای تحصیل پزشکی در تایوانتحصیل پزشکی در تایوان

  • شهریه پایین رشته پزشکی
  • اعطای خوابگاه به دانشجو در حین تحصیل
  • تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی
  • اجازه کار در حین تحصیل
  • ارائه مدرک معتبر پس از فارغ التحصیلی
  • کیفیت بالای دانشگاه های این کشور

هزینه تحصیل پزشکی در تایوان

هزینه تحصیل پزشکی در تایوان در مقایسه با دیگر کشورهای مطرح دنیا بسیار پایین است در واقع دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجو ارائه شهریه های بسیار مناسب و پایین را در دستور کار خود قرار داده اند. از همین رو تحصیل پزشکی در تایوان در هر ترم چیزی در حدود ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار با خود هزینه به همراه دارد که با توجه به اینکه در چه مقطعی تحصیل میکنید متفاوت خواهد بود.

همچنین خرید کتاب در این کشور مبلغی حدود ۱۰۰۰ دلار تایوان و بیمه دانشجویی حدود ۷۰۰ دلار تایوان برای دانشجو هزینه به همراه خواهد داشت. علاوه بر این دولت این کشور به دانشجویان اجازه میدهد تا در حین تحصیل مشغول به کار شده و هزینه های زندگی خود را تامین کنند اما نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که برای کار دانشجویی در تایوان حتما باید از دولت این کشور مجوز دریافت کنید، در صورتی که در این کشور بدون مجوز مشغول به کار شوید جریمه ای به مبلغ ۶۰۰۰ دلار باید پرداخت کنید.

۱. National Taiwan University (NTU)

۲. National Yang Ming University

۳. Taipei Medical University

۴. Chang Gung University

۵. National Cheng Kung University(NCKU)

۶. China Medical University

۷. Kaohsiung Medical University

۸. National Chung Hsing University

۹. National Tsing Hua University

۱۰. I-Shou University

۱۱. Fu jen Catholicuni University

۱۲. National Chiao Tung University

سوالات کاربران

سوال خود را در این قسمت بپرسید:

  1. نازنین گفت:

    سلام ببخشید حداقل معدل برای پذیرش پزشکی تایوان چنده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *